Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tamogatjatok anyagilag...

Hogyan tamogatjatok anyagilag a szuleiteket (mar aki)?

Figyelt kérdés

A jovedelmetek hany szazalekat adjatok nekik vagy milyen ertekben vasaroltok/fizettek nekik dolgokat?


Masfel ev mulva diplomazom es mar azon gondolkodom, hogyan segitsek majd ilyen szempontbol apukamnak. Egyedul nevel minket ocsemmel, es lehet, hogy kezdetben az is oriasi megkonnyebbules lesz szamara, ha mar a sajat labamra allhatok es a 180 ezres fizetesebol mar csak magat es ocsemet kell majd eltartania. Viszont a nyugdija szinte semmire nem lesz eleg, hiszen minimalberre van bejelentve. Egyertelmu, hogy akkor majd segitenem kell es akarom is.


De ti mennyi penzt szantok a szuleitekre? Kivancsi lennek a normalis aranyokra, ami sem a gyermeknek megterhelo, sem a szulo nem erezheti ugy, hogy tobbet erdemelne.


23L


2016. febr. 24. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk testvéremmel. Én annyi idős vagyok mint te, a tesóm 2 évvel idősebb tőlem. Én még otthon lakok és munka mellett kezdtem meg a főiskolát, tesóm egy ideje külföldön dolgozik. Ő mostanság annyira nincs így képben.


Nekem most elég kevéske a fizum(alig 100.000), mert részmunkaidőben dolgozom, de a háztartásba szükséges dolgokat, kaja meg ilyeneket én szoktam megvenni, mert nekem van több időm vásárolni járni. Meg anyát nem szívesen küldöm el, mert mindent össze akar venni. Aztán szoktam neki ruhát venni, vagy koncertjegyet ami érdekli(ezek max 3000 ft-os történetek). Szeretném, ha lennének élményei, mert egyébként másból sem áll az élete, minthogy dolgozik látástól mikulásig. Van, hogy 1-1 számlát én fizetek be. Szerencsére nem kell nálunk olyan rendszert bevezetni, hogy havonta x összeget le kell raknom, mert abszolút meg vannak osztva a kiadások.

2016. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem, ez igy teljesen korrektnek tunik. En egyetem mellett abban tudok segiteni, hogy a ruhaimat/szorakozasomat/kajam egy reszet en fizetem. Azert is tettem fel a kerdest, mert apukam neha meg akar venni nekem egy-egy valamit, amirol tudja, hogy szuksegem lenne ra, de nem telik a fizumbol, es olyankor nekem rogton buntudatom tamad es a legtobbszor sikeresen elutasitom az effele ajandekot. De olyankor meg o erzi rosszul magat, hogy szulokent tamogatnia kellene engem... legalabb is jobban, mint amennyire most tud. Szerintem nehez elfogadnia, hogy ez maximum egy normalis csaladban mukodhetne, ahol lenne egy anya is, aki fizetest hoz haza. De nekunk nem ilyen elet jutott sajnos. :/ :D
2016. febr. 24. 20:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, es emiatt nem merem elsohajtani sem magam elotte, hogy barcsak megvehetnem ezt meg azt/elmehetnek ide-oda, ami nem 2 Ft. Nyilvan celzasnak venne es baromi rosszulesne neki, hogy nem tudja megvenni nekem.
2016. febr. 24. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyedül nevelt engem, illetve meg neveli 15 éves húgomat. Apámtól gyerektartást soha nem láttunk. Most 22 éves vagyok, már másfél éve Németországban dolgozom, 2300 euroért. Elég ritkán, 4 havonta tudok hazamenni. Sajnos egy igen picike településen nőttem fel ( 140 fős ). Anyukámnak jogosítványa sincs, csak a faluban tud dolgozni szociális gondozóként. Így keres 68ezret, ami elég csekély, főleg egy kamaszlány mellett. Havonta utalok neki 400 eurot ( kb 120ezer forint ), így már kényelmesen meg tudnak élni. Illetve a nagyobb kiadásokba besegítek ( pl. tüzifa rendelés, húgomnak laptop tanuláshoz )
2016. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Férjem van és egy kislányunk. A férjem fizeti az anyja teljes rezsijét.
2016. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is egyedül nevelt anyukám. Amióta elköltöztem, azóta adok haza pénzt, mert egyedül nehéz megélnie. Minden hónapban egy fix összeget adok. Fizetésem kb. 15%-a. Ezen kívül időnként vásárolok neki, veszek neki olyanokat, amiket ő nem venne meg magának.

Nagyobb dolgokat én fizetek, amiket nem tudna kifizetni. Pl. elromlott a tv-je, én vettem neki újat.

2016. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek tisztességes, de ebben az országban nem igazán megbecsült szakmájuk van: anyám ápolónő volt, még nyugdíjba nem ment, apám pedig mentőápoló. Pechükre rosszkor döntöttek úgy, hogy öreg korukra felújítják a házukat, ők is befürödtek a devizahitellel. Persze nem panaszkodnak, fizetik becsülettel. Náluk a számlák az első, utána jön a többi. Én mérnökségi csoportvezető vagyok, a feleségem közgazdász, mindkettőnk fizetése jobb a magyar átlagnál. Pénzt nem fogadnának el a szüleim, de 2-3 hetente televásárolom a hűtőjüket és a spájzot, különben eléggé szerényen élnének. Persze erről se szólok nekik, csak viszem. Ez kb. 20-25 ezer forint/alkalom. Elég sokat vannak náluk a gyerekek, illetve mi is, így azért valamennyire elfogadják. Tavalyelőtt életem első kocsiját ajándékoztam nekik (G Astra), hogy lecseréljék a régi Suzukit. Apám gyakran megy a gyerekekért, nekem is jobb, ha egy kicsit biztonságosabb kocsival teszi ezt. Pénzt meg nem sokat kaptam volna érte, de nekik jól jött. Anyósom egyedül él, őt is támogatjuk, mondjuk neki szerencsére jó nyugdíja van, de azért be kell osztania neki is.
2016. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!