Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! A lányom súlyos...

Segítség! A lányom súlyos mentális problémáktól szenved. Bármit megtennék, hogy meggyógyuljon, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szakember pánikbetegséget, poszttraumatikus stressz szindrómát és generalizált szorongást diagnosztizált nála még 2012-ben. Pontosan lehet tudni, mik váltották ezt ki nála.

Eddig teljesen rendben volt minden, járt terápiára, kordában tartotta, dolgozott-szórakozott, teljes életet élt.

Fél éve kirúgták, azóta nem talál munkát és a helyzet egyre rosszabb, de azt hiszem most érte el a mélypontot. Teljesen cselekvőképtelen karácsony óta. Nem csinál semmit csak fekszik egész nap. Nem túlzok, tényleg! 1x kijön a szobájából, eszik pár falatot, iszik pár kortyot majd visszamegy. Félek, hogy kiszárad mert napi 1 pohárnál többet nem iszik.. Még arra is úgy kell megkérni este hogy keljen fel fürdeni.. A kevés étel-italtól, nulla friss levegőtől hullasápadt, karikásak a szemei, csomókban hullik a haja.

Kihívtam hozzá egy magán pszichiátert, aki azt mondta, súlyos depresszió. Állítólag neki elmondta, hogy alvászavarai vannak és napi 2-3 pánikroham is gyötri. Nekünk erről nem szólt egy szót sem.


Írt az orvos gyógyszereket, de semmi változást nem látunk rajta.. Bár ma már többször kijött hozzánk, többször evett..


Nem tudom mi ez a hirtelen nagyon rosszul lét, de nagyon megijeszt. Volt esetleg valaki hasonló cipőben? Mit csináljak, hogy segítsek? A szívem megszakad hogy így látom..



2016. jan. 2. 22:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni sajnos nem tudok, de nagyon-nagyon sajnálom, és drukkolok, hogy jobban legyetek...
2016. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
26%

drogozik(ott)?

ha újkeletű a dolog, akkor valószínűsíthető, ahogy tisztulni fog a szervezet, úgy a mentalitás is.

2016. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen kedvességed! :)

#2 Nem, nem drogozott sosem, ebben biztos vagyok. Igazából azt, hogy jelenlegi helyzetet mi váltotta ki, sajnos nem tudjuk. Azz mondta, ő sem tudta, egyszerűen csak úgy ébredt fel reggel hogy "rosszul van". Bár a karácsonyi vacsorán még minden jónak latszott, másnap már délben is nehezére esett felébredni.

2016. jan. 2. 22:40
 4/38 anonim ***** válasza:
74%

elelősséget tud vállalni(pl van háziállata amit rendszerint gondoz, vagy képes elnézni, hogy eghal pl a hal az akváriumban?)

amúgy szokták javasolni a felelősségvállalást, mert ez ált ad annyi löketet, hogy betegen is felkel, ha a pl a kutyának pisilnie kell, hogy levigye, így kimozdítható a normális világba.

2016. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
*felelősséget
2016. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
100%
Én is voltam hasonló cipőben mint alányod bár nekem az evés ivás ment de napi 5 pánikrohamom is volt és advmikor rádöbbentem hogy pánikbeteg vagyok és ez tudatosult bennem akkor méginkább megijedtem és depresszióig is eljutottam.Nekem kellet a környezetváltozás mert rosz helyen éltem.Az első 1-2 honapban próbáltam öszeszedni a gondolataimat ami a szeretteim folytonos nyagatásával kiegészitve nagy életmódváltást eredményezett.Elég drasztikusan váltottam.abbahagytam a cigit ,elkezdtem intenzíven sportolni,egészségesen élni mind fizkailag és lelkileg is.A lényeg hogy sok szeretet kapjon,mindig, ilyenkor az ember nagyon érzékeny és a legkiseb elenszenvet vagy nemtörődést is komoly traumaként élheti meg.Ha lehet a lésöbbiekben környezet és életmód váltást javasolok.Az elején a gyógy szer (én is szedtem) ellenkezőleg hat és roszabodhat az állapot de 2 hét és elkezdődik a javulás.Sokbidőre van szükség a teljes kilábaláshoz.Sok türelemre van szükség és ha majd jobban lesz anyira hogy elkezd viszazökkeni akkor is csak lassan szabad adagolni.
2016. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Van kutyánk, kettő is. Nem kifejezetten az övé de nagyon szereti őket. Ma direkt úgy intéztem hogy neki kelljen enni adni nekik. Direkt figyeltem az ablakból, annyi volt az egész hogy kiment, kiöntötte nekik a kutyakaját és már jött is be.. Régen ilyenkor etetés előtt mindig legalább fél órát játszott velük. Sajnos úgy tűnik semmi nem érdekli. :( Tvt sem néz, olvasni sem olvas (pedig korábban falta a könyveket is..).
2016. jan. 2. 22:47
 8/38 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen a tippeket! Örömmel olvastam, hogy te meggyógyultál és remélem a lányomnak is sikerülni fog. :)
2016. jan. 2. 22:50
 9/38 anonim válasza:
100%
Ha csak most alakult ki lehet hogy teljesen konkrét nem rég történt oka van.az is lehet higy korábbi karácsony emléke visszajött ai esetleg nem szép emlék.szerintem beszélgess vele sokat és mutasd ki hogy menyire szereted.(simogasd meg,stb)én ilyenkor mindig sírtam amikor anyukám vigasztalt hasonló helyzetben de miután kisirtam magacvm őszintén el tudtam vele beszélni.
2016. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk aki a sok szeretetet írta annak is igaza van, meg torodest, meg empátia. Meg fentiek mind jókat írtak.

De amúgy beszélgetni szoktatok? Írod, hogy tudjatok, mitől alakult ki régebben a probléma. Ezt te is tudod, és beszéltetek róla? A terápia jó volt, hasznos volt, és jutott vele valahova? Vagy csak elnyomta a problémákat közben (ő maga)? Nem támadni akarlak, félre ne értsd, csak kérdezem. Tudod amúgy, ha az ember agyal, iszonyúan be tudja ám forgatni magát. Elkuldtek a munkahelyerol? Önbizalomhiány? " Én senkinek se kellek", "nem vagyok jó semmire" érzés? Párkapcsolat, magánélet? Életkor?

2016. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!