Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Én nem akarok...

Mit csináljak? Én nem akarok továbbtanulni, de a szüleim erőltetik. Hogy mondjam meg, hogy megértsék?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok, akarják hogy tanuljak tovább gazdálkodás és menedzsment szakon, de én inkább valami OKJ-t akarok elvégezni. Úgy sem lenne kitartásom az egyetemen, matekból is megbuktam félévkor, most is csak szedem az 1-eseket, de nem engedik a szüleim, hogy felmentést szerezzek. Szerintük a könnyebb utat választom mindig és igazuk van. Nem mindenkinek való egyetem, és nem akarom megkeseríteni az életemet több évre, a pénz nem minden. Egyszer élünk, és én élvezni akarom az életet, a fiatalságot. Amúgy is én realista vagyok és tudom, hogy úgysem tudnám elvégezni, középiskolai matekkal is gondjaim vannak (több órát tanulom, magántanárhoz is járok és így is 1-es mindig), hát még ott mi lenne. Mit csináljak? Már teljesen kivagyok attól ami itthon van...
2016. febr. 11. 21:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18%
Szimplán hülye vagy, ahelyett hogy a szüleid támogatják, hogy továbbtanuljál.
2016. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülye!

Mindenkinek más képességei vannak és ma már régen nem igaz, hogy az viheti valamire aki továbbtanul.

Rengeteg a túlképzett és munkát nem találó fiatal.

Miért is? Ja, hogy a szülők belehajszolták őket, mert nehogy már az én gyerekem szakmunkás legyen, amiből meg hiány van!

Egy hülye százat csinál...

2016. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van utolsó. Kérdező te meg állj a sarkadra. Ha nem akarsz akk nem mész.
2016. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
25%
Csak az van az egyetem ellen, aki még soha nem taoasztalta meg, hogy milywn érzés amikor OKJ után állsz tátott szajjal es kergeted a munkat, ellenben egyetem közepén már a cégek keresnek és konnyebb munkaval akasztasz nagyobb pénzt. Penz nelkul meg nem lesz eleted, amit elvezhetnél.
2017. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!