Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos kis babának, van...

2,5 hónapos kis babának, van értelme játékot venni? És ha igen milyen fajtát, és konkrétan mit? Ti miket vettetek neki?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Kisebb csörgőket, színes rágókákat. Most kezd el megfogni tárgyakat, minden, ami a kezébe kerül, csak fejleszti Őt. Lehet esetleg felhúzható kiságyjátékot is venni, ami halkan zenél.
2012. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vettünk neki egy ilyen tornáztatót, de még annyira nem játszik vele, csak nézegeti, viszont ismerősömék tanácsolták hogy már időszerű lenne venni neki játékokat. Nem számít hogy ilyen picike még?
2012. aug. 6. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Csörgő, plüss játék, ami zörög vagy ilyesmi, forgó zenélő! Én mikor ennyi idős volt, nagyon sokat mondókáztam neki és a csörgővel csörögtem közbe ritmusra! Volt, h a kisebb játékokkal sípoltam is! Olyan 3-3,5hósan szerette meg a játszószőnyeget arra is plusz dolgokat aggattam! Most 5hós és van 1 nagy sárkánya, amin lóg 1 csörgő bigyó, van több lógós, ami csörög, van 1 labdája, ami zörög, ha forog és van rajta 1 tükör is (ezt pl. imádja a lányom), és kisebb plüssök, amik sípolnak, csörögnek, és kis könyvek (vízálló, puha)! Mindenképp vegyél neki játékot, hiszen így fejlődik! Nem kell túlzásba se esni, de jó, ha van pár, amit köré tehetsz, ha hason van, vagy felaggathatsz, stb!
2012. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem is az a lényeg, hogy játsszon vele, elég ha nézi, az is sokat számít :)

forgót lehetne használni, játszószőnyeg is nagyon praktikus mert annyi idős korában már kéne napi fél-1 órát a földön töltenie hason! csörgő, villogó, csipogó vackok, játékív babakocsira, hintaszék....

nem is olyan picike. csak tedd sokat pocakra és megltod, hamarosan már meg fogja fogni a kis játékokat :)

2012. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 3 és fél hónapos a babám, két hónapos kora környékén vettem neki játékokat. Csörgőket, játszószőnyeget, amiről zörgő és zenélő állatkák lógnak le. Van egy zenélős óránk is, amin a gombokat kell megnyomni, és megszólal a zene, és leporelló könyveink.

A baba eleinte úgyis csak nézi, hogy te hogy játszol ezekkel, később majd ő akarja elérni, megfogni, megszólaltatni őket.

Az én fiam a zenélő órát szereti a legjobban, ha meghallja a zenét, már mosolyog és ő is próbálja nyomogatni a gombokat - egyelőre nem sok sikerrel, de ez is eljön majd. :)

Mindenképpen vegyél Te is játékokat!

2012. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!