Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a családom a...

Mit tegyek ha a családom a naplómat olvasgatja?

Figyelt kérdés

Sosem tartották tiszteletben a magánszvérámat, nekik mindig természetes volt hogy a szobámban mászkáljanak és pakolászannak, mindegy hányszor és hogyan kértem meg őket.Ma hamarabb értek haza mint én és ugye a szobám nincs kulcsra zárva mert semmi értelme, ígyis-úgyis ki tudnák nyitni ha nagyon akarnák.A testvéremtől tett egy érdekes célzást, én meg teljesen lefagyva megkérdeztem hogy erről honnan tud, amire csak annyi volt a válasza hogy a szüleimmel olvasták ma a naplómban.Azt se tudtam mit mondjak...a szégyen meg a harag keveredett bennem, de azóta se említettem a dolgot.Viszont ez már több a soknál...A napló nem valami jól látható helyen volt, csodálkozom is hogyan találták meg, de ha már egyszer megtalálták akkor sem volt fair elolvasniuk.Kb egy fél éve/éve nehéz időszakom van főleg a barátok terén,kicsit bonyolult, de elég magányos voltam az elmúlt hónapokban, ezt le is írtam a naplómba, meg még egy pár dolgot amikhez semmi közük.És most nem tudom a szemükbe nézni, mert úgy néznek rám mintha valami lúzer lennék, sajnálkozó tekintettel meg ilyenek.Pedig már kezdek túl lenni ezen az időszakon, de az ahogy most viselkednek velem csak emlékeztet rá.

Nem szeretném megbeszélni velük, mert sosem volt olyan bizalmas a kapcsolatunk, és szerintem ez nem az én hibám, sosem érdekelte őket hogy mi bajom van.De azt se szeretném hogy így viselkedjenek velem, azt meg főleg nem hogy a legféltettebb gondolataimat olvasgassák...

Mit tegyek?

17/l



2016. febr. 19. 17:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Jókat mulattam, különösen a 4. válaszán. :) Én is megcsinálnám! :)


De komolyra fordítva: teljesen átérzem a helyzeted, az én anyám sem tartotta tiszteletben a magánszférámat, elolvasta a leveleimet, naplómat. Én találtam egy nagyon titkos rejtekhelyet a naplóm számára, így oldottam meg.

Most, hogy már nekem is van gyermekem, és ő is vezet naplót, tudván, hogy milyen érzés, biztosítottam, hogy SOHA nem fogok belenézni. Konkrétan az orrom előtt is hagyhatja (szokta is), akkor sem nézek bele. Tiszteletben tartom a magánszféráját.

2016. febr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, attól, hogy közös gép van, még nem tudnák megnyitni, ha lejelszavazod. Egy egyszerű Word-ben is van ilyen funkció: [link]


Aztán csak próbálgassák feltörni.


De egyébként tényleg jó ötlet lehet jelszóval levédeni. Esetleg az is jó ötlet lehetne, ha idegen nyelven írnád a naplódat. Gyakorlásnak is jó lenn és valószínűleg a szüleid sem értenék.

2016. febr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Írd rovásírással.


Itt találsz hozzá ABC-t.


[link]


és:


[link]

2016. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A titkosírás jó ölet, csak kicsit hosszú ideig tart, amíg úgy be tudod gyakorolni, hogy olyan gyorsan tudjál írni vele, mint rendes magyar betűkkel. Azt viszont nem ajánlom, hogy egy már ismert ábécét használj (pl. a rovásírást, amit az előző válaszoló belinkelt), hiszen azt kapásból felismerik és fel tudják törni a kódot, könnyen elolvassák, amit írsz. Az egyetlen biztos módszer, ha saját magad fejlesztesz ki egy még nem létező ábécét, és azt tanulod meg. Annyira csak nem elvetemültek a szüleid meg a tesód, hogy megfejtsék... :) Én is ezt a módszert alkalmaztam, egy két betűt fel lehetett ismerni, ki tudtak olvasni belőle gyakori szavakat, pl. "hogy", "és", "vagy" meg hasonlók, de a teljes szöveget nem. Így biztonságban volt az írásom. :)
2016. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok ötletet:)

Lehet hogy kifejlesztem a saját ABC-met, mert azt holtbiztos hogy senki nem fogja tudni megfejteni:D

2016. febr. 21. 09:02
 16/21 anonim ***** válasza:

Őőőő, nem akarom túlbonyolítani a helyzetet, de egy egyszerű behelyettesítéses ABC-t ha az embernek van egy pár sorosos szövege kb 20 perc feltörni, ha nagyon akarja. A kulcsok száma elég kevés, csak annyi amennyi a betűk száma.


Egy egyszerű Caesar-kód sem lenne megfelelő, bár ez lényegében ugyan az mint a behelyettesítéses.


Ha egy tényleg könnyen megtanulható, viszont apukád-anyukád-tesód szintjén tényleg feltörhetetlen kódot szeretnél kapni, akkor ajánlom a Vigenere-titkosírást: [link]

2016. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem hiszem hogy olyan elvetemültek hogy megfejtsék:)

Leglábbis remélem:D

2016. febr. 22. 18:21
 18/21 anonim ***** válasza:
Hát pedig... :D Megnézik az egy-két-három betűs szavakat, ezekből nincsen sok, és hamar rá lehet jönni. 1 betűs szó csak a betű lehet, tehát egy betű alapból megvan. 2 betűs valószínűleg az vagy ez lesz, az is megvan. És akkor már alapból 3 betű kilőve. A leggyakrabban előforduló szimbólumokat gyakoriságanalízissel ki lehet deríteni (pl. az egyik leggyakrabban használt betű a magyarban az e). Aztán ilyen úton elindulva 10 perc alatt megvan 10 betű legalább és onnantól már gyerekjáték, pláne ha sok szöveg áll rendelkezésre :D
2016. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ó nem ismered te őketxD

Belenéznek, látják hogy semmit sem értenek belőle és onnantól kezdve rá se fognak többet nézni, nemhogy nekiáljanak kilogikázni:D

2016. febr. 23. 19:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg ahogy gondolod :D
2016. febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!