Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már utánozni akarja a...

Ha már utánozni akarja a testvérééket, miért nem mindenben utánozza?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy nővére. Gazdag családnak számítanak. Mindegyik gyereknek vettek lakást 20. születésnapjukra budán. Segítettek a gyerekeknek jól fizető munkahelyet találni a kapcsolataikkal stb.

Vezethették a családi autót egyetem alatt stb.


Most hogy az unokabátyámnak megszületett a 3. gyereke. Fater tegnap kitalálta, hogy ő is akar unokát!

És még fel lett háborodva, mikor megmondtam neki, hogy először szeretném felépíteni az életemet (lakás stb.), mert ezt sajnos nem kaphatom meg tőlük.


Meg úgy lényegében soha semmiben sem segített, amiben megtehette volna.

De oké, ez így alakult. Viszont ezek után úgy érzem, hogy nem lehet felém olyan elvárása, hogy unokát akar.


A nők eddigi tapasztalataim szerint különben sem állnak össze olyan pasival, akinek nincs kiépített egzisztenciája illet nem jóképű.

És az egzisztenciámon dolgozom. Jóképű sajna nem vagyok.

És barátnőt sem nagyon szeretnék, mert amit eddig kaptam a nőktől, arra valahogy nem vágyok hosszútávon. (átverések, visszautasítások tömkelege)


Szóval tegnap kialakult egy vita köztünk emiatt. És nem érti meg, hogy ha nem segített semmiben, akkor nem lehetnek felém ilyen elvárásai sem.

Azt meg végképp képtelen felfogni, hogy a 21. században milyenek lettek az emberek (ezzel együtt a nők is) és köszönöm szépen ebből nem kérek).


2016. febr. 16. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látom, olyan okos vagy, hogy ez nem is kerdes, hanem kinyilatkoztatás.

Mi nők most magunkba szállunk, te meg építgesd a tokeletes kis életedet tovább.

Sok sikert!

2016. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem. Ott a kérdőjel.
2016. febr. 16. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális embernek nem azért lesz gyereke, mert valamelyik nagyszülő vágyik az unokára.Ennek semmi köze ahhoz, hogy az addig eltelt évek során milyen mennyiségben adott, vagy nem adott bármit is. A szülőnek nem azért lehet segíteni a gyerekét, hogy az unokával fizessen.
2016. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Most hogy jön ide az utánzás meg apukád nővére??????


Szinte minden szülő, rokon ilyen! Egyszer csak elkezdik rágni a füled, hogy mikor lesz már unoka. Nem vagy ezzel egyedül, nem olyan különleges dolog ez.

De nem tudom, miért gond. Elengeded a füled mellett és kész. Nyilván nem fognak megerőszakoltatni egy nővel, hogy teherbe ejtsd :D szóval nincs mitől félned :)

2016. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem az oviban vagyunk, ez nem utánzás, egyszerűen minden szülő vágyik arra, hogy a felnőtt gyerekei által nagyszülővé váljon. Az, hogy a testvérének már lett unokája, előhozta belőle az ösztönt.


Mint ahogy nekem sincs még gyerekem és többnyire nem is jut eszembe a téma, de ahogy a barátaim sorra szülnek, egyre többet gondolok én is az anyaságra. Nem utánzom őket, ez egy természetes ösztön.


Gyereket meg majd magadnak vállalj, ne azért cserébe, amit apádtól vársz. Ez nem üzlet...

2016. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te voltaképpen hazudtál apádnak.

Azt mondtad neki, hogy azért nincs még gyereked, mert először fel akarod építeni az egzisztenciádat.

Utána meg nekünk bevallottad, hogy barátnőt sem szeretnél. Ezzel viszont kizárod, hogy gyereked legyen. Csak épp ezt nem mondtad apádnak.

Mit mondjak, azok után, amiket ide írtál, jobb is, ha nem szaporodsz!

2016. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!