Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el otthon,...

Hogyan mondjam el otthon, hogy kirúgtak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Egy irodában dolgoztam diákmunkásként. Eleinte minden jól ment, majd "megragadtam" egy szinten, mert a felettesem sose ért rá engem leoktatni, mindent rohadt gyorsan ledarálva mondott el, nekem meg felfogni se nagyon volt időm, bele se láttam az egész rendszerbe, össze-vissza beszéltek, kaptam egy feladatot amit megcsináltam, majd utólag szóltak hogy de mást is kellett volna, aztán még én voltam a hülye, "szakszavakat" használtak, amiket nem is értettem, hogy mit jelent... Sokat is kérdeztem, hogy mit csináljak ha kész vagyok, stb... Aztán elküldtek, hogy többet nem kell jönnöm dolgozni, mert nem vagyok elég önálló, és lassan dolgozok... A vicc csak az hogy belépéskor írattak velem egy tesztet (intelligencia, problémamegoldás, gyorsaság, pontosság, ilyen feladatok voltak benne) és mindenki el volt ájulva, hogy milyen jól teljesítettem... Erre tessék...


Nagyon kivagyok most ettől, fogalmam sincs hogyan fogom ezt itthon elmondani :( Anyámékkal már így is veszekszek, hogy mikor fizetem ki a rezsi rám eső részét... Ráadásul dolgoztam már máshol is, csak ott kiutáltak a munkatársaim és azért küldtek el, anyámék meg a mai napig felhozakodnak vele, hogy "az XY-tól is kirúgtak mint macskát...", ezek után még jobban fogom kapni a bántást... Hogyan mondjam el ezt nekik így? :(


2016. márc. 2. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Téged minden melóhelyről kirúgnak? Akkor veled is gond lehet rendesen.
2016. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát sajnállak eléggé. De nem azért mert kirúgtak, hanem mert ilyen utálatosak a szüleid, hogy azzal cikiznek, hogy kirúgnak valahonnan. Mellesleg ha diák vagy még, akkor a szüleidnek a tanulmányaid támogatása lenne a feladata, nem az, hogy tartsák a markukat a rezsiért.
2016. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
rögtön keres másik helyet ugy nem olyan gáz
2016. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
ha sza'ban vannak anyagilag a felnött gyerekük teljes ellátása és a sulija luxus kiadás
2016. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így ne mondd el, mert tényleg gáz lenne. Keress másik munkát gyorsan és úgy mondd el, hogy váltottál. Szerencsére diákmunkásként könnyebb :)
2016. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok személyeskedni.


Volt egy munkatársam, aki annyira lassan dolgozott, hogy nem bírtam szó nélkül hagyni. Mielőtt felmordulna a nép, előrebocsájtom felháborodásom okát.


Amit nem csinált meg, azt nekem, és a kollégáimnak kellett elvégezni. Ki volt adva, hogy napi szinten (8 óra alatt) mennyi megrendelést kell kényelmesen rápakolni a raklapokra. Megjegyzem, hogy 4 óra alatt, ha nem nézelődik az ember teljesen kivitelezhető a dolog.


Szóval meguntam az állandó + munkát, és szóltam Neki, hogy valamit csináljon, mert nem akarok helyette dolgozni.


Igen, most írnák páran: Miért nem dolgoztál Te is lassan?


Mert normális emberi tempóban kényelmesen haladtunk, és nem tudok feleslegesen szuttyogni.

2016. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit esetleg szépítsd meg. Pl leépítés volt, és mivel diákmunkás voltál a lista élén voltál vagy valami. Ez alapján amit írtál nem valami rendesek a szüleid.
2016. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Sok múlik azon is, ki tanít be és. Eddig egy munkahelyen nem tudtam betanulni, nem tudtam átlátni a rendszert, mert valahogy soha nem volt idő a tanításomra, arra, hogy lassan belejöjjek és többedmagammal jártam így ugyanazon a helyen, mindannyiunkat ugyanaz "tanított be".

Az ilyen diákmunkákat, vagy betanított munkát, vagy irodai munkákat, amikhez nem kell különösebb végzettség és gyakorlat és megvan az emberben az akarat, akkor aki nem fogyatékos, meg tudja tanulni előbb-utóbb, ha jól elmagyarázzák neki, ha van rá ideje, ha megkapja a kellő segítséget.

Nyilván te nem vagy fogyatékos, ha ilyen jók lettek a tesztjeid. Ha az akarat is megvolt benned, akkor kizárásos alapon a betanítóid nem értettek a betanításhoz, esetleg akkora volt rajtuk a nyomás, hogy idejük sem volt, vagy csak szartak rád.


A szüleidnek mondd azt, hogy te a képességeidhez mérten mindent megtettél és rögtön elkezdesz másik munkát keresni.

2016. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egy tipp: a következő helyen menj elébe a dolgoknak. Ha tényleg nem tanítanak be megfelelően, akkor ezt jelezd akkor és ott. Nyilván a megfelelő embernek a megfelelő módon.

És ha nem értesz valamit, akkor kérdezz. Ha a felettesednek nincs ideje, akkor szedd össze a kérdéseket és egyszerre tedd fel. Vagy kérdezz a kollégáktól (is). Ne azt, hogy mit csinálj, ha kész vagy. Hanem hogy hogyan csináld, amit csinálsz. Ha megcsináltál valamit, akkor azonnal jelezd és mondd is el pontosan, hogy mit csináltál. Legyél proaktív, menj elébe a dolgoknak :)

2016. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

privátban leírod, hogy ez melyik cég volt?

egy hete kezdtem el dolgozni, mint pályakezdő és félek, hogy nem fogok belejönni... :(

2016. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!