Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyát hogy...

Hogy győzzem meg anyát hogy engedjen el Prágába? 14/L (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok apukámhoz utaznék látogatóba(már vagy 5 éve nem láttam),már nagyon rég tervezem és pont most van síszünet szóval suliból sem hiányoznék.Viszonylag jól beszélek angolul(külföldön jártam 1 évig angol suliba)és régebben gyakran töltöttem 3 órát vonatozással egyedül szóval azzal sem lenne baj.(ez az út 6 óra lenne)Pénzügyileg sem lenne sok 40 euró összesen az út oda-vissza.

Nem értem miért nem enged el már egy csomó dolgot mondtam, de légyszi ha bármi jó ötletetek van írjátok le!



2016. jan. 22. 21:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Nem gondolkoztál azon, hogy azért nem enged, mert túl fiatal vagy? Nincs valami rokonod, akivel el tudnál utazni?
2016. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
5 eve nem lattad az apadat? gondolom, akkor elvaltak. ez mondjuk felvet olyan kerdest, hogy miert nem latogatott meg o ? egyebkent en sem biztos, hogy el mernem engedni a gyerekemet 14 eves koraban egy 6 oras vonatutra. az nem opcio, hogy apukad eled jon ide mo-ra vonattal, majd egyutt visszamentek? hazafele pedig nappali vonattal jonnel, az anyukadnak is nyugtato lenne. lehet, hogy azert nem akar odaengedni, mert fel, hogy apud nem enged vissza.
2016. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Én utaztam 14 évesen egyedül vonaton 1200 km-re.

Ha régebben utazott 3 órát egyedül, akkor a 6 óra sem lehet gond.


Nem lehet, hogy anyukád nem bízik meg apukádban, hogy várni fog és gondoskodni rólad? Milyen a kapcsolatuk?

2016. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen félt, a szülők már csak ilyenek. Sok rosszat lát, hall, és sosem tudná megbocsátani magának, ha valami épp akkor történne veled. Ez kb. 16-17 éves korodig így is marad, vagy akár tovább is. Szülő függő...
2016. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem veled lesz itt a baj, hiszen elméletileg nem ügy, hogy itt feltesz a vonatra, x órával később meg Prágában levesznek róla. De miért te kepesztesz apukád után, ő miért nem látogat meg téged? neki pont annyi lenne ideutazni, mint neked. Az írod, pénzügyileg sem lenne sok. Vagyis gondolom ezt is te ill. anyukád fizetné...biztos vagy te abban, hogy ez az apuka ér 40 eurót? :(
2016. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Így én sem engednélek. Ha apuka eléd jönne legalább a határig, akkor igen.
2016. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Apukám nem magyar és munkája miatt sokat utazik és most van közel Mo.-hoz,ezért lenne jó most találkozni .Kisebb koromban elég sokszor jött meglatogatni.Viszonyuk nem viharos és apukám nem az a természet aki nem engedné vissza.

Köszi az eddigi válaszokat,persze jöhet még,mindenkinek ment a zöld kéz!

2016. jan. 22. 22:39
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
A kissrác, akire vigyáztam, oda vissza megtette az Anglia-Kína utat EGYEDÜL, átszállásos repülővel... Én nem tudom, hogyan papírozták ezt le a reptérrel, de megtörtént. Néha hagyni kell a gyereket önállósodni. Én 11-12 évesen egyedül vonatoztamgy Pécsről-Pestre, illetve vissza. Egy évesnek mi baja lesz, ha anyuka felteszi a vonatra, apuka meg leveszi 6 óra múlva? Kérdezö, mondd meg anyukádnak, hogy mást is elengednek, nem nagy dolog.
2016. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Apukám elég megbízható pár éve ugyanígy volt csak másik várossal oda Nagymamámmal mentem de sajna ez már nem opció (ja és akkor még egy kukkot nem se tudtam angolul és a mamám sem beszél semmilyen idegen nyelvet).Akkor is minden rendben volt várt,gondoskodott mindenről és nagyon élveztem.Ezért is nem értem miért nem enged el.
2016. jan. 22. 22:44
 10/27 anonim ***** válasza:
48%
Egy 14 évesnek, ez kimaradt.
2016. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!