Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik kategóriába tartozó szülő?

Melyik kategóriába tartozó szülő?

Figyelt kérdés
Legfőképpen az anyákhoz szól a kérdésem! Ha elmentek a boltba vásárolni a gyerekkel akkor mindent megvesztek neki amit szeretne vagy határozottan megmondjátok,hogy ezt most nem veszünk?
2016. febr. 26. 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudjuk és szeretném megvenni, amit ő is szeretne, akkor megveszem neki, de ha valami olyat akar, amit én nem akarok, vagy nem tehetjük meg, hogy megvesszük, akkor határozottan kijelentem, hogy nem vesszük meg.

Mondjuk ezt egész pici korától így csináljuk, így nálunk nem igazán volt még soha cirkusz abból, hogy nem akartam megvenni, amit a kisfiunk szeretett volna, de ha ilyen volt, akkor közöltem vele, miután elmondtam neki, hogy miért nem vesszük meg, hogy legközelebb magammal sem hozom, ha hisztizik.

2016. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem meg mindent, még akkor sem ha megengedhettem.


Látom én rendszeresen, hogy milyen hisztit letudnak vágni a gyerekek mert valamit nem kapnak meg. Éppen tegnap beszélgettük a férjemmel, hogy ma már nem tud az ember úgy elmenni egy boltba, hogy ne ordítson, hisztizzen egy gyerek. Ha az egyik befejezi akkor kezdi a másik. Szemtanúja voltam amikor egy 7 éves lány szó szerint leköpte az anyját mert nem vett neki barbis csokit! Azt, hogy lehülyézte, qrvázta már nem is kell megemlítenem. Láttam azt is amikor egy fiú teljes erejéből rugdosta az apját mert rá mert szólni, hogy ne pakoljon a kosárba.

Napi szinten látjuk, halljuk amikor egy gyerek azt kiabálja, hogy "AKAROM!!KELL!!" Ha a szülők nemet mondanak, akkor jön a velőtrázó bőgés, hiszti.


Én is felneveltem 2 gyereket, és hálát adok a sorsnak, hogy az én gyerekeim nem voltak ilyenek.

2016. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Mik a kategóriáid?
2016. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok anya, de pont tegnap láttam hogy egy gyerek hisztizett mert nem kapott meg valami édességet és levert a polcról egy csomó csokit, anyuka pedig szó nélkül összeszedte!

Nekem mindig megmondták, hogy nem kaphatok meg mindent, ha meg nagyon erőszakoskodtam otthon még verést is kaptam.

16 F

2016. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
mi így szoktuk: mikor elindulunk megbeszéljük hogy egy édességet választhat. Ha többet akar, választani kell belőlük egyet. Ha hisztizik még egyszer mondom hogy egyet választhat, ha nem tud, nem veszünk egyet se. Ha tovább hisztizik, akkor nem kap semmit. Egy-két ilyen alkalom után beállt a választásra, sőt, most hogy kicsit nagyobb, úgy szoktuk, hogy ha mást is szeretne, akkor megbeszéljük hogy azt holnap kaphatja meg.
2016. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Én sok olyanra láttam példát a környezetemben, hogy a gyerek hisztivel, földönfetrengéssel elérte, hogy megvegyék neki, amit akar. Szerintem ez nem jó.
2016. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem mivel ő még nem tudja eldönteni neki mi egészséges.Szóval amit épp beledob a kosárba azt anya vissza rakja szépen csendben vagy apa mikor ő nem figyel közben elmesélem neki milyen szép dús selymes haja lesz a szőlőtől és a narancstól,banántól,málnától,áfonyától stb. és hogy ilyet hozzon anyának és haza megyünk finom gyümi mixet kap.A játékoknál már kicsit másképpen van apa mindent megvesz neki anya meg nem szól bele .Ha csak ketten vagyunk akkor nem megyünk arra részlegre
2016. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Eleve mar regen rossz ha akkor donti el az ember mit vesz, mikor mar elment a boltba.

Mi otthon megnezzuk megbeszeljuk mi kell, irunk egy listat, utana azon mar nem valtoztatunk csak nagyon indokolt esetben (pl akciosan beszerezheto az, amit amugy csak jovo heten kellett volna megvenni).


Erre a listara meg szoktam kerdezni tole is hogy mit szeretne, csoki, rago, stb, aztan ha jo gyerek volt, meg epp nincs is otthon, akkor felirjuk.


A boltban mar nincs semmi ez is kene az is kene, mert megmutatom neki a papirt, hogy ezt nem irtuk fel, ezt nem veszunk. Legkozelebb megbeszeljuk, meglatjuk hogy felirjuk e holnap.

Tekintve hogy gyerekeknel altalaban aprosagok eseten a memoria nem tart 24 oraig, holnap mar jo esellyel el is felejtette a dolgot :)

De ha megse, es tenyleg nagyon szeretne, es nem is valami horribilisan draga de haszontalan vacak, akkor felkerul a listara, es megkaphatja.

2016. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha belefér a keretbe, egy valami mehet, ha nem, akkor megmondom, hogy most nincs rá pénz.

Régen se volt cirkusz meg hiszti ebből, de igyekeztem nem gyerekkel vásárolni :-)

2016. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Anya vagyok. Nem. Megbeszéljük előtte_1gyermekem van-hogy egy dolgot váladzthat. Nekem bevált.
2016. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!