Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nagyon ellenzik a...

Szüleim nagyon ellenzik a továbbtanulási szándékaimat, jogosan, vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés
Jelenleg matematika alapszakon tanulok és miután elvégeztem programtervező informatikára szeretnék menni. Megtetszett, megy, szeretem és nagy jövőt látok benne. A szüleim, főleg az apám teljesen ellenzi az egészet, hogy nagyon későn végeznék a második diplomával (25 évesen), hamarabb is kitalálhattam volna stb. A matematikát sem támogatta, katonának akart küldeni, szerencsére nem kerültem be. Tudom, hogy egy szülő csak a legjobbakat akarja a gyerekének, de szerintem tudom én mi a jó nekem. Vagyis remélem, kissé elbizonytalanodtam, hogy tényleg lenne-e ennek értelme. Én szeretném és tanulni sosincs késő és sose baj. Nektek mi a véleményetek erről? Sok konfliktus volt már ez miatt.
2016. febr. 28. 13:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük. Reálisan tárd eléjük, mi az amit te tudnál fedezni a tanulmányaid során. Ha nem ez a gond, mondd el, hogy ehhez van foganatod, amit a tanulmányi eredményeid is tükröznek.
2016. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Elte? Egy szaktársam pont ezt csinálta, amit írtak és az összes matekot el tudta fogadtatni. Ha ügyes vagy, akkor hamarabb is tudsz végezni. Mivel áthallgathatsz más karokra, ezért nézd meg a tantervben a leghosszabb egymásra épüléseket és kezd el az elejüket. (valószínűleg a programozás alapjai, akkor is ha nem elte). A te tudásoddal az már szánalmasan egyszerű lesz, a matekokat el tudod fogadtatni és hamarabb végzel. Én egy sima mérnöki diploma után is fél évvel hamarabb be tudom fejezni valószínűleg, mert elfogadtak csomó matekot, de neked sztem redukálható 3-4 félévre ha már előre megcsinálsz egy-egy stratégiailag fontos tárgyat
2016. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
igen-igen eltére járok. remélem sikerül tárgyakat elfogadtatnom, az a terv.
2016. febr. 28. 13:56
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Hat nekem elegge mujanak tunik a kerdezo. Ezt akarod csinalni? Akkor csinald. Kit erdekel hogy mit szolnak masok? Persze hallgasd meg mit mondanak de ket fuled van: egyiken be masikon ki. Ha meg annyira zavar hogy beleszolnak az eletedbe el lehet koltozni.
2016. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az informatikának akkor van jövője, ha nagyon penge leszel belőle - és ugye az alma nem esik messze a fájától - erre pedig kizárólag akkor van lehetőséged, ha 1. a suliban is pengék oktatnak mai szintű dolgokra, vagy 2 a tananyag mellett maradó idődben önszorgalomból tanulsz pl. külhoni anyagokból naprakész dolgokat.


Katonaság: nem tudom, hogy a hazai milyen, de egy biztos, a hivatásosok, nyilván ott, ahol folyamatosan bevetések kovácsolják egybe őket, míg szolgálatban vannak, valahova tartoznak. Ehhez hasonlóan stabil munkahelyet (az más kérdés hogy a dolgozó otthagyhatja a fogát) nemigen lehet találni, sem olyan kollégákat, akikkel valóban egy csapatot lehet alkotni. A mostani fejemmel már másképp látom a szerencsére nem kerültem be-t(én sem).


Elbeszélgetnék apámmal a "miért?"-jeiről, persze, ha nem foghegyről, hanem A-Z szinten érvelve mondja el, miért ezt vagy azt érzi hasznosnak számomra útirányként.

2016. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne hallgas apádra, teljesen más világban élt és emiatt máshogy látja a világot és a lehetőségeket.

Menj persze, diákmunkát is találhatsz amiből tudod fedezni a kiadásaidat.

2016. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a szüleidre! Velem is nagyon hasonló volt a helyzet annak idején, amikor egyetemre készültem. Az egész családom ellenezte a szakot, ahová jelentkeztem. Sosem volt 4,5 alatt az átlagom, nagyon szeretem a szak minden tantárgyát, mindent, úgy ahogy van, ráadásul MA-n fogok hamarosan végezni és a PhD-t is szeretném majd... :) Amint látta a családom, hogy mennyire 'szerelem szak' ez nálam, kezdtek beletörődni :)


Ne add fel :)

2016. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én alapból utálom mind a matematikát, mind az informatikát (igaz az utóbbit azért, mert a szüleim anno azt erőltették rám, hogy tanuljam a szakközépbe), de ha a gyerekem majd valamikor azt szeretné elvégezni (még csak 8 éves, van ideje :) ) akkor nem ellenezném. Ha kedve van, csinálja, főleg ha úgy lesz, mint te kérdező. Hogy mellette keres is. A párom is két diplomát szerzett, igaz, ő mind a kettőt külföldön (Olaszország), kicsit szégyellem is magam mellette, mivel én meg most teszem estin az érettségit 27 évesen.
2016. febr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!