Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy nem vagyok hajlandó 20 éves lány létemre otthon semmilyen házimunkát végezni?

Figyelt kérdés
Anyám mindig olyan erőszakosan parancsolgatott, mikor házimunkát kellett csinálni, hogy körülbelül 9-10 éves korom óta két szalmaszálat nem tettem keresztbe itthon, egyszerűen minden porcikám tiltakozott ellene, azt hittem, hogy alapból egy lusta és elkényeztetett naplopó vagyok. Rágódtam is rendesen, hogy mi lesz, ha egyszer férjem lesz és disznóól lesz körülöttem, biztos úgy kidob, hogy a lábam nem éri a földet. Azonban két éve elköltöztem otthonról albérletbe, és olyan tisztaságmániás lettem és annyira élvezem a főzést, takarítást, mosást, hogy magamra se ismerek. Teljesen kikapcsol, a lakótársaimnak bűntudatuk van, hogy mindent én csinálok és szóltak már rám számtalanszor, hogy álljak le, mert egész nap ugrálok itthon, nekik is hagyjak feladatot. Már mondtam nekik, hogy szívesen főzök nekik, csak mondják, hogy mit szeretnének, imádok a tűzhely mellett forgolódni. Anya is látogatott már meg a lakásban és mindig megdicsért, hogy milyen szép rend és tisztaság van. Azonban hétvégente hazautazok és folytatódik otthon minden elölről. Megy a veszekedés, hogy rengeteg itthon a munka, én meg csak fetrengek egész nap, elnézve, hogy anyu csinál mindent. Nekem meg semmi kedvem az egészhez. Vajon miért lehet ez?
2016. febr. 7. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Rossz beidegződés. Magyarán ha kell csinálni, akkor már csak azért se vagy rá hajlandó.

Az albérletben vagy megcsinálod, vagy nem, senkit se érdekel, főleg nem kényszerít senki. Gondolom, más téren is csak ellenállást vált ki, amit a szüleid akarnak.

2016. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hasonlóan voltam én is, talán nem ennyire sarkosan, mert kevés dolgot ugyan megtettem otthon, meg nem lettem "tisztaságmániás" a koliban, viszont szeretek főzn-sütni, bújom a recepteket.

Szerintem az anyukád reakciójában és az általa kiváltott rossz érzésekben keresd a választ, amit én csináltam otthon, az kb. sosem volt elég jó, meg inkább ne nyúlj hozzá, majd megcsinálom én helyetted is, látod, így kell ezt-meg azt csinálni...voltak az otthon hallott mondatok, és semmi kedvem ezt újrahallgatni. Viszont hogy lett egy más élettér, ahol szabadon garázdálkodhatsz, egyszerűen öröm ezeket a tevékenységeket végezni. ;)

Ha rossz lett a piskótám pl. a koliban, kidobtam, és készítettem valami mást, annak a veszélye nélkül, hogy esetleg két hétig hallgattam volna, hogy mit rontottam megint már el. Ha jó lett a süti, akkor a fél szintet körbekínáltam, és volt belőle sikerélményem. :)

Amit tehetsz, hogy megpróbálsz esetleg erőt venni magadon, ha otthon vagy, és esetleg részletekbe besegíteni, bár nálam sajnos ez nem segített semmit, én max. akkor csinálok otthon valamit, ha kivételesen csak én vagyok otthon. Jah, és hugom, aki nem volt soha kolis, mert otthon tudott maradni később is suli mellett, ő is akkor készít pl valami kaját, ha szüleink nincsenek otthon, és ő szabadon garázdálkodhat.

Ha megkérdezed esetleg, hogy mit tudnál segíteni, mondjon valami konkrét dolgot, az segíthet, bár nálam kitértek a válasz elől azzal, hogy láthatod magad is, meg inkább ne csinálj semmit, ha ennyire lusta vagy-és hasonló kedvességek, de egy próbát nálad megér.

Vagy kezdd el rendberakni/takarítani a lakást/főzni, mikor épp nincsenek otthon, meglepiből. ;)

2016. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

20 évesen már nem csak azt kell csinálni amit szeretünk, ha nem azt is amit nem szeretünk, de KELL!

Nem baj, ha nincs kedved! Attól még segíthetsz!

Ha meg nem akarsz segíteni, akkor maradj az albérletben, így legalább anyukádnak kevesebb dolga lesz!

Én nagyon szégyellném magam ha -nincs kedvem- alapon, nem segítenék otthon!

2016. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg, emlékszem arra, hogy mikor kicsi voltam, akkor anya mondta, hogy csináljam meg ezt meg azt, pl. ágyazzak be és utána mindig megigazította a párnákat, a paplant, vagy gyúrtam a tésztát, de hiába volt tökéletes, neki még át kellett csak azért is forgatnia még háromszor, én meg felhúztam magam, hogy sose elég jó, amit csinálok.
2016. febr. 7. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

3-as, itt nem arról van szó, hogy hogyan csináljon meg olyan dolgot a kérdező, amit kell. Ő azt kérdi, miért lehetséges az, hogy mi az oka annak, hogy olyan dolgokat, amikhez otthon egyszerűen nem fog még hozzá sem gondolom, és máshol meg tök pöpecül megcsinálja, sőt még lelkesen is.

A kedve nincs meg hozzá, de feltételezem, hogy bántja valahol ez a kérdezőt, ha már feltette a kérdést.

Mivel hasonló szituban éltem, dobtam fel neki néhány tippet, hogy mit csináljon, de örüljön az, akinek a gyerekkorában nem vették el a kedvét semmitől a negatív hozzáállásukkal, kritikájukkal a szülei.

Persze megvan az emberben a lustaság, kényelmesség is, hogy miért csináljam, ha megcsinálja más, és úgyis csak veszekedés van, akármit is csinálok, de a helyzetből úgy lehet kitörni, ha felnőttként túllépek ezen a negatív asszociációkon, és megpróbál az ember a kedve ellenére tenni.

Könnyebb sokkal, ha pl. egyedül csinálod, amikor esélye nincs, hogy más beleszóljon, vagy próbálsz kommunikálni, hogy akkor te most felsöpörsz/felmosol/felporszívózol/kimosod a ruhát, míg ők főznek/vasalnak/ablakot mosnak...vagy besegítesz valami folyamatba...

Ha szeretsz a tűzhely körül forgolódni, vigyél haza esetleg a koliban készült kaját, amit a családodnak készítesz az utolsó kolis napon-ha meg tudod oldani.

És ha továbbra is maximalistán állnak hozzád, akkor próbáld meg elengedni a füled mellett a megjegyzéseket, érettebb, okosabb lenni, mert lehet, hogy hiába teszed ki a lelked, nem fogsz tudni szüleid elvárásának az otthoni házimunka/besegítés terén megfelelni.

2016. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem mindig azt mondogatták, hogy így nem lesz férjem. Ezen annyira felhúztam magam, hogy csak azért kelljek majd valakinek, mert háztartási szolgáltatásokat nyújtok?
2016. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
lusta vagy
2016. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert belül tudod, hogy úgyis le lennél szólva utána. Én sem csinálnám meg, ha tudnám, hogy utána úgyis kritizálni fogják, bármilyen tökéletesre is sikerült az adott dolog. Akkor már csinálja meg az, aki kritizálja.
2016. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%

Lusta vagy!

Én nem hangoztatnám ezt..senkinek sem..elég ciki vagy

2016. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan az az oka, amit te magad is leírtál. Anyád olyan agresszíven és aljasul állt hozzá a te otthoni házimunka-kísérleteidhez, hogy neked semmi más nem maradt, mint az ellenkezés (pontosabban az ellen-tartás). Ahol viszont te élsz, ott rendet tudsz tartani, mert nem kell anyád agressziójától tartanod.


(Anyád agressziója azt jelenti ebben az esetben, hogy nem engedte, hogy azonosulj vele, mert te nem lehetsz jobb nála. Ő A Háziasszony, te nem.)


Jól teszed, hogy nem csinálsz semmit otthon. Anyád egye meg, amit főzött. Szó szeirnt is meg átvitt értelemben is.

2016. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!