Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 6. éves kisfiú hogy...

Egy 6. éves kisfiú hogy reagál ha megtudja azt, hogy a szülei szétmentek?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam és azt szeretném kérdezni, hogy leűljek-e vele ezt megbeszélni, vagy hagyjam még késöbbre?
2016. febr. 21. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mikor mentek szét.
2016. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyikőtök elköltözik, meg kéne vele beszélni, különben össze lenne zavarodva.
2016. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Attól is függ, hogy még csak opcióként van az, hogy elválnak, mert már ha biztos, akkor ugye le kell vele ülni, hogy "nem történik semmi", meg hogy attól ugyanúgy fogjátok szeretni stb. Stb.
2016. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már 2 éve külföldön dolgozom és a múlt héten arra értem haza, hogy vége van. Ezt a gyerek is érzi, de nem tudom hogy mit tegyek. Nem akarom összetörni a lelkét
2016. febr. 21. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Akarni kevés. Sajnálom a kicsikét.
2016. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen már 2 éve külön vagytok...neki annyi lesz a változás, hogy már egyáltalán nem alszol otthon.
2016. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Igaz, lány vagyok, de én is 6 éves voltam, amikor anyám leült velem, és annyit mondott, hogy anya meg apa már nem szereti egymást, és döntsem el, kivel akarok maradni (nem, mintha sok választásom lett volna, apám nem is vállalta volna a nevelésemet). Azt is mondta, hogy de attól még engem mindketten szeretnek, csak egymást nem.

Mondjuk én nagyon lazán vettem, megvontam a vállam, és megmondtam, hogy vele akarok maradni. Abszolút nem rázott meg. 18 éves voltam, mikor valami random film közben elbőgtem magam, mert eszembe jutott, hogy sose volt igazi családom kb. Akkor kisírtam magam, és annyi volt.

2016. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj vele szerintem es mondd el, hogy lesz ezutan. milyen surun es hogyan tudtok talalkozni, stb k. Es biztositsd a steretetedrol ezerszer
2016. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen az lesz. Leűlök és beszélek ha otthon leszek. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2016. febr. 21. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Egy 6 évessel már símán meg lehet az ilyet beszélni. A tied nem fog annyira kiakadni, hiszen eleve már 2 éve külföldön dolgozol. Szinte semmilyen változás nem lesz számára.

De ha pl együtt élnétek, az megint más lenne. Mondjuk akkor sem érné derült égből a villámcsapásként, hacsak nem titkolva lenne előtte hosszú ideig, hogy már nem szeretitek egymást és el lenne előtte játszva, hogy mennyire szeretitek egymást. Az én lányom most 5.5 éves múlt. Na, ő kiakadna, mert derült égből a villámcsapásként érné, mert ő teljes harmóniában nevelkedett edddig, ha kicsit is veszekszünk, akkor is ki van akadva, és akkor mindig megnyugtatjuk, hogy nincs semmi baj.

Az én szüleim kábé 2.5 éves koromban váltak el, akkor a nővérem 5 éves körül volt, az öcsém meg fél éves...észre se vettem, hogy elváltak, de nővérem se.

Szóval helyzetfüggő, hogy reagál rá egy ilyen idős gyerek.

2016. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!