Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Én nem akarok...

Mit csináljak? Én nem akarok továbbtanulni, de a szüleim erőltetik. Hogy mondjam meg, hogy megértsék?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok, akarják hogy tanuljak tovább gazdálkodás és menedzsment szakon, de én inkább valami OKJ-t akarok elvégezni. Úgy sem lenne kitartásom az egyetemen, matekból is megbuktam félévkor, most is csak szedem az 1-eseket, de nem engedik a szüleim, hogy felmentést szerezzek. Szerintük a könnyebb utat választom mindig és igazuk van. Nem mindenkinek való egyetem, és nem akarom megkeseríteni az életemet több évre, a pénz nem minden. Egyszer élünk, és én élvezni akarom az életet, a fiatalságot. Amúgy is én realista vagyok és tudom, hogy úgysem tudnám elvégezni, középiskolai matekkal is gondjaim vannak (több órát tanulom, magántanárhoz is járok és így is 1-es mindig), hát még ott mi lenne. Mit csináljak? Már teljesen kivagyok attól ami itthon van...
2016. febr. 11. 21:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%
Attól mehetsz még fősulira vagy egyetemre, csak olyat keress ahol nem sok matek van, hanem más tárgyakon van a hangsúly. :) De az OKJ se rossz szerintem. Én is arra akarok majd, bár én nem magyarországi vagyok, szóval valószínű, hogy odaköltözök majd.
2016. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi. Ne menj, ha nem érzed magadat késznek rá. Mehetsz akár 10 év múlva is. Ne stresszeld magad, gondold át.


OFF: magánvélemény, szedd össze magad, és próbáld meg.

2016. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

Gazdálkodás és menedzsmenten azzal kezdenek, hogy matek, lesz statisztika és egyéb nyalánkságok. Szóval ha már most bukdácsolsz a középiskolás matekkal elég gyorsan kibuknál. (gondolom nem emelt szinten tanulod, így nem találkoztál még integrálással és mátrix számítással, ami alapmatek egyetemen)


Egyébként töri és nyelvek hogy mennek? Mert még ezeket tudod elszámolni a gazdasági ismeretek tárgy mellett érettségi tárgynak, mint felvételi tárgynak a matekon kívül. Így lehet a felvételi pontszámod se lenne meg, így szerintem még kár meccselni ezen a szülőkkel. Vagy most érettségizel és 4 napod lenne leadni a jelentkezést? Mert akkor add le, vesztenivalód nincs. Az érettségi után úgyis minden eldől.

2016. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

Jó, egyértelmű, amihez matek kell, az kiesik. Viszont azt mondod, más tárgyak jól mennek, miért utasítod el élből azokat a típusú tanulmányokat, amik illenének hozzád? Olyan változatos a paletta, 1000 féle dolgot lehet tanulni.

De azért azzal jó, ha tisztában vagy, hogy ezzel a "most akarom élvezni az életet" hozzáállással iszonyúan megnehezíted a magad dolgát. Persze, tanulhatsz 10 év múlva is, de ha már most is nehezen megy, 10 év múlva, munka és család mellett tuti nem fog menni, mert akkor már a pengéknek is nagyon nehéz.

A papír persze nem minden. De sok helyre az a "beugró". A felsőoktatásban egy csomó más dolgot is megtanulsz az anyagon kívül (amiben sok a felesleges elem), ami fontos lehet az életben, a munkában. És bőven lehet amellett is élvezni az életet, sőt, amellett lehet csak igazán:)))

De a te életed, neked kell eldöntened, hogyan akarsz élni...

2016. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu, nálam apám akarta nagyon, hogy fősulira menjek...megértem az ő álláspontját is, hisz jó agyam van, jó lehetőségeim voltak/vannak, DE NEM AKARTAM akkor fősulira menni...


Ő elintézett minden papírt, minden xart még akkor is amikor mondtam, hogy én nem akarom...


Én úgy oldottam meg, hogy matek infó érettségi 2-es :D

3 szakmám van: 86, 98, 90%-os, mind3 informatika, programozó vagyok, 14 évesen otthon autodidakta módon kezdtem, tehát nagyon szeretem csinálni, élvezem, fejlesztem magam benne, de akkor sem akartam a fősulit...


ÉN döntöttem, viszont így nem apámat hibáztatom. ÉN írtam 2-es matekot és infót, mindenben enyém a felelősség!


A szüleid jót akarnak neked, de a TE életed, NEKED kell döntened, de akkor később is TE leszel a felelős akár a jóért akár a rosszért!


Próbáld megbeszélni a szüleiddel ezt a dolgot, ha nem értenek belőle akkor van több lehetőséged, csak más-más anyagi és idő vonzattal...


Még azért azt hozzátenném, hogy én úgy mondtam nemet a fősulira, hogy nekem akkor már volt 2 szakmám (érettségi előtt 2 fizetős felnőttképzésen vettem részt, érettségi után rakhattam volna le OKJ-t belőlük), biztosnak éreztem a lehetőségeimet, szóval én nem csak úgy "nincs kedvem" ezt csinálni mentalitással utasítottam el ezt a lehetőséget! Nekem már akkor volt olyan biztos elképzelésem ami nagyon kevés eséllyel tudott volna beborulni, végül sokkal jobban alakultak a dolgok mint elterveztem...szóval én nem a bulizás miatt mondtam le róla, hanem akartam még utolsó 2 éves szabadságot a munka előtt (3. szakma, OKJ, de kisujjamban volt szinte), DE nekem olyan szakmám van ami jó lehetőségeket biztosít...


Én 14-18 éves koromat áldoztam az intenzív tanulásnak, aminek meg is lett az eredménye! Akartam "szusszanni egyet", mielőtt belevágok a munkába...nem akartam "kényszer" tanulásba fogni még X évig. Nem tudom, hogy jól döntöttem e, jelenleg elég jól állok minden téren, iskolától függetlenül rengeteget tanulok, de én élvezem ha képezhetem magam.


A szüleid egy biztos alapot akarnak neked a jövődet illetően. Viszont ha te úgy érzed egyedül is képes vagy ezt megteremteni más úton mint amit ők elképzelnek akkor járd a saját utad, de ha csak a bulizás miatt akarsz lazább lehetőséget és a jövőben ebből károd származik akkor nem éri meg...később megbánhatod, hogy most nem tanultál...

Viszont ha a képességeid miatt esélytelen, hogy elvégezd az egyetemet akkor ezt meg kell beszélned a szüleiddel!

A lustaság és a képesség (hiánya) miatt nem tudsz valamit között van különbség! Én is sokszor voltam lusta, sőt mai napig sokszor kényelmesebb más tevékenységet űzni, mint elvégezni egy-egy időigényesebb feladatot, de a lustaság nem kifizetődő!


A szüleid csak jót akarnak, de a te életed, a te döntéseid, ha elszúrod akkor azt te szúrd el ne más! Én a helyedben mindent megtennék azért, hogy biztos jövőm legyen, DE csak úgy, hogy szeressem azt a jövőt! Ne szenvedéssel keressek pénzt, hanem élvezzem amit csinálok!


22F

2016. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%

hát ha matekból megbuktál félévkor és most is csak egyeseid vannak, akkor lehet érettségizni se engednek.. meg sikerülne egyátalán? mert 12. végén már sokszor érettségi feladatokra kapnak jegyet a diákok.

a szüleid meg nagyon buták, ne haragudj,hogy ezt mondom. látják, hogy ez mennyire nem megy, de mégis ilyen irányban akarnák,hogy tovább tanulj? már jóhogy nem matekmatikust akarnak csinálni belőled..

valóban rengeteg olyan szak van(nem feltétlen büfé) ahol nem kell a matek. vagy legalábbis nagyon minimális. ami ha nem is sikerül elsőre, nem csúszol miatta, mert nincsen végig matek. valami ilyesmit ajánlanék neked.

okj-ra munka és gyerekek mellett is mehetsz. nappali tagozatú egyetemre nem igen.úgyhogy szerintem használd ki a lehetőséged. keress olyan szakot, amiben jó lennél és el lehet vele helyezkedni majd!

2016. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem ertem tobben miert nyomjatok neki az egyetemet, fosulit...ha nem akarja, nem akarja. En is ebben a helyzetben voltam , csak en engedtem a szuleimnek. Kovetkezmeny? Masfel ev az eletembol es sulyos depresszio. Ha en is akkor a labamra allok, amikor kellett volna, most lehet 20 eves fejjel, nem csak egy erettsegi lenne a kezemben, hanem egy szakma is, mellette meg nem lettem volna beteg is. Borzaszto harcokat vivtam leginkabb anyammal, mert szerinte "csak a diplomaval er vmit az ember"...hat ez nem igaz. Szoval kerdezo, vedd kezedbe az eleted, majd tanulsz tovabb akkor, amikor majd te akarsz.
2016. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

14-es vagyok: nem "nyomtam" neki, de nekem nem volt túl meggyőző, amit a kérdező írt. Jó, nem megy a matek, de a többi tárgyból jól teljesít, csak tanulás helyett inkább bulizna, mert azt hiszi, az az "élet".

Csak arra figyelmeztettem, hogy később, ha valamiért meggondolja magát, sokkal nehezebb lesz.

Nem egy ismerősöm munka mellett volt kénytelen tanulni, és vért izzadtak, míg nekem soha életemben nem volt és nem lesz olyan jó dolgom, mint az egyetemen volt.

És lehet, hogy most nem tűnik hasznosnak egy diploma. De ki tud manapság 50 évre előre tervezni? Én úgy voltam vele, legyen, nem kötelező használni, de ha nem is használom, a készségek egy része az élet minden területén hasznosítható, és az ember ne fossza meg magát már a kezdet kezdetén a lehetőségtől.

Azon felül a felsőoktatás a lehető legnagyobb fokú szabadságot ötvözi a lehető legkisebb felelősséggel. + A legtöbb szak mellett (nyáron mindenképp) sok idő van bármi mást is tanulni, dolgozni, pénzt keresni, munkatapasztalatot szerezni, bármiben kipróbálni magad, ami érdekel, elmélyülni különféle témákban, és akkor sem történik semmi, ha kiderül, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az ember elsőre elképzeli.

2016. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

nekem se ment soha a matek, humán területen mentem egyetemre - de engem ez érdekelt, érdekel azóta is, ezen a területen képzem magam. (az megint más, hogy milyen minimális pénzt keresek vele...)


nem kell mindenkinek egyetemre vagy fősulira menni! lehet, hogy a kérdező simán boldogabb lenne / többet keresne egy jó szakmával. nem tudom, hogy milyen nemű de mondjuk fodrász, hentes, asztalos, könyvelő stb. sem diplomához kötött :) és ezen szakmák egyikre sem lenézendő szerintem, becsületes munka és kész. ha meg még élvezetet is lel benne a kérdező, akkor pláne.

2016. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
37%
Olyan nyelven amit beszélnek.
2016. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!