Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom szerint munkamániás...

A családom szerint munkamániás vagyok. Szerintetek, hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok a főiskolán. Idén diplomázom és legutóbb az átlagom kitűnő lett. Tanulmányaim alatt számos ösztöndíjat elnyertem, nyelvvizsgával rendelkezem angolból. Másfél éve diákmunkában dolgozom, amit a szüleim kezdetben nehezményeztek, hogy miért megyek. Mondtam, hogy azért, mert már nem szeretek kérni tőlük pénzt semmire egyrészt, másrészt nekem is vannak már igényeim. Mondták, hogy erre nem vagyok rákényszerülve, jól keresnek és el tudnak tartani. Mondtam nekik, hogy ha apum ki tudott törni onnan, ahol volt, én is képes vagyok magasabbra jutni a ranglétrán. Mondták, hogy élvezzem ki a diákéveimet, de mondtam nekik, hogy a suliban a hallgatótársaimmal nem találom a közös hangot és csak a munkahelyemen tudok beszélgetni mindenkivel, mert ők megértenek engem. Az elmúlt tanévben újságban publikáltam, konferenciákra jártam fesztiválon önkénteskedtem, és mint már említettem suli mellett rendszeres diákmunkát végeztem. Mondták, hogy ezeket nem kéne túlzásba vinnem, mert rámegy az egészségemre. én meg mondtam nekik, hogy a suliba akkor is bemegyek zárthelyi dolgozatot írni, ha beteg vagyok, és munkából is csak akkor veszek ki szabadságot, ha beteg vagyok. Erre meg a fejemhez vágták, hogy lehetek ennyire munkamániás. Mondtam, hogy szerintem nem vagyok az, miért baj, hogy én szeretem a munkám. De erre az volt a válasz, hogy akinek nincs párkapcsolata és csak tanul és dolgozik az szerintük igenis az. Nem értem őket, mert más szülők arra panaszkodnak, hogy a gyerekük lusta semmirekellő, drogozik, piál, és nem tanul. Mondták,elsőéves koromban, mikor főiskolára kerültem, ha mindenből átmegyek kettessel, annak is nagyon fognak örülni. Erre az volt a válaszom, hogy ez nekem nem elég,én a lehető legjobbat szeretném kihozni magamból, hogy ösztöndíjakat nyerhessek. Egyébként rendszeresen segítek nekik a házimunkában, meg mindenben, amiben tudok, és én úgy gondolom, hogy nem ezt érdemlem. Tesóm 4-es tanuló szintén fősulin, őt sosem csesztetik ilyen téren. Sajnos már nem tudom, hogyan kezeljem ezt a szituációt. Ha valaki tud nekem tanácsot adni, azt nagyon megköszönném! Üdv
2015. okt. 26. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Részben igaza van a szüleidnek, mert az,hogy csak a tanulás meg a munka, amivel foglalkozol, nem igazán jó dolog.


"más szülők arra panaszkodnak, hogy a gyerekük lusta semmirekellő, drogozik, piál, és nem tanul"

Természetesen ez sem jó, de valahol a két véglet közt meg kellene keresni azt, ahol valami privát életed is van. Ha így folytatod, akkor nagy esélylel 30-40 éves korodra teljesen kiégsz, és emellett arra is rádöbbensz, hoyg egyedül vagy az életben, nincs senki, akivel magánjellegü kapcsolatod lenne.

2015. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Azért csinálj időnként szabadidős programot is, kapcsolódj ki. Pl. a munkatársaiddal.

Mondjuk ha a több száz csoporttárs és évfolyamtárs között egy emberrel sem tudtál összebarátkozni, akkor azért lehetnek veled gondok.

2015. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Kérdés hogy a munkád valójában a hobbyd? Mert akkor érthető hogy szívesen csinálod, nem lenne különbség ha otthon mondjuk makettet építenél helyette és makettklubban beszélgetnél a többi makettrajongóval.

Illetve gondolom a munkatársaiddal is azért vagy annyira jóban, mert közös a szenvedélyetek.

Munkahelyen ha van ellenkező nemű emberke, biztos fogsz találni valakit.

2015. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyi ösztöndíjat elnyertél akkor miért nem abból állod amire szükséged van?
2015. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem hajlamos vagy a túlpörgésre, oda kell figyelned, hogy időnként pihenj is. Van ilyen kollégám, aztán mikor 10 évig nem ment szabadságra, idegösszeomlást kapott. Az orvos megmondta neki, hogy lazít és új életet kezd, vagy írhatja a végrendeletét.
2015. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!