Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged el anyukám...

Miért nem enged el anyukám sehova, illetve hogyan győzzem meg? 13/f

Figyelt kérdés
Anyukám sosem enged el sehova sem. Egyszer engedett haverommal el hozzájuk de akkor is max 2 órára. Van 3 testvérem, de ők is ugyanúgy vannak fogva mint én. A tanulmányi eredményem 3.5, azaz átlagos. Kisvárosban lakunk (9000 fő). Én csak néha el szeretnék menni haverokkal több órára, anélkül hogy félóránként hívogatnom kéne. Osztálytársam 2 jegyet rontott (nem tudják) és mégis kiengedik, éjszakára is. Mit tehetnék?

2016. febr. 1. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
10%
13 évesentényleg rossz átlag, de próbáld meggyőzni őket, hogy ha burokban nevelnek fel akkor a te jövődet kúrják el, és ha nem balhéskörnyék akkor erősködj minél többet, de ne idegesítően, ha vészes akkor inkább a barátaidhoz menj át ha van rá lehetőség
2016. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem fényes, de ez a maximum, és így is majdnem 37 órám van egy héten. Nagyon sok órám van, és nem elég az 1 óra tanulás. Nem tudok ez ellen mit tenni
2016. febr. 1. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgess vele, kérdezd meg miért nem enged el, mi a gondja... valami csak van.
2016. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Peches vagy, hogy ilyen szorosan fog anyukád. Azért nem enged el sehova, mert meggyőződése, hogy így sok mindentől megóv. Hogy nem helyes a hozzáállása, azt sajnos sosem fogja beismerni. Ki kell bekkelned a gyerekkort és időnként próbálkozni, talán egyszer enyhébb lesz.
2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

13 éves vagy. A jegyeid rosszak, gondolom hetedikes vagy, azért ez hetedikben (és úgy általánosban) átlag alatti.

A szüleidet azzal kellene meggyőzni, hogy jó társaságban vagy és jól tanulsz.

Én lassan 16 éves leszek, mégis fél óránként hívnom kell anyát. Pedig az ország egyik legjobb gimnáziumába járok, jók a jegyeim, jó társaságban vagyok.

Mit tehetnél?

-kerülj olyan közösségbe, amit a szüleid elismernek

-tanulj, legyen jó az átlagod, jövőre felvételi->kerülj be egy erős gimnáziumba

-érd el, hogy a szüleid bízhassanak benned...

2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Ne a tanulmányi eredménye miatt csesztessétek, a 3,5 = közepes/jó, nem mindenki olyan szuperzseni, mint ti, vannak rossz képességű emberek/személyek is. Nem mindegy, milyen tanuló volt 13, ismétlem 13!!!!! évesen? Belétek van kódolva a "jaj, erős gimnnázium", "jaj, erős gimnázium" duma, de saját tapasztalat, hogy a szakképző sokkal jobb tud lenni az "erős gimnázium"-nál, jobban le tudják adni az anyagot, és ott is le lehet érettségizni ám! És nem csak azt veszik fel egyetemre, aki "erős gimnáziumban" érettségizett. Nyugodtan jöhettek azzal, hogy de ti is "erős gimnáziumba" jártatok, és 10 mesterdiplomátok van, és nálatok minden 22 év feletti szemékynek "Dr."-ral kezdődik a neve, mert nem érdekel.
2016. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

.... És a 3.5-ös átlag miatt úgy érzik egyesek, hogy offolni kell, és nem a kérdésre válaszolni.

Ugyanis válaszokat írni, és válaszolni nem ugyanaz... :)

Kérdező: El akarsz menni a haverjaidhoz? Próbálj beszélni vele, hogy ő vigyen a helyszínre, maradjon a parkolóban/utcán arra a 2-3 órára, és ha szükség van rá, nem is kell messzire menned. Ebbe szerintem belemenne.

2016. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Azért mert egy 13 éves kis pöts vagy, szar átlaggal. Mellesleg ha nem elég egy óra tanulás, ki tiltja meg, hogy foglalkozz vele többet?
2016. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Hmm...

Ilyen átlaggal tényleg szakközépbe, vagy egy nagyon gyenge gimnáziumba fogsz kerülni.

Nem tudom, mennyi volt a 7-es hetedikes átlaga, de ha 3,5 általános iskolai átlagról egy szakközépben feltornászta magát egy, ELTE-Semmelweis-PTE-Corvinus szintű egyetemre és ezt el is végezte, akkor le a kalappal előtte. És azért vannak erősebb szakközépiskolák.

Van olyan gimnázium, ahol 30 ponttal felvesznek, de az iskola eredményei annyira rosszak, hogy az emberek nagy része nem megy egyetemre.

Azért mondtam, hogy az ország egyik legerősebb gimnáziumába járok, hogy érzékeltessem, hogy jó a közösség, jó helyen vagyok.

Míg a GYENGÉBB középiskolában talán kétesebb alakok is vannak.

2016. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na várj. A térre se mehetsz ki bicajozni, deszkázni, haverokkal lógni, stb otthon kell ülnöd? Vagy csak esti bulikba nem mehetsz?
2016. febr. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!