Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a családom a...

Mit tegyek ha a családom a naplómat olvasgatja?

Figyelt kérdés

Sosem tartották tiszteletben a magánszvérámat, nekik mindig természetes volt hogy a szobámban mászkáljanak és pakolászannak, mindegy hányszor és hogyan kértem meg őket.Ma hamarabb értek haza mint én és ugye a szobám nincs kulcsra zárva mert semmi értelme, ígyis-úgyis ki tudnák nyitni ha nagyon akarnák.A testvéremtől tett egy érdekes célzást, én meg teljesen lefagyva megkérdeztem hogy erről honnan tud, amire csak annyi volt a válasza hogy a szüleimmel olvasták ma a naplómban.Azt se tudtam mit mondjak...a szégyen meg a harag keveredett bennem, de azóta se említettem a dolgot.Viszont ez már több a soknál...A napló nem valami jól látható helyen volt, csodálkozom is hogyan találták meg, de ha már egyszer megtalálták akkor sem volt fair elolvasniuk.Kb egy fél éve/éve nehéz időszakom van főleg a barátok terén,kicsit bonyolult, de elég magányos voltam az elmúlt hónapokban, ezt le is írtam a naplómba, meg még egy pár dolgot amikhez semmi közük.És most nem tudom a szemükbe nézni, mert úgy néznek rám mintha valami lúzer lennék, sajnálkozó tekintettel meg ilyenek.Pedig már kezdek túl lenni ezen az időszakon, de az ahogy most viselkednek velem csak emlékeztet rá.

Nem szeretném megbeszélni velük, mert sosem volt olyan bizalmas a kapcsolatunk, és szerintem ez nem az én hibám, sosem érdekelte őket hogy mi bajom van.De azt se szeretném hogy így viselkedjenek velem, azt meg főleg nem hogy a legféltettebb gondolataimat olvasgassák...

Mit tegyek?

17/l



2016. febr. 19. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne, ha elektronikus naplót írnál, amit lejelszavaznál? Ez elég durva. Lehet, hogy látták rajtad, hogy nem vagy valami jó passzban, azért kutakodtak? De nem értem, miért nem kérdezték meg, mi bajod.
2016. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

sajnos megértem, az én anyukám is elolvasta a naplómat amikor 14-15 körül lehettem. nagyon rosszul esett, egy életre elment a kedvem a napló vezetéstől.

persze azóta már fejlődött a technika, már lehet gépen, titkosított jelszóval vezetni naplót. vagy ha kézzel szeretnéd , akkor tetess zárat vagy lakatot az egyik szekrényedre. a kulcsot meg hordd magaddal a táskádban.

így elég egyértelműen a tudtukra adod, hogy ne turkáljanak a cuccaid között.. ami tényleg undorító dolog volt a részükről.

2016. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát eléggé elment a kedvem az egésztől...

Elektronikusan nem szeretnék, mert egyrészt azt nem érzem a magaménak azzal hogy nem kézzel írom, a másik ok meg az hogy még nem spóroltam össze a pénzt egy saját gépre, azon a gépen amit közösen használunk pedig nem tudok ilyeneket leírni, mert megtalálnák még akkor is ha lejelszavazom.

Értem én hogy látták hogy valami nincs rendben, de szerintem az lett volna a normális ha megkérdezik hogy mi a baj és megbeszéljük a dolgot...

2016. febr. 19. 18:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Írd bele a naplóba, hogy végre látom,hogy kezd hatni a családra az Etil-higany amit 1 hete csöpögtetek a vacsorába. Apa-anya-hugi-stb bőre már kezd enyhe kékes árnyalatot felvenni. Még kb 3 hét kell a kellő mennyiség eléréséhez, remélem nem bukom le.

Aztán had olvassák :)

Vagy írd bele,hogy terhes lettél. Nem tudod mitévő legyél. Pláne,hogy az orvos szerint ikrek lesznek. Még Sahibnak sem mondtad el, mert az ő kultúrájukban bűnnek számít.

Vagy csak írj bele egy bejegyzést amibe belecsempészed, hogy "olyan jó lenne ha nem olvasnád más magán naplóját". Ha elolvassák akkor leesik nekik. Vagy kezd el te is olvasgatni az ő magán jellegű dolgaikat.

2016. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
XD ez nem rossz ötlet:D
2016. febr. 19. 18:16
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Irj bele intimebb dolgokat, hogy zavarba érezzék magukat. Pl. a mensidrol vmit hogy késett vagy ilyesmi. Vagy hogy mrgvagtad magad borotvaval
2016. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Én tudod mit csinálnék? :D Rajzolnék a következő oldalra hatalmas nagy KUKIT! :D Aztán ha éppen kétlapos az oldal, akkor a másik felére odaírnám, hogy ne olvassák a naplót :D


Aztán ha ezt a kuki-üzenetet elolvasták, akkor én beletenném az iskolatáskámba, vagy ha van, akkor a sima kézitáskámba a naplómat, az napközben velem van, otthon pedig mindig a közelemben.

2016. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Vegyél egy lakatos naplót, az eredeti lakatját dobd el a francba, értéktelen.

Menj el lakatoshoz, ott találsz csinos lakatokat, vegyél egy olyat és használd azt. A kulcsot lehetőleg hordd magadnál, vagy tedd olyan helyre ahol még takarítás közben se találják meg. Számzárast NE vegyél, mert egy idő után ha valaki elkezdi tekergetni, kattanni fog a helyes számnál. (legalábbis az olcsó típusok, a drágábbat nem tudom)


Vagy ha macera, akkor írd bele a naplóba, hogy "kedves anya, köszönöm hogy érdeklődsz a hogylétem felől, de ezt velem is megbeszélhetnéd ahelyett, hogy a hátam mögött olvasgatod a személyes gondolataimat"

2016. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm, mindegyik nagyon jó ötlet, szerintem a lakatosat és a naplóban hagyott üzeneteset is meg fogom csinálni:D
2016. febr. 19. 19:17
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#4-es ötletét vétek lenne kihagynod!!! :D

Méltó bosszú lenne, és azután tuti nem kutakodnának többet!

2016. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!