Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van bűntudatom, ha több...

Miért van bűntudatom, ha több időt töltök a párommal mint a szüleimmel?

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyunk együtt. Mivel csak déután ill. esténként tudunk találkozni hétköznap, a szüleimmel egyre kevesebb időt töltök, emiatt néha bűntudatot érzek... Jó kapcsolatban vagyok mindkettőjükkel, kedvelik a párom, bár eleinte voltak kisebb nézeteltérések. Mennyire normális, hogy így érzek? 19/L

2016. febr. 1. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Mert hülye vagy, a szüleid meg érzelmileg manipulálnak.
2016. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elárulod, miből gondolod, hogy manipulálnak?
2016. febr. 1. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Első komolyabb kapcsolat? Úgy tűnik, neked egy kicsit nehezebb a leválás a szülőkről, mások ezen korábban túljutnak, fokozatosan jön el az az idő, amikor már a párkapcsolat, baráti társaság élvez prioritást. Majd elmúlik, az az élet rendje, hogy a saját utadra lépsz.
2016. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem simán csak más ez az élethelyzet. Nálam is ez volt, de egy idő után a szüleim már azt kérdezték, hogy akkor túl alszol, ugy-e? Vagy mikor haza akartam menni, akkor nővérem szólt, hogy most jönne az ő párjával.


De amikor először kérdeztek kijelentéssel az ottalvásomról, az pár napig fájt a lelkemben.


Mostmár két otthonom van. És pár év és lesz egy másik, ha minden jól megy.

2016. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, első komolyabb. Akkor csak szoknom kell még az új helyzetet. Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. febr. 1. 23:42
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Bizony :) de azért a szüleidet se hanyagold el! :)
2016. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Szia,

Szerintem a szüleidet se hanyagold el, mert utána meg fogod bánni. Én exemmel 5 évet voltam együtt, és hanyagoltam miatta a szüleimet. Majd a járásunk 3. évében apum meghalt. Azóta bűntudat gyötör, hogy egy olyan pasira pazaroltam, aki nem érdemelte meg. De sajnos ezt már csak utólag láttam meg. Szóval jegyezd meg: a pasik jönnek mennek, de a szülők azok míg élnek melletted maradnak.

2016. febr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, félreolvastam az életkorodat. Így még rendben van, majd elmúlik az érzés, megszokod, hogy nem a szüleid az elsők. Ne parázz. (1. voltam)
2016. febr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert nem váltál le a szüleidről, és/vagy azért, mert ők bűntudatot keltenek benned emiatt.
2016. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szüleid biztos megértik.
2016. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!