Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vár sok szülő lehetetlen...

Miért vár sok szülő lehetetlent a gyerekétől? Mit szólnátok ha puskázni kezdene?

Figyelt kérdés
A gyerek hatodikig kitűnő vol,néhány tárgy könnyen van amely nehezebben.Hetedikbe ront 3 tizedesjegyet az átlagán és megy a balhé,meg a büntetés amitől rosszabb lesz.A kölköt nem kell meghalgatni,mert hát csak jobban tudja mit bír a gyereke.Aztán egyszer csak a gyerek puskázni kezd dolgozatok egy részénél,később lebukik és behívják a szülőt.Aki persze felháborodik.És az egész a lehetetlen miatt.
2016. febr. 27. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem várnám a gyerekemtől, hogy kitűnő legyen. Nem lehet mindenben ugyanolyan jó.

Annak persze én sem örülnék, hogy puskázik már általánosban. Ráadásul rendszeresen.

De hát ebbe a szülők kergették bele.

Túlzott elvárásaik vannak. Nem hiszem, hogy meg fognak változni. Sajnálom a gyereküket.

2016. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Mivel véleményem szerint az oktatási rendszer általános iskolás korban általában semmi olyat nem ad a gyereknek, amit a gyakorlatban hasznosíthatna a felnőttlét során, én nem akadnék ki, ha puskázna. Ha nekem lenne gyerekem, elmagyaráznám neki, ha magától esetleg nem jönne rá, hogy a puskázás nem korrekt dolog, viszont a jelenlegi iskolarendszer sem az. Amikor az ember képes rá, ki kell hoznia magából a maximumot becsületes úton, de ha nincs más lehetősége, a kisdiáknak néha sajnos ilyen módszerekhez kell folyamodnia, ha nem akarja kockára tenni a szellemi és testi egészségét.
2016. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Sosem vártak el tőlem lehetetlent, én vagyok maximalista. Én viszonylag sokat puskáztam a gimi alatt, mivel a tananyag sok, én pedig a kitűnő átlagra hajtottam.

Kémiából, fizikából, biológiából, földrajzból és az olyan tárgyakból, amikből nem kell érettségi, alig tanultam. Mindig megtanultam 2-3 anyagot, azokból jelentkeztem felelni, így nem kellett attól tartanom, hogy kihívnának, amikor nem tanulok, hiszen volt elég jegyem.

Témazáróknál vagy az volt, hogy lefotóztam a dolgozatot és elküldtem olyan barátnak, barátnőnek, aki az adott tárggyal tanult tovább (pl. orvosi, mérnöki, stbstb) és ők megírták nekem, én gyorsan lemásoltam az utolsó 10 percben. Vagy csak beültem egy olyan osztálytárs mellé, aki becsülettel tanult... :)

Ettől függetlenül nem vagyok lusta, a továbbtanuláshoz szükséges két emelt érettségim megvan, mindkettő 90% feletti és nyelvvizsgáim is vannak, szóval nem mondanám, hogy láblógatással töltöttem a gimis éveimet.


Anyáék tudtak mindenről, de nem szóltak. Furán is vette volna ki magát. Úgy vannak vele, hogy amíg nem vagyok bajban, nincs gáz a suliban, addig nem szólnak.

Ez a helyzet a hiányzásokkal is. Bár ez gimi, de általánosban sem viselkedtek máshogy, bár ott azért puskázás nélkül is ment a kitűnő átlag.

2016. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában ez a módi a "felvilágosult" szülőknél. A gyereket 2-3 éves koráig csak tutujgatják, aztán meg jönnek az elvárások hogy lehessen villogni vele az ismerősök előtt.
2016. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zombienyul ***** válasza:
Hú, az én szüleim is elvárták, hogy jeles legyek mindenből. Sajnos a matek és a kémia nagyon gyengém volt, az elméleti részekkel javítottam az átlagom, mikor szabályokból írtunk, de az egyenletek rettenetesek voltak. Kémiából mindig az órán lévő feladatokból írtunk, szóval lehetett füzetből puskázni, őszintén a puskázással elért eredmény egyenlő a nullával, hiszen az nem saját érdem, de a szülőknek lelki megnyugvást jelentett, hogy "milyen okos kicsi lányuk van" Végül, pedig rájöttem, hogy puska írás közben nagyon sok minden megmarad az ember fejében, így később nekem ez lett a szuper tanulási módszerem :)
2016. febr. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!