Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy gyerek divat...

Szerintetek egy gyerek divat termék?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom és látom a valóságba plusz tapasztalom hogy egy szülő nem képes gondoskodni a saját gyermekéről/gyermekeiről! Véleményem szerint az emberek 90%-a olyan mértékben önző és kapzsi lett hogy mindene a pénz a gyerek meg csináljon magával amit akar. Sajnál tőle mindent még egy olcsó szükséges dolgot is pl az iskolához. Miért szülnek az ilyen emberek gyereket? Mert akkor nem illeszkedne bele a társadalomba? Csak hogy mind ezt a gyermek látja kárát és ezért vannak 13 évesen depressziós gyerekek. Szerintetek milyen dolog az hogy a szülők pénzt keresnek dolgoznak és csak a saját boldogságuk számít? Szeretnék majd én is babát de nem azért fogom megszülni hogy majd elzavarjam otthonról dolgozni és lássa el úgy magát ahogy akarja. Én boldogságot szeretnék a gyermekem arcán látni nem pedig szomorúságot és depressziót mint ahogy sok szülő teszi ezt ma. Soha nem lenne szívem elvenni a gyerekem pénzét mondván hogy itt laksz és igyen élő vagy. A vicc a végére pedig az hogy rengetegen nem így látják ahogyan én és ez hatalmas szégyen.
2016. jan. 28. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Tény, hogy ilyen is van, az is tény, hogy sok ilyen van, de azt nem lehet mondani, hogy ez az átlag.

Sok családban meg egész egyszerűen megélhetési kényszer, hogy a gyerek is dolgozzon, amikortól és amit csak tud, mert a szülő nem tudja neki fizetni az utazását sem. Sőt, elárulom, az emberi társadalmak a világon mindenhol, minden földrajzi térségben, minden történelmi korban, minden kultúrkörben így működtek, a "védett, boldog gyerekkor" a mai modern kor nyugati fehér világának terméke (az meg, hogy ez akármeddig is tarthasson, amíg csak a "gyerek" szeretné, mert az neki jár, még 30 évesen is akár, még újabb találmány). Most mondjam azt, hogy ez nagyobb probléma társadalmi szinten, mert én meg ebből látok többet?

Az az eszme is új fejlemény, hogy a család a szeretetről szól. Már más kérdéshez is leírtam, de a család mindig is egy gazdasági egység volt elsősorban, ami a fennmaradást szolgálta. Nem pedig szeretetközösség.

2016. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ilyen általános, mint ahogy leírtad. A legtöbb szülő pont, hogy mindent meg akar adni a gyerekének. Sokszor még erején felül is. És nem sajnál tőle semmi. Inkább magának nem vásárol, csak a gyereknek meg legyen, ami szükséges.

Amit írtál példának, hogy kérik, hogy adjon bele a háztartásba, ha otthon lakik. Gondolom, felnőttként. Ezzel sincs gond. Természetes. Az én gyerekem még nem felnőtt. De ha az lesz és itthon lakik egy ideig, akkor ha nem muszáj, nem fogok tőle kérni. De azért a legtöbb család nem úgy él, hogy ne kéne megfogni a pénzt és akkor teljesen reális, ha a már felnőtt, dolgozó gyerek is ad a háztartásba.

2016. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Látszik, hogy egy h.. kis tini vagy, aki nem kapott meg valamilyen divat terméket.


Aztán megnézem, ha szülsz egy gyereket, a párod lelécel egy kevésbé hisztis nőért, te meg ott maradsz 28 ezer gyes-sel, 13 családival, és nulla gyerektartással, majd hogy fogod megadni neki akár csak a legszükségesebbet is.

Akkor lehet azzal takarózni, hogy te nem erre szültél gyereket, neked ennél több jár...


Vagy ha a nagy eszeddel olyan munkát kapsz, amit sza.rul fizetnek. Kifizeted a rezsit, a lakáshitelt, és nézed a megmaradt 30 ezred, hogy ebből kéne enni 4 embernek. Akkor visszaadsz egy gyereket a gólyának??


Mi lesz, ha a párod vagy te elveszti a munkáját, ezzel együtt a jövedelmét? Akkor arra az időre, amíg össze kell húzni a nadrágszíjat, leadjátok a gyereket egy gazdagabb családnak?


Az van, hogy elmész te a bús pi.csába.

Sejtelmed sincs arról, hogy élnem ma az emberek Magyarországon, csak azt látod, hogy élnek a celebek a tévében, és azt tekinted etalonnak. És most itt hisztizel, mert a szüleid nem és nem és nem akarják megérteni, hogy a luxusélet az neked JÁR.

Neked a szád jár...

Micsoda borzalom, hogy a "gyereknek" dolgozni kell, és bele kell adni a családi kasszába... Rettenet... De amíg kivettél csak belőle, addig jól jött a családi közös kassza, akkor nem volt enyém-tiéd, csak a miénk.


Az a szégyen, ahogy most gondolkodsz.

Majd tíz év múlva rájössz, mikor a te gyereked fog olyan technikai kütyükért bőgni, ami két havi fizetésedbe kerül, meg olyan ruhákért, ami egy havi fizud, és nem fogod megvenni te se.


Nehogy már mindent meg kelljen adni a kölköknek, amit megálmodnak, mert depisek lesznek. Meg a kis fa.szom nem kéne???


Én nem is tudom, honnan veszed azt az elképzelést, hogy a szüleid létének az az egyetlen célja, hogy neked meg kell adniuk mindent, amit akarsz, viszonzás nélkül.

2016. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó bár kissé indulatosan,de kimondta a tutit,és látszik,hogy racionálisan látja a dolgokat.

Kérdező: ebből az életfilozófiádból hamarosan ki fog zökkenteni 1-2 pofonocska az élettől...

2016. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

ma 15:52

Hülyeségeket írsz. Sehol nem írta a kérdező, hogy a legújabb okostelefont akarja megvetetni.


Láttam már én is olyat, hogy anya elpöfög havi 40-et bagóra, apa is eliszogat, a gyerek meg kinőtt ruhákban jár, nincs felszerelése technika órára, de azért szerencsére nem ez a többség.


A kérdés amúgy szerintem nemigen kapcsolódik a leíráshoz. A divat gyerek az számomra a Berkiék lánya. Mindenkinek van és cuki, úgyhogy nekik is kellett, holott agyilag nincsenek olyan szinten, hogy elbírjanak vele, hiába van pénzük.

2016. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem értek veled egyet utolsó válaszoló. Egyértelműen kiderül hogy a kérdező a pénzt kevesli amit a szülők ráköltenek a gyerekekre. Miért nem amiatt panaszkodik hogy nem töltenek velük több időt? Hogy nem foglalkoznak velük? (ugyanis az, hogy minden szart megvesznek egy gyereknek, nem azonos a törődéssel.) Akkor én is kérdeznék: A mostani gyerekek miért olyan önzőek? Miért hiszik azt hogy a szülő a cseléd és bankautomata szinonimája? Mert én meg ezt tapasztalom. Tanulni nem akarnak, de mindent elvárnak. Legalábbis az én környezetemben ezek vannak többségben. Ha meg valaki kilóg a sorból, és nem arra utazik hogy a faterék negyven évesen is pénzelni fogják, az hülyének nézik. Mert nem elég életrevaló, hogy másokon élősködjön.



Kedves kérdező! nem tudom mi az a hatalmas sérelem ami ért, de az utolsó mondatoddal minősítetted magad. "A vicc a végére pedig az hogy rengetegen nem így látják ahogyan én és ez hatalmas szégyen." Nem is tudom mit képzelnek, hogy van merszük másként látni a dolgokat. Van gyermeked? Tudod mennyire nehéz velük? Ha nem, ne ítélkezz mások felett. Mert kívülről fogalmad sem lehet mit küszködtek, mennyit áldoztak a gyermekükért. Nagyon keveset tudhatsz te az életről még.

2016. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudjuk mi az, ami kevesel a kérdező. Honnan tudod mire értette konkrétan?

"Sajnál tőle mindent még egy olcsó szükséges dolgot is pl az iskolához." Ez számomra nem az a kategória, hogy a legdrágább műszaki cikkeket követeli a gyerek.

De majd megtudjuk, ha kérdező hozzászól.

2016. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Abban igazad van hogy amíg a kérdező nem szól hozzá, nem tudhatom mit hiányol. Így csak a saját tapasztalatom alapján írhattam választ. Az amit felvetett, hogy a szülők kapzsik, és a gyerek nem kapja meg az olcsó dolgokat sem az iskolához, nálunk nem jellemző. Érdekelne hogy ő hol tapasztalt ilyet.
2016. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nos elsősorban köszönöm hogy válaszoltatok de nem nem vagyok hisztis gyerek ugyan is felnőtt dolgozó ember vagyok és van párom elég sok éve. Nem hisztiztem soha anyukámnak hogy nekem ez kell az kell. Ha vásárolni mentünk egy szót nem szóltam soha hogy nekem mi kell és még is megvett mindent. Nem rólam van szó kedves beszóló. Hanem sok más gyerekről akik szintén írnak netre és sokan leoltják őket holott szerintem a gyerekkor az gyerekkor legyen ne rabszolgahajtás meg szomorúság. Nevelés kérdése az egész hogy a gyermeked hisztisen viszed haza vagy mosollyal az arcán mert nem kapott meg egy nagyon drága ruhát vagy valami kacatot.

Arról beszélek amit az utolsó kommentelt hogy kinőtt ruhákban jár de a szülők bagóznak meg vedelnek stb.Szintén igaza van másnak is hogy több időt is kellene velük tölteni.

Kedves harmadik válaszoló te akkora egy buta és aggresszív ember vagy hogy kinézem belőled veled az megtörtént amit írtál. Csak sajnálni tudlak ha neked ezt kell átélned.

Nekem boldog gyerekorom volt. Olyan ismerősöm is van akinek otthon nem adnak enni és megverik ha még is megeszi azt a pár falatot amit hagynak. Sajnálom az én meglátásom az hogy a nők csak azért szülnek hogy kapjanak utánuk pénzt.

Sajnos eleget tudok az életről ahoz hogy tudjam a gyermekem az első és legfontosabb dolog az életembe nem pedig a pénz. Hálistennek ilyen családban nőttem fel.

2016. jan. 28. 17:00
 10/19 anonim ***** válasza:
Hé-hé-hé, emberek! Ez nem az a kategória, hogy a családnak ételre sincs pénze, de a gyerek IPhone6s-t követel! Mondjuk, ha ez a helyzet, az sem az ő hibája, hanem az ostoba embereké, akik azt sulykolják belé, hogy csak az a jó, akinek ilyen van! Én ismerek olyan családot, ahol a szülők nettó 1 milliót keresnek, de a 16 éves lányuk 3 éve ugyanabba a csizmába jár, mert ha nem nőtte ki, akkor nehogy már pénzt kelljen áldozni rá! A karácsonyi ajándékát is 5e forintból megoldották. Az anyja meg panaszkodik, hogy kieszi őket a vagyonukból, reggelire is bezabálta fél hűtőt. Kérdeztem, hogy miért, mit evett? Erre: egy szelet vajaskenyeret és 2 db paradicsomot. Mielőtt valaki megszólalna, hogy akkor miért nem megy diákmunkára? Hát azért, mert a drágalátos szülei még azt sem engedik! Ennek ellenére irreális elvárásaik vannak a gyerekkel szemben, és nem, nem az, hogy ne bukjon meg, és ne igya magát full részegre. Én ezektől a szülőktől undorodom, és szerintem a kérdező is ebbe a kategóriába tartozik, hogy a szülei megengedHETNÉK maguknak, de még az iskolához való pénzt is sajnálják tőle.
2016. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!