Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Én nem akarok...

Mit csináljak? Én nem akarok továbbtanulni, de a szüleim erőltetik. Hogy mondjam meg, hogy megértsék?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok, akarják hogy tanuljak tovább gazdálkodás és menedzsment szakon, de én inkább valami OKJ-t akarok elvégezni. Úgy sem lenne kitartásom az egyetemen, matekból is megbuktam félévkor, most is csak szedem az 1-eseket, de nem engedik a szüleim, hogy felmentést szerezzek. Szerintük a könnyebb utat választom mindig és igazuk van. Nem mindenkinek való egyetem, és nem akarom megkeseríteni az életemet több évre, a pénz nem minden. Egyszer élünk, és én élvezni akarom az életet, a fiatalságot. Amúgy is én realista vagyok és tudom, hogy úgysem tudnám elvégezni, középiskolai matekkal is gondjaim vannak (több órát tanulom, magántanárhoz is járok és így is 1-es mindig), hát még ott mi lenne. Mit csináljak? Már teljesen kivagyok attól ami itthon van...
2016. febr. 11. 21:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
hát, fel se vennének se egyetemre, se fősulira szóval hiába akarják a szüleid, ez lehetetlen.:D Matek nélkül esélytelen.
2016. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

azt kihagytad, hogy a többi tárgyból jó vagy? szereted őket?

mert ha igen, akkor nem kell feltétlen elutasítani a felsőoktatást. de gazdasági szak esélytelen ilyen matekkal. csodálkozom, hogy a szüleid hogy nem látják ezt be.

2016. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Felvennének,mert a többi tárgyból jók a jegyeim, mert rákényszerítenek a tanulásra, amit emiatt már régóta megutáltam. Szerintem amint 18 leszek elköltözök és elvégzek egy OKJ-t. Tudom hogy csak a legjobbat akarják, de ha én nem akarom hiábavaló erőltetni. Még a pénz miatt is. Ismerek olyanokat, akik boldogok a kis fizetésükkel, és néhány gazdagabb ismerőst, aki magányos, mert csak a pénz miatt lenne vele bárki is és hiába van nagy medencés háza meg luxusautója, boldogtalan. Szóval az élet nem ezen múlik.
2016. febr. 11. 21:40
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Magántanárral is 1-es matek? Akkor minek fizetik? Lehet, hogy eszed lenne, csak nem akarod. Mindent meg lehet szeretni. Igazuk van, felső végzettség (főiskola vagy egyetem) nélkül, abból is megfelelő (reál) szak nélkül normálisan fizető állást nem fogsz találni. Mi célod az életben? A gimi alatt én is így gondolkodtam, és rájöttem 30 éves fejjel, hogy tovább kell tanulnom. Elárulom:munka mellett levelezőn sokkal rosszabb 4 évet elvégezni, de normálisabb álláshoz lehet jutni. Persze ha van ami konkrétan érdekel (milyen OKJ-t akarsz végezni?) akkor abban az irányban haladhatsz. Vagy lehet szerencséd protekcióval, kapcsolatokkal (ha van).
2016. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzeted, én is ebben a cipőben jártam anno. Végül elvégeztem egy OKJ - t és orvostudományi területen kezdtem el a tanulmányaimat. A közgazdasági szakközép nem jelenti azt hogy azon a területen is kell folytatnod.
2016. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

"nem akarom megkeseríteni az életemet több évre, a pénz nem minden. Egyszer élünk, és én élvezni akarom az életet, a fiatalságot."


Felőlem éppen azt csinálsz, ami neked jólesik, csak eltűnődtem, hogy pénz nélkül hogyan fogod jól kiélvezni az életed, a fiatalságod? Otthon a tévé és a net előtt?

2016. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek neked a tanulásban (együtt tanulás, kikérdezés, gyakorlás). Ugyanis azt is meg kell tanulni, hogy hogyan kell tanulni és nem mindenki tudja ezt magától elsajátítani. Az OKJ-s képzés meg saját tapasztalatom szerint gyakorlatilag sz.rt sem ér. Az csak szemfényvesztés.
2016. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyelőre diákmeló, abból lehet bulizni, és ha elvégeztem az okj-t találok rendes melót.
2016. febr. 11. 21:54
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
milyen okjt akarsz elvégezni?
2016. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

nagyon sok diplomás nem tud elhelyezkedni a területén, a közgász, bölcsész, szociológus, külker nek nincs is területe :) Sok helyen csak annyi a kitétel, hogy legyen diploma, de mindegy mi az.

Mond, hogy a kétkezi munkást is meg kell becsülni, de akkor kezdj el edzeni, hogy bírd és komolyan vegyenek, még ha lány is vagy.

Szerintem ez így tisztességes.

2016. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!