Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennek most konkrétan mi...

Ennek most konkrétan mi értelme van? Vagy csak én nem értem a logikáját?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szóval a helyzet a következő. Apa mindig egy megbízhatatlan, össze-vissza hazudós ember volt. Folyamatosan váltogatta a munkahelyét (már évek óta 6 hónap volt a rekord), mert mindenhonnan vagy kirúgták, vagy felmondott. Mániája, hogy mindenféle hülyeséget összevesz hol netről, hol más emberektől még akkoris amikor alig van pénzünk. Munkája miatt sokat utazik, de szinte soha nem tartja be a szabályokat és ezért nagyon nagyon sok büntetést felhalmozott. Pl decemberben 5 darab is jött.

Pont tengap történt hogy a mostani munkahelyén nagy károkat okozott. Anya tegnap felhívta apát, hogy miért nem kapott még fizetést, mert már 1 hete meg kéne lennie, erre apa mindenfélét magyarázott és anyának kellett felhívni apa főnökét, mert ő nem akarta és levágta a telefont. Anya hívta még egyszer de kikapcsolta, erre hívta a főnökét, aki szintén mondta, hogy kikapcsolta a mobilját és vele sem beszél. Anya megkérte, hogy mindent mondjon el, mert apa sosem mondja el az igazat. Kiderült, hogy olyan szűk utcán ment keresztül, hogy beszorult, úgy kellett kihúzatni onnan ami több száz euróba került, plusz még a kocsi eleje is összetörött. Kiderült, azért nem kapta még meg a fizetést, mert azt számolgatták, mekkora kárt csinált és így erre a hónapra alig alig kapott. A főnöke pedig mondta, hogy amikor elkezd neki beszélni a büntetésekről, akkor apa csak mosolyog rajta vagy meg sem hallgatja.

Amúgy nagyon sok dolgot csinált még, amit hosszú lenne részletezni, ha valakit érdekel, írjon privátban, de annyival lezárnám, hogy végig az volt a szerencséje, hogy nagypapám ügyvéd és sokszor kihúzta.

Anya mindig nagyon ki van borulva miatta, főleg a tegnapi dolog után, és apa azt is hozzátette, hogy felmond, mert mindig parancsolgatnak neki. Aha. Tehát az parancsolgatás, hogy a főnöke figyelmezteti, hogy mikor mennyivel és merre menjen, nehogy olyan helyre kerüljön, ahova nem szabad menni.

Meg volt olyan is, hogy 2-3 hétig nem ment dolgozni, mert állítólag szeptember végén leállás volt, megjegyzem az elmúlt x évben amióta dolgozik, ilyen sosem volt. Már akkor mondtam, hogy tuti kamu, de anya nem törődött vele.

Állítólag talált egy másik munkahelyet, ahova állítólag felvették (ami nem tudom hogy jött össze, nem tudom mióta vesznek fel valakit úgy egy munkahelyre, ha személyesen még nem is volt ott jelentkezni)

Az a legszörnyűbb, hogy anya mindig csak tűri, pedig mindig nagyon kivan, és folyton idegesgedik, hogy apa mikor csinál megint valami hülyeséget. Tegnap pont beszéltem vele erről, hogy ilyen emberrel miért nem vált még el tőle, erre mondja, hogy már 10 éve elváltak. És ezt nekem 10 év után kellett megmondani, éljen. Egyébként sejtettem, hogy valami nincs rendben mert tavaly apa mindig kérdezgette, hogy minek fizet értem tartásdíjjat(18 év alatt voltam és suliba jártam/járok, még és mit akar, mit csináljak érettségi nélkül?) és már akkor kattogtam a témán, hogy mi van? Nem akkor szoktak tartásdíjjat fizetni ha már elváltak? De aztán annyiban hagytam. Elvileg azért nem tudtam róla, mert mennyire jóban voltam vele. Hát a tegnapi nap folyamán történt dolgok után és azután miután anya és nagymamám miket mesélt róla, a legszívesebben szóba sem állnék vele. Mi az, hogy valaki így tönkre teszi a családja életét?

Valamelyik nap veszekedett nagymamámmal, de emberek..olyan hangnemet használt, hogy szerintem még Kínában is hallották. Erre mamám mondta, hogy ő és a nagypapám mennyit segítettek neki az elmúlt években (holott szerintem meg sem érdemelte) és nem ezt érdemli, erre apa mondta, hogy akkor elmegy innen. Megjegyzem, miután elváltak, ráadásul a ház anya nevén van, ezért elvileg nincs is joga itt lennie, szóval semmi akadálya. Nagypapám is mondta, hogyha még egyszer így beszél akár nagymamámmal, akár anyával, akár akárkivel, akkor mehet innen.

Elég sokat írtam, és köszönöm, aki még mindig olvassa, nem tudom mennyit enged, úgyhogy rátérek a lényegre. Megkérdeztem anyát, minek van még együtt vele, erre rávágta, hogy a gyerekek miatt. Nos, nővérem nem velünk él, bátyám az egyetemre jár, mégha nincs is állandó állása, azért dolgozik, van barátnője és amikor apa otthon van, akkor mindig nála tölti az időt, szóval gyakorlatilag vele sincs gond, én még suliba járok és diákmunkázok, érettségizni jövőre fogok (de ez most nem ide tartozik, hogy miért). Ráadásul ők nem kedvelik apát, így most már én sem, pláne, hogy látom anyát mennyire tönkre teszi, amit még egyszer ismétlek, nem tudom miért tűri. Szóval miattunk nagyon nem kell együtt lenni vele. Valamikor azt mondja, hogy a pénz miatt is. (Anya néhány órát dolgozik csak és még csak a minimálbért sem kapja meg érte).

Ja igen, annyit még hozzáteszek, hogy apának csak 8 általánosa van. Most mondanám hogy ez primitívségre utal (az ő esetében nem zárnám ki), de nem mindeki az, akinek csak az általánost sikerült elvégeznie. Esti suliba járok, és ugye mindenki csak a 8 általánosig jutott, de komolyan mondom, olyan emberek is vannak, akik már most letudnának érettségizni, csak nekik úgy hozta az élet, hogy nem tudták elkezdeni a középsulit. Nos, apáék többen voltak testvérek, szüleik nem foglalkoztak velük, apa szinte az utcán nőtt fel. Anya azt hitte meg tudja változtatni, de nem. Komolyan nem értem minek van még vele és semmi ésszerű magyarázatot nem ad rá.


Még egyszer bocsánat a hosszú szövegért, de azért jól is esett, hogy ki tudtam írni magamból. Előre is köszi a válaszokat!


18/l


2016. febr. 26. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Valóban zagyvaságnak tűnik, hogy elvált, de vale van a "gyerekek" miatt. Akkor minek vált el? Ha nem ad haza pénzt, hogy éltek meg ennyien a minimálbérből, amit anyukád keres? Milyen család az ahol a gyerek nem tudja, hogy elváltak a szülei? A válás után a szülök már nincsenek anyagi közösségben, akkor azt nem értem a minimálbér mellé apukádnak mért kéne adnia bármit is?(a gyerektartást vonják a béréből, ha van neki). Vagy a ti kajátokat eszi??
2016. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Testvéremék az elejétől kezdve tudtak róla, nekem meg azért nem mondták el, mert még "kicsi voltam". De ettől függetlenül elmondhatta volna korábban is.

Anya és apa közös kasszán vannak. Bár én ezekhez a dolgokhoz nem értek, szóval nem tudom, hogy ez ilyenkor is létezik, de nekem anya azt mondta, hogy közösön vannak. Elvileg azért váltak el, mert apa csinált valami 1 milliós kárt és elvették volna a házat, de apa nevén nem volt (és ahogy anya szavaiból kivettem most sincs) saját számlája, és elváltak, anya nevére iratták a házat, így apának se számlája, se háza és nem tudtak tőle elvenni semmit. Anya elég zavarosan magyarázta el, nekem ez jött le belőle.

2016. febr. 26. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyszerű történet, de mi a kérdés?
2016. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TR75 ***** válasza:
60%

Igazi parazita ez az ember. Sokan nem szeretik ezt a jelzőt, de olyan, mint egy antiszociális (pszichopata). Sűrűn változtatja a munkahelyeit, egocentrikus és önző viselkedés, felelőtlen költekezés, nagyzolás, hazudozás még teljesen értelmetlen helyzetekben, ha meg rajtakapják, terel, vagy egyszerűen úgy csinál, mint aki nem csinált semmit, mások hibáztatása...

"Mi az, hogy valaki így tönkre teszi a családja életét?" Egy ilyen ember ezt így fogja fel: mindenki őérte van, csakis azért, hogy őt kiszolgálja. Nincs is tudatában annak, hogy tönkretesz maga körül mindent.

Lehet ezt a hozzáállást is okosan kezelni, de arra gyakorlatilag semmi esély, hogy megváltozzon. Semmi.

2016. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ildike87 ***** válasza:
Kedves kérdező, engem csak az érdekelne, ha apukádnak csak nyolc általánosa van(tehát még szakmát sem tanult), akkor mit tud dolgozni? Esetleg sofőr valami cégnél? (mert említetted hogy sokat utazik, és már többször megbüntették, gondolom autóval közlekedik).
2016. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló az exemhez pedig annak diplomája is van (amivel amúgy kitörölheti). A legfőbb probléma az, hogy az utolsó pillanatban mindig kihúzza vki a szarból és igy sosem lesz rákényszerülve hogy saját maga oldja meg. Határt kell szabni mert már hozzászokott hogy megtehet bármit, nincs következménye. Én is ezt játszottam évekig mindig megoldottam és megmentettem. Most talált egy új balekot magának de azt már nem az én pénztárcám bánja :-)
2016. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem logikus. Anyukád fizetése a minimálbért sem éri, el, ergo nem tud eltartani téged. Ha jól látom, ő kezeli apukád fizetését is. Így ő meg tud élni, apukádnak pedig van háttere, családja. Gondolom, nemzetközi sofőr, akkor úgyse nagyon találkoznak, így akár ott is lakhat.

Kvázi valami fura szimbiózisban élnek. A leírtak alapján így tudom elképzelni, bár csak az általad leírtakra hagyatkozhatok.

2016. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyád sem jobb szemet sem apádnál, de neked sincs mire nagyon felvágnod.

Anyád a minimálbért sem keresi meg. Akkor miből éltek? Apád keresetéből.

Azért váltak el, mert anyagilag sokkal jobban jártak.

Anyád nevére került a ház, apád akármit csinál, nem terhelhetnek a házra semmit.

Elváltként kapta anyád a magasabb családit hármatokra.

Apád fizetéséből vonták a gyerektartást, így ha valami más levonása lett volna, azt se nagyon (sőt, szinte egyáltalán) nem lehetett levonni.

Apád primitívezed a 8 általánosa miatt, de te 18 évesen szintén 8 általánost végeztél, estire jársz (ne légy oda magadtól, hogy diákmunkázol, mert az estit sokan munka mellett csinálják).

Azt meg nem bírod felfogni, hogy anyádék a pénz miatt váltak el - papíron.

"de komolyan mondom, olyan emberek is vannak, akik már most letudnának érettségizni, csak nekik úgy hozta az élet, hogy nem tudták elkezdeni a középsulit."

Persze: 14 évesen mi a jófrancot csináltak amikor tankötelezettek voltak? Hasra ne essünk már a sok szuper tehetséges zseni előtt akik az "élet nehézségei" miatt nem tudtak középiskolába járni.

"Anya azt hitte meg tudja változtatni, de nem"

Ez meg a lehető legnagyobb hülyeség amit nő valaha is mondhat. Meg még akkor sem veszi észre, hogy nem változik, amikor sorra szüli neki a gyerekeket.

"Komolyan nem értem minek van még vele és semmi ésszerű magyarázatot nem ad rá."

A pénzért. Mert hogy nem a minimálbért el sem érő pár órás munkájából tartja fenn a házat és éltek, az biztos.

2016. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Remélem te is érzed, hogy úgy primitívezel le, hogy nem is ismersz. Első kérdésem, tudsz olvasni? Mint említettem, komoly gondjaim akadtak, így pár évvel később kezdtem el az esti sulit. Az pedig eszedbe se jusson ám hogy évvesztes is lehetek. És igen 18 évesen még 8 általánosom van a fent említettek miatt, DE apával ellentétben bennem van annyi, hogy annak ellenére, amiken keresztül mentem(remélem se te se senki nem fogja ugyanazokat átélni, mint én akkor) ha estin is, de leérettségizem. Egyébként meg ha valaki primitív, azt nem az mondja meg, hogy milyen sulit végzett. Hány olyan primitív ember van, akinek még diplomája is van? Erről ennyit. Egyébként meg ki mondta, hogy én akármivel is nagyzolni akarok? A diákmunka megemlítésével csak azt akartam elmondani, hogy rám semmi pénzt nem kell költeni, mert magamnak veszem meg a dolgaimat.

De igen, ítélkezz felettem név nélkül és anélkül hogy ismersz és azért is csak kritizálsz, holott nem ez volt a kérdésem. Vagy legalább kevésbé sértő módon is kifejezhetted volna magad. És még te nevezel primitívnek. Gratulálok.

2016. febr. 27. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, mondd meg Anyukádnak, hogy szeretnéd megismerni a háztartási költségvetést, mutassa meg a közüzemi számlákat, a bevásárlós számlákat, magyarázza el, hogy tanulhass:)

... vsz sok mindenre fény fog derülni, miből éltek, mennyi a költségetek, és lehet h tényleg a gyerekek miatt vannak együtt, hogy házban lakhassatok stb.

Neked duplán hasznos lesz, mert így majd, ha külön laksz, tudsz majd költségvetést készíteni a saját háztartásodról :)

2016. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!