Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy nem vagyok hajlandó 20 éves lány létemre otthon semmilyen házimunkát végezni?

Figyelt kérdés
Anyám mindig olyan erőszakosan parancsolgatott, mikor házimunkát kellett csinálni, hogy körülbelül 9-10 éves korom óta két szalmaszálat nem tettem keresztbe itthon, egyszerűen minden porcikám tiltakozott ellene, azt hittem, hogy alapból egy lusta és elkényeztetett naplopó vagyok. Rágódtam is rendesen, hogy mi lesz, ha egyszer férjem lesz és disznóól lesz körülöttem, biztos úgy kidob, hogy a lábam nem éri a földet. Azonban két éve elköltöztem otthonról albérletbe, és olyan tisztaságmániás lettem és annyira élvezem a főzést, takarítást, mosást, hogy magamra se ismerek. Teljesen kikapcsol, a lakótársaimnak bűntudatuk van, hogy mindent én csinálok és szóltak már rám számtalanszor, hogy álljak le, mert egész nap ugrálok itthon, nekik is hagyjak feladatot. Már mondtam nekik, hogy szívesen főzök nekik, csak mondják, hogy mit szeretnének, imádok a tűzhely mellett forgolódni. Anya is látogatott már meg a lakásban és mindig megdicsért, hogy milyen szép rend és tisztaság van. Azonban hétvégente hazautazok és folytatódik otthon minden elölről. Megy a veszekedés, hogy rengeteg itthon a munka, én meg csak fetrengek egész nap, elnézve, hogy anyu csinál mindent. Nekem meg semmi kedvem az egészhez. Vajon miért lehet ez?
2016. febr. 7. 11:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez ismerős, én enni nem bírtam a nagyszülőknél, mert kb. amint beléptem az ajtón, onnan kezdődött az "egyél, egyél, egyél, nézd, hús is van, most sütöttem, levest is egyél, szedjél még, miért csak ennyit szedsz, talán nem ízlik? abból is szedjél, várj, mindjárt hozom a többit, salátát is egyél hozzá" (a végén) "CSAK ENNYIT ETTÉL?"

amúgy finom volt, csak elég lett volna a fél falunak kábé...

2016. febr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
19%

Azért nézz magadba.

Olyan dolgokra hivatkozol, amik ezelőtt 10 évvel történtek.Felnőtt ember vagy, nagykorú, saját tudattal és tudatossággal.Te bármikor tudsz változtatni magadon.

2016. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!