Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális a szüleimtől?

Ez normális a szüleimtől?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még iskolás, egyetemista.

Iskolavégzés után elszeretnék költözni, és elkezdeni a saját életemet, munkát találni, esetleg még egy tanfolyamot elvégezni.. Erre már most gyűjtögetek az ösztöndijamból, hogy ne üres kézzel költözzek el és kezdjem meg az életem.

Először már ebből cirkusz volt, hogy elszeretnék menni, mert, hogy milyen vagyok(minden szarnak le lettem hordva, meg hogyén már nem is szeretem őket ez miatt), hogy itt vagyok képes hagyni őket, és főleg, hogy Pestre költözök, ami messze van tőlük.

Aztán ma már feldobták, hogy ha nekem ott bejön, meg találok jó munkát, akkor utánam jönnek ők is.. De mégis hogyan? Meg hova? Miből?

Nem akarom megbántani őket, de ők is idősödnek, hogy fognak munkát találni, főleg, hogy csak általános iskolát végeztek, szóval még szakma vagy érettségi sincs a kezükben... Mit dolgoznának igy? Vagy arra gondoltak, hogy hozzám költöznek az albiba és én fogok eltartani mindenkit? Ezt is mégis hogy gondolják? Vagy ha külön, akkor meg én fizessek két albérletet? Egyszerűen ezt nem is értem.( itthon van saját lakás, apunak viszonylag normális munkahelye, anyám munkanélküli)

A másik az, hogy ennyi idős létemre, úgy kezelnek, mintha még mindig 16 lennék. Ha elmegyek a boltba vásárolni már számonkér, hogy miért nem hivtam magammal és még akár össze is veszik velem, ha nem akkor megyek enni amikor ők elképzelik hiszti van belőle, ha nem pattanok azonnal nekik megint veszekedés van, ha elutazok ismerőshöz 1-2 hétre, akkor ahhoz is engedélyt kell kérnem, vagy ha bárhova megyek(ebből különösen nagy viták szoktak lenni, avval is lettem már fenyegetve, hogy miattam fogja magát begyógyszerezni, vagy felakasztani, pedig annyi, hogy Pesten az egyik jó barátomhoz járok fel, jól érzem magam, itthon nem megyek ált. sehova, mert minden ismerős külföldre költözött már, meg faluban nem is sok hely van 1-2 kocsmán kivűl...Én meg hasznosnak is látom, hogy már most ott vagyok többet, mert igy valamennyire ismerni fogom a várost mire felköltözök+ evvel az baráttal fogunk közös albérletben lenni), már azzal is izéltek, hogy miért azok a barátaim akik, ha csinálok valamit itthon bele van kötve, ha nem csinálom meg az sem jó. Tényleg kezdek ebbe belefáradni, nem véletlen, hogy költözni akarok. Ha pedig mondom, hogy kicsit nagyobb térre van szükségem, mert már én is felnőtt ember vagyok, akkor hozzám van vágva, hogy addig még az ő házában élek ő szabja meg nekem a dolgokat... Néha olyan, mintha ők nem tudnának tőlem elszakadni, vagy tőlem várnák el az anyagi támogatást, ha elkezdek dolgozni, de hát én is szeretném a saját életem élni majd, meg most is szeretném, csak nem hagyják...Normális ez?


2016. jan. 21. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek hogy elakarsz költözni.

A szüleid nem tudnának Budapesten beilleszkedni még akkor sem ha Rózsadombi lakásban élnél és olyan vagyonod lenne mint Kedves Fecónak (milliárdos). Aki idősebb és egy életen át vidéken élt annak Budapest élhetetlen, koszos város.


"vagy tőlem várnák el az anyagi támogatást,"

Igen, tőled fogják elvárni. De nem kötelező őket támogatni a saját pénzedből.

" ha elkezdek dolgozni, de hát én is szeretném a saját életem élni majd, meg most is szeretném, csak nem hagyják...Normális ez?"

Élheted. Most még a saját házukban ők hozzák a szabályokat de ha a saját pénzedből fogsz élni és bérelni lakást akkor úgy fogsz élni ahogy szeretnél.

2016. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Seatkid válasza:
100%
Szia..Dettó mint nálam csak nekem nem a szüleim hanem a nagyim tette ezt.....Nem hagyott élni kibontakozni folyamatosan zsarolt stb....Határozottnak kell lenni és el kell menned külömben pokol lesz az életed és még csak 22 vagy...Nagyim 35 éves koromig csinálta azt amit a szüleid veled most.Szal jótanács-----Lépj mert egy életed van (És lehet bunkóság de ne a szüleiddel törödj hanem magaddal)
2016. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Néha már sajnos úgy érzem magam miattuk, mintha nem is itthon lennék, hanem idegenek között. Olyanokat voltak már képesek a fejemhez vágni, meg olyan dolgokból vitát csinálni, amit nem is értek, és nagyon bánt.

Én tudom, hogy nekik nem menne Pesten, még csak azt sem képesek megérteni, hogy én mit szerethetek ott...

Az nembaj, hogy várnak el tőlem,vagyis az, hogy elvárnák az igen, mert szerintem nem illik, én se várom el, hogy támogassanak. De szivesen segitek is, ha megtehetem és olyan anyagi körülmények között fogok élni, de ha nem, és saját megélhetésemre lesz csak elég, akkor nem várhatják el ezt tőlem.

Ráadásul mi az, hogy azt mondják, hogy úgysem fog menni és majd kiváncsiak lesznek mire megyek nélkülük? Amikor ebből pont az jön le, hogy ők nem tudnak elszakadni. Főleg, hogy tudják rólam, hogy bármilyen ebédet megtudok főzni, mosni, takaritani... Nem épp egy életképtelen semmirekellő vagyok, félretett pénzem is van + jól tanultam mindig, felelőtlennek sem érzem magam.

Értem, hogy ők hozzák, de ilyen szinten ez már nem normális...

2016. jan. 21. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Tesód van? Lehet azért féltenek egyedül mert mást nem tudnak.
2016. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet. Tipikus piőca szülők amúgy, sajnos -és itt kérek elnézést- nem az intelligensebb emberfajtából, nem akarnak leszakadni rólad. Ne hagyd ezt.
2016. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Két féltestvérem van anyai ágról. Már külön élnek, családjuk is van.

A középső nővéremmel sem normális amit anyu csinál, naponta hivogatja, ha nem veszi fel ki van akadva, nyomozgat utána stb... Pedig ő már 30 éves 3 gyerekkel és férjjel. Szerencsétlenségére itt laknak az utcában pár házzal odébb...

2016. jan. 21. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg nagyon erősen kötődnek a gyerekeikhez, te meg a legkisebb vagy. Az is valószínű, hogy kicsi a rokonságuk és szűk az ismeretségi/baráti körük, tehát a gyerekeikhez tudnak csak emberileg kötődni. Ezt nem a "normalitás", hanem az érzelmi szükséglet oldaláról kell megítélni.
2016. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Igazuk van állj a talpadra, és hagyd ott őket, ha úgy érzed. Ez sajnos manapság természetes Magyarországon, hogy rátelepednek a gyerekre és csodálkoznak, hogy későn alapítanak családot, (bár fejlett országokban meg kirakják a gyereket, mint macskát szarni 18-20 év kor után, az sem lehet kellemesebb), ezt végig kell játszani. Önálló életet szeretnél, elmondod, hogy ugyanúgy szereted őket és tartjátok majd a kapcsolatod továbbra is.


Sok sikert!

2016. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!