Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért élvezi, hogy...

Anyukám miért élvezi, hogy bonyolíthatja a dolgaimat?

Figyelt kérdés

Mondtam anyának, hogy szeretnék átmenni holnap késő délután a barátomhoz, és vasárnap mivel úgyis kell mennem este Pestre, tőle tudnék menni - a barátom egy másik városban lakik, a mi városunk és Pest között, szóval onnan közelebb is lenne.

Erre elkezdte, hogy hááát oké, de mi lenne ha inkább szombat délután mennék, meg vasárnap inkább hazajönnék és úgy mennék pestre..

Ha azt mondaná, hogy szombaton segítenem kell xy dolgot, akkor egy rossz szavam se lenne, tudják jól hogy szívesen kiveszem a részem az itthoni munkákból. Azzal sincs gond, hogy mindig csavargok, idén szombat délutánonként jártam el itthonról és vasárnap jöttem haza,azonkívül minden estét a szüleimmel töltöttem, beszélgettem velük, meg segítettem is, tehát se a dolgom, se őket nem hanyagolom el.

Valaki szülő meg tudná magyarázni, hogy mi értelme ezeknek a totálisan értelmetlen szivatásoknak? Ő nem tudja megmagyarázni, semmi indoklást nem ad, hogy miért kéne 2-szer annyit utaznom, és kevesebbet lenni a barátommal.. Akivel csak hétvégéken tudok találkozni.

Valaki érti ezt a logikát?


2016. febr. 4. 21:56
 1/7 anonim válasza:
95%
mert 1 bolond pi...csa
2016. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert így többet vagy otthon, plusz egy éjszakával többet alszol otthon...


Anyukádnak meg kellene értenie, hogy már nem vagy kisgyerek.

2016. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ezt csinálták mindig. Nemcsak ha a barátommal akartam találkozni, hanem úgy általában mindig, ha arról volt szó, hogy saját programom lenne, és házon kívül. "Most esik az eső, hova akarsz ilyenkor menni?" - ilyen és ehhez hasonló béna megjegyzésekkel akartak mindig visszatartani. (Édekes, ha iskolába kellett mennem, akkor nem volt gond, ha esik az eső.) Aztán rájöttem, hogy ezzel a viselkedéssel kb. rámtelepszenek, kvázi ki akarnak maguknak sajátítani. Magyarul: önző szeretet.
2016. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit sír a szátok, engem soha el sem engedtek sehova, nem hogy barátom legyen...
2016. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért azt le írhattad volna, hogy hány éves vagy.

Merthogy a 15 éves lányomnak nem engedném meg az ott alvást, még 1 napot sem az biztos. Ellenben a 16-17 éves lányomat már nemigen tartanám vissza 1 éjszaka ott alvástól, amennyiben ismerem a fiút. Sőt, a 18-19 éves lányomnak megengedném hogy péntek-szombat este ott aludjon.

Ez nem mindegy.

Ettől eltekintve nekem is ilyenek voltak a szüleim, ha előre egy héttel szóltam hogy el szeretnék menni, ők akkor is még az utolsó percben is variálni akartak. Ez egyszerűen ember függő.

2016. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem derül ki hány éves vagy, pedig az fontos lenne, de ha 18 felett pl, akkor úgy nagyjából elengedném a fülem mellett ezeket a megjegyzéseket és csinálnám azt, ahogy nekem jó....
2016. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


És neked mit sír a szád, hogy neked még ezt sem engedték meg? Másnak meg még családja sincs, úgyhogy ne panaszkodj.


Oltasz itt minket, hogy sír a szánk, miközben te is csak sajnáltatni jöttél magad.

2016. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!