Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés

A kislányom 7 éves, első osztályos. Az egyik kis barátnője 3 hete váratlanul meghalt (baleset), az elmúlt pár napban egyre többet kérdezgeti, hogy hol van, mikor jön ki játszani, mikor gyógyul meg (azt mondtam neki, hogy beteg ezért nincs kint a játszótéren)

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan mondjam el neki?


2016. márc. 1. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Leülteted, elmeséled a történteket és hozzáteszed azt, ami a ti világnézetetek szerint történik a halál után (felment az angyalokhoz vagy bármi hasonló).


7 éves, eddig még a halálról nem volt szó nálatok? Mondjuk háziállat nem pusztult még el?

2016. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis megfogja tudni, előbb utóbb valahonnan. Jobb ha te mondod el neki minél hamarabb.

Egyszerűen, kíméletesen mondd el neki ami történt, hogy sajnos balesete volt és meghalt. :/

Esetleg mondhatnád, úgy hogy felment a mennyországba, ilyen aranyosabb megfogalmazásban. Vigyáznak rá az angyalkák.

2016. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb ha megmondod neki az igazat, persze az ő szintjén. Egy haveromnak kiskorában azt mondták a szülei, hogy azért halt meg az unokatestvére, mert túl sok édességet evett, szegény srác azóta is erre gondol, ha csokit eszik.

16 F

2016. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatig sem kellett volna szerintem hazudni neki. Így már nehezebb.

Ez fájdalmas dolog, de megérdemli az igazságot. Egyszerűen elmondod neki, hogy ez történt, és vigasztalod.

2016. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem hazudtam volna neki, ez igen hülye ötlet volt töled.


Most meg szépen megmondod neki az igazat, akkor jut a legegyszerübben túl rajta.

2016. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lehető legegyszerűbben kell neki elmondani, nem tudom mennyire vannak ismeretei a halálról...

Ha komplikáltan van elmondva, abból esetleg lehetnek bajok, például olvastam olyat, hogy szülő mondta a gyereknek: meghalt, ő már az angyalokkal játszik, az angyalok a játszótársai.

Gyerek nem mondott semmit, de attól fogva örökösen rettegettt: mikor jönnek érte az angyalok hogy elragadják őt is örökre játszani...

2016. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A férjemmel eddig arra gondoltunk, hogy elmondjuk neki, hogy mi történt a kislánnyal (persze kíméletesen). A halál magyarázatának pedig hozzám az áll a legközelebb, hogy mostmár nem fáj neki és az angyalok vigyáznak rá.

Nagyon félek, hogy hogyan fog reagálni, mert elég érzékeny típus

2016. márc. 1. 19:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
mi történt a kislánnyal? Mert ha pl autóbaleset akkor nem részletezném annyira, nehogy utána féljen kocsiba ülni. Ez nagyon kényes téma. Nem is tudom hogy közelíteném meg, de ha pl tudod hol van eltemetve kivinném, és elmagyaráznám hogy ott van, mert baleset érte, és túlságosan fájna neki ha életben lenne, így jobb neki, mert már nem fáj semmi. De bármikor kimehetünk hozzá, vihetünk neki virágot, és ott beszélhet hozzá.
2016. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz ügy.

Megértem, hogy először hazudtál.

Nem kell a teljes igazságot elmondani. Ha azt mondtad, hogy beteg volt, akkor mond, hogy nem tudták meggyógyítani.

Ha eddig nem tudta meg mástól, hogy balesetben halt meg, akkor valószínűleg nincs nagy átfedés az ismeretségi körötökben, így ez nem egy rizikós tromf.

De minden rosszban van valami jó: gondolj arra, hogy nem egy családtag halála kapcsán szembesül először a halál fogalmával, és ebből próbálj olyan előnyt kovácsolni, ami később a segítségedre lehet!

2016. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Autóbalesetben halt meg, lehet tényleg jobb lenne nem részletezni.

Gondoltam arra, hogy azt mondom, hogy nem tudták meggyógyítani, de ha később kiderülne, hogy valójában mi történt csalódna bennem. Már így is bűntudatom van amiért hazudtam :(

2016. márc. 1. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!