Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám folyamatosan kibeszél a jelelenlétemen kívül, vagy a jelenlétemben? 14/L

Figyelt kérdés
Pedig tényleg nem vagyok rossz gyerek, sőt. Ahogy a korombelieket elnézem, szerintem még kimondottan jó gyerek is vagyok. Mondjuk ő alapból ilyen kibeszélő fajta, kedvenc témája a főnöke és anyósa, de konkrétan mindenkit képes órákon át szidni, és ha nem helyeslek minden 2. mondatánál, ordítozni kezd. Mit tudnék csinálni?
2016. jan. 30. 16:01
 1/9 anonim válasza:
100%
Beszéld meg vele először is, hogy mi alapján szid téged. Szerintem mindenképp legyenek anya-lánya beszélgetéseitek és ott ketten tudnátok akár másokról is beszélni, az lehet(!) segítene.
2016. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem semmit..én anyám is ilyen..anya-lánya beszélgetés is ott köt ki hogy akkor is neki van igaza én vagyok a szar.

13/L

2016. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anya-lánya beszélgetés szép és jó, de semmiről nem lehet meg a saját véleményem, illetve meglehet, de egyeznie kéne az övéjével. A "bizalmas" dolgaimat meg ha olyanja van felhánytorgatja nekem, pl ha a ruhákról szeretnék vele beszélni, bólogat, meg minden, aztán meg hónapokkal(!) később hánytorgatja fel, hogy ezt és ezt mondtam. Az evéssel is gondjaim vannak, mert nagyon egészségtelenül főz, gyakran romlott alapanyagokból "200°-on a sz*r is megfő!" mentalitással. Meg köztudot, hogy egészségtelen a szénhidrát, és ha 2 helyett 1 zsömlét kérek, akkor megy a szitkozódás, hofy fogyókúrázok, meg ezért "nem fog" az agyam (zöldségeket és gyümölcsöket bőségesen eszem). Nehezemre esik az evés, folyamatosan emiatt nyaggat, miközbdn a fül-orr gégész diagnosztizálta, hogy krónikus garatgyulladásom van, de szerinte "ez semmi". Ez a betegség egész életemben elkísért, de még mindig nem tudnék róla, ha nem szerettem volna elmenni orvoshiz. Amúgy ezt csak az érzi át, akinek krónikus garatgyulladása van, borzalmas dolog, mintha belülről folytogatnának a nap minden szakaszában. Elnézést a hosszú monológért, ezt ki kellett adnom magamból.
2016. jan. 30. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, megspékelve azzal hogy amikor elmondtam a dolgaimat ő azt úgy értelmezte h tanácsot kérek és általában minden alkalommal az volt a cél h ne bízzak magamban, rossz döntést hozok, stb. Szóltam még anno h nekem ez fáj, de semmi változás. Pár alkalom után elérte h elveszítse a bizalmam. Most 33 éves vagyok és ő az utsó aki megtudja a dolgaimat (szerelem, költözés, esküvő, babavárás, szülés is pl.)
2016. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon primitív az anyád. Csak arra figyelj, hogy ne legyél olyan, mint ő.
2016. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Aha, engem is mindig el akar bizonyítani a döntésemven.


De nem mondanám rá, hogy primitív, diplomája van, ráadásul nem az a "jajjhátnekem neszóljálbe diplomásvagyok".

2016. jan. 30. 16:49
 7/9 acelsziv ***** válasza:
100%
6. A diploma nem jelent semmit. Rengeteg primitív embert ismerek akiknek mellesleg diplomájuk is van. Anyád egy eléggé elnyomó ember. Ne bízz benne és ne mondj neki semmi privátot, mert ellened fogja használni. Ha meg elkezd kipletykálni állítsd le, vagy te is mondel pár kis titkát előtte.
2016. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj, kislány... akinek diplomája van, az még lehet primitív. A diploma nem ad neveltetést, emberi tartást, érzelmi intelligenciát - mint anyádnál is látható ezek erős hiánya.


Anyádra rá KELL szólni, ha kibeszél bármit is rólad, és tessék szépen lázadni! (valamint tessék szépen zárni felé az információkat: nem kell neki mindneről tudni!) Van neked akaratod, nemde? A tinédzserkor a lázadásról szól, azaz arról, hogy lelkileg is le tudj válni anyádról. Vagy olyan akarsz lenni, mint ő?


Anyád otrombán viselkedik, te is tudod, mi is tudjuk. Tedd, amit javasoltam: ne adj neki indóformációt, ha nyílan megaláz azzal, hogy kilocsog másnak rólad bármit is (ami egyébként én-törés! és egy nagyon durva agressziófajta), akkor keményen meg kell neki mondani, hogy ha még egyszer ilyet tesz, nem állsz vele többet szóba.


Apád hol van? Nem tudja anyádat helyretenni és megvédeni tőle tőled?


Ha nem helyeselsz minden második mondnatánál és ordítozik, akkor szépen fogod magad, és egy szó nélkül kisétálsz a szobából. Ostoba, hisztis emberrel úgy kell bánni, mint egy hisztis gyerekkel: amikor hisztizik (mint anyád), azonnal IGNORÁLNI kell.

2016. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egy cipőben evezünk. Engem a keresztanyámmal/unokatesómmal beszélnek ki. Mikor vissza jut a fülembe egy téves hír, annyira felidegel, hogy rendesen gyűlöletet érzek irántuk.

És ő is elérte ezzel azt, hogy ne bízzak benne, ne beszéljek a dolgaimról...

Én már 19 éves vagyok, de még mindig nem tudtam ezzel megbékélni, és nem is fogok. De legalább tudom magamról, hogy én nem ilyen vagyok... És ezek után nem is leszek, külön oda fogok figyelni erre, hogy ne beszéljek ki senkit. Undorító, főleg családon belül...

2016. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!