Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy szülő nem áll ki a gyerekéért, amikor valaki beleköt? Ez valamilyen mentális betegség?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
a gyerek tanulja meg saját magát megvédeni
2016. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Első válaszoló, ze nagyon primitív vagy.
2016. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

A helyzettől függ.

Lehet, hogy a szülő nem gondolta ezt akkor problémának.

Lehet, hogy a szülő úgy gondolja, hogy az ő gyereke volt a hibás.

Lehet, hogy a szülő nem mer kiállni se önmagáért, se másért, nem meri vállalni a konfliktusokat.

Lehet, hogy annyira meglepődött a helyezettől, hogy lefagyott, nem tudott reagálni.

Stb.

2016. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem írod, ki az, aki belédköt. Feltételezem, nem idegenről van szó. Lehet, hogy a szülő is azzal ért egyet, vagy ha nem ért vele egyet, akkor valamiért tart tőle, nem meri felvállalni a konfliktust vele szemben.
2016. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Én például kerek perec megmondom a gyerekemnek, hogy úgy kellett fiam, máskor ne provokáld ha nem akarsz maflást kapni.
2016. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem sem álltak ki a szüleim, éppen ezért én a saját gyerekeimért mások előtt mindig kiállok, de abban az esetben, ha tudom, hogy nem a gyerekemnek volt igaza, akkor utána természetesen NÉGYszemközt ezt elmondom neki és megbeszélem vele, hogy ő volt a hunyó.
2016. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer öcsémnek beszóltak a buszmegállóban,hogy "hogy nézel ki!".

Apám meg ott volt,és ő is nevetett csak rajta...


Na,ez gáz,szerintem...

Valami ilyesmi esetekre gondolhat a kérdező...

2016. febr. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4-es: Nem rólam van szó.


6-os: Ez a legintelligensebb hozzáállás. Amennyiben nem a gyerek kötekedett, hanem őt találták meg, de kiáll magáért, akkor egy "szülőnek" nem az a dolga, hogy a verbális támadó mögé álljon, hanem, hogy elküldje a picsäba! Az teljesen más kérdés, hogy kinek van igaza.

Amennyiben nem a gyereknek, akkor azt utólag maguk között megbeszélik.


7-es: Igen, VALAMI ilyesmire. Na és persze számos egyéb szituációra az életből. Az ilyen szülő egyszerűen csicska.

2016. febr. 1. 22:07
 9/9 A kérdező kommentje:
*A "valamit" eredetileg kis betűvel akratam írni.
2016. febr. 1. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!