Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szül valaki 3-4 gyereket...

Miért szül valaki 3-4 gyereket ha nem képpes eltartani?

Figyelt kérdés
A kérdésem az ismerősöm gyerekeinek panasza ihlette. A gyerekekkel beszéltem és panaszkodtak hogy nem tudnak a szülők szemüveget vàsárolni nekük. Ami egy alapvető fontos dolog az egészségüknek. Valamint mondták hogy mennyire rossz hogy ők sohasem tudnak vásàrolni egy rendes ruházati üzletben maguknak. Az étkezés is gyér náluk. Az anya sohasem dolgoztak, egy gyereket még eltartottak, de vállaltak négyet. Segítettem a gyerekeknek ruhával,élelmiszerrel. Miért vállalnak egy eleve rossz anyagi helyzetre ennyi gyereket?
2016. febr. 12. 15:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Őket hivjak "c" kategóriasoknak vagy proliknak de hasonló a világról alkotott képük. Gyerek kell aztán majd lesz valahogy. Később pedig a gyerek legyen boldog ha egyáltalán van fedéla feje felett. Igényei pedig ne legyenek, apu anyu pedig alanyi jogon felveszi a családit aztán vagy elcigizik, pialjak, rendelnek pizzát esetleg a családi a fodrászatban végzi mert anyunak kell macskakarom vagy pothaj.

Sajnos ma nagyon kevesen tudnak logikusan és felellosegteljesen csaladot vallani. Persze anya és apa is elveszitheti a munkáját de ezek azok akik a SEMMIRE vállalnak gyerekeket.

2016. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
Ezt en se fogom soha megerteni :D a szulok 60% a akiket ismerek panaszkodik nincs penzuk semmire de azert ott van az ot gyerek :D ha nem volt allando jol keresu munkahelyuk miert nem lett volna eleg egy gyerek ..
2016. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Az esetek egy részében tényleg támogatásért vagy csak felelőtlenségből.


Más részében meg gondolom az történt, hogy amikor bevállalták/eltervezték, még úgy tűnt, menni fog, aztán csökkent a jövedelmük annyira, hogy már nemigen jönnek ki.

2016. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom... Kérdeztem màr a szüleimet. De szerintük mindenünk megvolt. Persze volt tető, meg kaja, ruhat is szereztek mindig valahonnan, főleg nekem hisz en vagyok a legnagyobb, a hugaim orokoltek tolem....

De igazàbol. Apam egy gyereket akart. Csak vedekezni nem tudtak rendesen, az abortusz meg gyilkossag, igy lettunk sőt lett volna negyedik is.... Imadom a hugaimat, de ha a nagymamàm nem segit minden honap vegen akkor kajank sem lett volna, ugy hogy altalaban hetkoznap nala ettunk.

És melle nevelni is elfelejtettek minket, lelki terror az volt...

Nem baj hamar a sajat labamra alltam...

Regen volt mar nem haragszom rajuk, de en a masodik babànkat is alig mertem bevallalni...

2016. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
71%
5-os vagyok. Ja es mind a ketten diplomas, ertelmes emberek elvileg. Nem vagyunk ciganyok sem.
2016. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%
Engem is irritál az ilyen "szülő" éd sajnálom a gyerekeket akiket megnyomorit.
2016. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
46%

"vedekezni nem tudtak rendesen, az abortusz meg gyilkossag"


Ez a fő ok, plusz a társadalom. "Ez az élet rendje."


Szerinted sok egyszerűbb ember hogy töltené ki a haláláig lévő időt, ha nem tudnának gyereket csinálni? Tiszta uncsi lenne.

2016. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%
Most utálni fogtok, de annyira lenézem azokat, akik itt remegnek, hogy mikor érkezik meg a családi, kérdezgetik egymást, hogy még miért kaphatnának külön pénzt, támogatást, segélyt.
2016. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%

1. elképzelhető, hogy cigányok.

2. nagycsaládosoknak sok anyagi támogatás jár.

3. nem ismerik a védekezés szót.

4. ritka esetekben pedig azért, mert szeretik a gyerekeket.


amit felsoroltam azok a kérdésben szereplőkre értendők, tehát akik a semmire potyogtatják a kölköket.

2016. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
62%

Kezdjük ott, hogy csomóan nem vették észre, hogy megváltozott a világ. Szép dolog hinni a klasszikus családmodellben, de akkoriban meg tudták tenni a családok, hogy csak apa dolgozik, mert akkor még olyanok voltak a fizetések és a kiadások. Manapság az nem működik, de inkább él putriban, posványban, és a gyerekeit is kiteszi ennek, de az elveiből nem ad le. Hogy márpedig ő nő, és otthon a helye (és ez nemcsak a nő, sokszor a férfi részéről is így van!). Pluszban ugye ott van az az elv is, hogy a család egymást segítse, amit ők kihasználnak, és a jobban keresp családtagjaiktól várják el, hogy pénzeljék őket.


Az megint más kérdés, hogy azért a "rendes ruházati üzletben" vásárlás az itt mit jelent. Mert azért nehogy már hátrányos helyzetűnek mondjunk vkit, ha nem a Zarában tud vásárolni, hanem a kínaiban vagy a turiban, azért az nem az a kategória. Ha nincs szemüveg, na az már az.

2016. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!