Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nagyon ellenzik a...

Szüleim nagyon ellenzik a továbbtanulási szándékaimat, jogosan, vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés
Jelenleg matematika alapszakon tanulok és miután elvégeztem programtervező informatikára szeretnék menni. Megtetszett, megy, szeretem és nagy jövőt látok benne. A szüleim, főleg az apám teljesen ellenzi az egészet, hogy nagyon későn végeznék a második diplomával (25 évesen), hamarabb is kitalálhattam volna stb. A matematikát sem támogatta, katonának akart küldeni, szerencsére nem kerültem be. Tudom, hogy egy szülő csak a legjobbakat akarja a gyerekének, de szerintem tudom én mi a jó nekem. Vagyis remélem, kissé elbizonytalanodtam, hogy tényleg lenne-e ennek értelme. Én szeretném és tanulni sosincs késő és sose baj. Nektek mi a véleményetek erről? Sok konfliktus volt már ez miatt.
2016. febr. 28. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
az biztos, hogy az informatikának van jövője, mindig is keresett szakma lesz, főleg ha folyamatosan képezi majd később is magát az ember, viszont lehet a szüleidnek anyagilag megterhelő lenne még évekig eltartani emiatt téged és emiatt ellenzik... azt szeretnék, hogy dolgoz és tartsd el magad... nem ez lehet a háttérben?
2016. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
én tartanám el magam, nekik nem kellene. nem is tudnám elviselni, hogy még annyi idősen is tőlük függök. idén még igen, mert jelenleg 20 órát sem tudnék vállalni.
2016. febr. 28. 13:08
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Én hasonló szakot végeztem - Mérnök informatikus szakot. Mindenképpen hasznos volt, jó jövőt lehet vele kiépíteni. Az hogy apukád ezt ellenzi az valóban nem jó, de ez ne tántorítson el a dologtól. Küzdj érte, egyébként ha nincs tartós párkapcsolatod, akkor 25 év az még mindig nagyon jó randizás szempontjából, én is 25 éves koromba találtam meg az asszonyt, idén házasodunk 2 éve tart a kapcsolat.


Diákmunkából is egész jó lehet ilyen tudás mellett keresni, úgyhogy a pénz sem lehet probléma, ha mégis az akkor diákhitelt lehet felvenni, azt utána simán visszafizeted. Előre is sok sikert hozzá!

2016. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy nagyon jó szak, a matematikusokért eleve kapkodnak manapság, pláne ha még hozzájön egy informatikus végzettség is. Ne hallgass a szüleidre, nem kétlem, hogy jót akarnak, de láthatóan nincsenek tisztában a mai viszonyokkal. Az, meg hogy 25 évesen késő végezni, nevetséges. Én mesterszakra járok, és több szaktársam is 30 körül van, és én is legkorábban 26 évesen kaphatom meg a diplomám. Szóval hajrá.
2016. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is úgy tűnik a leírtakból,hogy nem bízik abban,hogy te fogod magad eltartani és ez az igazi háttér indok.


Szóval te eddig matematikát akartál tanulni és most 19 évesen vagy mennyi vagy,meggondoltad magad mégis programozó akarsz lenni.


Én sem szeretném ha a most 15 éves gyerekem,majd 20 évesen kitalálná,hogy ő mégiscsak más akar lenni én pedig tartsam el.

2016. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Matematika és informatika az egyik legjobb párosítás. Ha kicsit is talpraesett és tehetséges vagy, a világon bárhol el tudsz helyezkedni álom fizetéssel elemző stb. munkakörben. Kit érdekel, hogy 25 évesen végzel, ha itthon is azután 1 év alatt legalább a 3-4szeresét megkeresed.
2016. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
5-ös, neked az értő olvasás nem nagyon megy, ahogy látom. Le van írva világosan, hogy elvégzi a matek szakot, és utána megy programozónak. Ami egy teljesen logikus lépés, mivel a két szak erősen kapcsolódik egymáshoz.
2016. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, még az is lehet, hogy néhány matekos tárgyat el tudsz fogadtatni, így kevesebb tárgyad lesz a másik szakon.
2016. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
25 évesen egyáltalán nem késő végezni az msc-vel, csak dolgozz is közben valamit mellette, akár nyáron, akár részmunakidőben kicsit, hogy valami tapasztalatot fel tudj mutatni, utána egész biztos nem maradsz állás nélkül.
2016. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nyártól már dolgozni szeretnék, illetve az utolsó évemben végig. most még nagyon nincs rá lehetőségem, mert amit csak tudtam felvettem, hogy az utolsó évemre kevesebb tárgyam legyen.


köszönöm, hogy ennyien bátorítotok, nem szeretnék függeni a szüleimtől és azt sem, hogy teljesen befolyásolják a jövőmet. de nyilván sokat köszönhetek nekik és meg kell hallgatnom a véleményüket. de szerintem van egy pont, amikor igen is erősen szembe kell állnom velük és kiállni a saját terveim mellett, igaz?

2016. febr. 28. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!