Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy a kaukázusi medveölő kutyák aranyosak? 16/L

Figyelt kérdés
Van ilyen kutyás ismerősöm aki tenyésztő is meg versenyzik is kutyákkal és ő tudna szerezni nekünk ilyen kutyát.Régen ahol laktunk ott sok ilyen kutyus volt és tök aranyosak voltak.Volt amelyiket a kezemből etettem meg.Még olyan is volt hogy kimentem a szomszéd fiúval legeltetni az állatokat és a kutya lefeküdt mi meg simán rádőltünk a hátára.Van egy kishúgom és ő miatta nem akarják de mondtam nekik hogy a családot sohasem bántaná és betörni sem mernének hozzánk mert be vannak tanítva.

2016. jan. 24. 21:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Te eteted, takarítasz utána?
2016. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy szerinted aranyos, meg volt, aminek rádőltél a hátára és jaj de cuki, még bőven nem elegendő indok a kutyatartásra.

Tudnál vele foglalkozni eleget? A zsebpénzed elég lenne az etetésére? (Tudod te, mekkora egy kaukázusi és hogy mennyit eszik?) Állatorvosi költségeket (oltások, betegség esetén gyógyszerek, beavatkozások) tudnád fizetni?

A felelős állattartás nem olcsó dolog. Ha a szüleid nem vállalják be a kutya tartását, nem szólhatsz egy szót sem. Majd ha saját, külön otthonod lesz, olyan kutyát tartasz, amilyet csak akarsz, szerintem.

2016. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, az rendben van, hogy aranyos, de minimum 10 évig él. Hát hol leszel te 10 év múlva? Addig még befejezed a sulit, vagy egyetemre mész, vagy munkába állsz, ha az előbbi, akkor kollégium, ha utóbbi akkor időd nem lesz... majd jön a nagy Ő, összeköltöztök, mondjuk a főbérlő nem enged kutyát odavinni... millió szálon futhat az életed, de egy biztos: valószínűleg anyukádra maradna az a kutya végleg.
2016. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
Feltételezem nem az az elutasításuk oka, hogy a kutya nem aranyos. Tulajdonképpen minden kutya aranyos. És szörnyen drága a tartása...
2016. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%
Aha, tök aranyos. Csak aztán győzzél bírni egy kamasz, önfejű kauval. Nem gyereknek való kutya. Majd ha lesz kutyás tapasztalatod, saját kereseted és házad, akkor lehet tervezgetni.
2016. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%
Látszik, milyen gyerek vagy. Ez nem plüssállat, hanem egy óriási kutya, amelynek az etetése, fenntartása vagyonokba kerül, hihetetlen, hogy 16 éves fejjel ez nem jut el az agyadig, csak az hogy 'jajjdecukkÍÍíÍÍÍhHhH".
2016. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 gnoomage ***** válasza:
41%

És mégis hogy akarsz tekintélyt parancsolni egy bazi nagy kuytának úgy h egy 16 éves lány vagy? Ha ki van tanítva lehet cuki, de azt ki is kell tanítani, amihez meg kell szerezned a tiszteletet. 1-2 évesen nem tudsz neki egyszer normálisan parancsot adni és 3 km-eren húz a pórázon fogva mert még én se tudnám megállítani, pedig én nem kis darab vagyok...


Aranyosnak aranyos az összes kutya valakinek, anyádnak is biztos tetszene, addig amíg nem neki kéne a szart lapátolni és azt a rengeteg szőrt össze szedni...

2016. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 gnoomage ***** válasza:
22%

Ja igen, a 3. rész kimaradt...


Egy ekkora kutya, rengeteget eszik, emellett még gondolom egy ilyennek a szőrét is ápolni kellene valamennyire + egyéb költségek...

2016. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

Hát, piszkosul nem aranyos, egy önfejű, veszélyes dög.

Ha nem taníttatod komolyan, hamar bajod lesz vele/belőle.

A szomszédunknak volt, hát kész rémálom volt, mikor kiszökött, mert mindenkinek nekiment (autó, ember, másik kutya, macska...).

2016. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%

21:46 lehet neked ez elképzelhetetlen, de ezeket a dolgokat meg lehet oldani. Én 10 évesen kaptam a kutyám, 24 éves koromban halt meg. Képzeld kijártam a gimnáziumot, egyetemet (mióta kötelező kollégiumba menni pl??), még barátom is volt és a kutyával is foglalkoztam! :O Durva, mi? Az egyetlen konfliktusunk anyámmal az volt, hogy akkor sem hagyta békén a kutyát amikor megmondtam, hogy semmi dolga vele! :)

Ilyen alapon sose tartson kutyát, mert valami mindig közbejöhet! Munka, házasság, gyerek, stb. Ha a szülei nem akarnak kutyát, akkor nem akarnak, de ez az indok már elég unalmas. Amnúgy meg igaza van annak, aki azt mondja, hogy egy 16 éves gyereknek nem való kaukázusi, de egy könnyebb kutyával simán elbír.

2016. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!