Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy számítógép a családban....

Egy számítógép a családban. Hogy lenne megoldható?

Figyelt kérdés

Egy számítógépünk van otthon. Egyetemre járok, nehéz szakra, elengedhetetlen hozzá a számítógép és az internet a beadandók és a tanulás miatt, így az én szobámban van. A szüleim pedig az utobbi időben eléggé ráfüggtek ami engem nagyon zavar. Vidéken élünk mindentol távol, ha barátokkal vagy a barátommal akarok találkozni sokat kell utaznom és elég sokba is kerül. Így sokat vagyok otthon egyedül. Az egyetlen privát helyem az a szobám, de mivel itt a gép, soha nem tudok egyedül lenni mert valamelyikük mindig a gépnél ül...és ez nagyon zavar. Diákhitelból fizetem a tandíjam és amire szükségem van,ruha, jegyzet, utazás. Tehát itthon lényegében nem kell külön költeni rám. Olyan nagy kérés lenne ha legalább a szobámban egyedül lehetnék? Gondoltam rá hogy akkor vigyék ki a gépet, nem az zavar hogy használják hanem hogy a szobámban. De a tanuláshoz nekem elengedhetetlen,a ház többi részében nem tudnék normálisan tanulni,így is a fülemben a füldugó egész nap hogy tudjak koncentrálni. Másik gépet sajnos nem tudnánk venni,dolgozni eljartam egy ideig de mivel elég messze van a város nem érinti meg,mert az utazás és az étkezés elvinné azt a kevés pénzt amit megkerestem, plusz nagyon komolyan veszem az egyetemet,erre tettem fel ezt a pár évet hogy minél hamarabb végezzek,es ha dolgoznék, csúsznék az egyetemmel amit nagyon nem akarok hiszen mint írtam Diákhitelből fizetem a tandíjat. Ha tehetném elköltöznék itthonrpl de sajnos amíg nem végzek ez nem megoldható.

Ti mit tennétek a helyemben?


2016. febr. 18. 15:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Rosszul érzem magam amikor kiküldöm őket,de most végeztem a vizsgákkal, jol lenne kicsit pihenni és egyedül lenni a saját szobámban. Nem pedig hallgatni hogy max hangerőn videókat néznek...
2016. febr. 18. 15:15
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
A gépet ki kell vinni a szobából, te meg tanulj könyvtárban.
2016. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen,ha városban laknánk ez lenne a legcélszerűbb de vidékiek vagyunk,a könyvtár itt az általános iskolában van,tele gyerekekkel. Beutazni naponta meg megterhelő anyagilag. De ha nem lesz jobb lehetőség, ez lesz...köszönöm szépen a válaszod.
2016. febr. 18. 15:22
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

A lényegen nem segít, de legalább annyit megtehetnének, hogy fülhallgatót használnak - ez igazán nem lenne valami nagy kérés. Nálunk két laptop van, mindkettő a nappaliban, és külön megállapodás nélkül is alap volt, hogy fülhallgatót használunk.


Ha nem akarod "kiengedni" a szobádból a gépet, akkor nincs más, mint hogy elviseled, ha bejönnek, esetleg addig te mész el másik helyiségbe, ha egyedül akarsz lenni.


Esetleg ha egy tablet ára belefér, és nekik a gép komolyabb dolgokra nem kell, akkor vegyetek egy tabletet, az internetet meg osszátok meg.

2016. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
Miért utazgatsz? Legyél koleszos.
2016. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
hát azért én vennék egy gépet, mert ha elvesznek az egyetemi cuccaid a gépről valami ok folytán az nagyon kellemetlen tud lenni! Rakj egy kis pénzt félre és vegyél egy asztalit. nem olyan drága
2016. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A tablet dolog még nem is jutott eszembe, Köszi hogy irtad :) lehet kicsit nehezen tanulnák meg a használatát, de azért nem olyan bonyolult hogy ne érje meg nekik. Nem állandóan hangosan hallgatják a videókat, csak egyszerűen már az zavar hogy bent vannak a privát kis helyemen, lehet hálátlannak tűnik de nem tehetek róla. Zavar higy a szobám egy átjáróház és úgy mászkálnak ki-be mintha ez lenne a nappali.

Koleszt próbáltam de a személyiségemmel nem nagyon összeegyeztethető :D Nem vagyok antiszociális, csak mnt a kérdésből is kitűnik, kell a privát tér, ami ott a nullával egyenlő :D

2016. febr. 18. 15:31
 8/21 A kérdező kommentje:
Persze, másik gép lenne a legmegfelelőbb, de az most sajnos nem fér bele. Megpróbálok spórolni aztán hatha összejön. Egy asztali gép,ami csak netezésre lenne használva,akar használtan mennyibe kerülhet? Ennek vennem,ekik nem érne meg egy ft-ot sem amikor ingyen bemászkálhatnak hozzám.
2016. febr. 18. 15:33
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Mi most adtunk el egy nagyon jó kis laptopot 40 ezerért, mert jött a gyerek és már nincs időm gépezni, a pénz meg jól jött. Újonnan 140ezer volt asszem 2 éve. Keresgélj használtan, csak netezésre nem kell kifejezetten erős gép.
2016. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Netezésre meg filmezésre való gép nem túl drága. Facebookos csoportokban, jófogáson nézz szét, 30-40 körül van átlagosan. De láttam már 10-ért is. Viszont másra tényleg nem jó!
2016. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!