Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek túlreagálta anya?

Szerintetek túlreagálta anya?

Figyelt kérdés

Öcsém 13 éves és kipróbálta a cigit, persze lebukott. Csak egyszer próbálta ki. Egyébként nagyon jó gyerek, kitűnő tanuló, szófogadó, bár én lettem volna ilyen khm.

Anya így reagált: két napon át tüdőrákról és egyéb betegségekről tartott előadást folyamatosan, meg is nézett vele egy elrettentő filmet, 1 hónapig nincs okostelefon, laptop, nem mehet suli után sehova és mindenféle plusz házimunkákat kell csinálnia.

Én se örülnék, ha öcsém cigizne, de ezt túlzásnak érzem.



2016. márc. 3. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1%

Az 1 hónap kicsit soknak tűnik, de azért nem mondanám annyira túlreagálásnak. Engem szíjjal vagy inkább pálcával vernének meg ha cigiznék.

16 F

2016. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es: Akkor vigyázz, ne cigizz. Remélem azért nem vernek meg gyakran. Nekem is szíjjal verték egy osztálytársamat ált suliban, szegény.
2016. márc. 3. 14:49
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez túlzás! Én csak felvilágosítottam volna a cigi káros hatásairól és megkérdeztem volna, hogy miért próbálta ki. Aztán meg ráhagytam volna, ha akar úgy is fog, csak nem engedném neki, hogy itthon csinálja.
2016. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem túlzás.

A kitűnő bizonyítvány nem ok, hogy elnézzék neki.

2016. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon erős túlzás az, amit anyukád csinál.

Az biztos, hogy az öcsédet nem a büntetés fogja motiválni, hogy ne gyújtson rá többször...

2016. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem hagytam volna rá, mint a retardált (hihi), de elég lett volna leszidni meg elmondani neki, hogy miért hülyeség.

A kitűnő tanulás tényleg nem mentség, csak érzékeltetni akartam, hogy nem egy vásott kölyök.

2016. márc. 3. 14:57
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
1-es vagyok: Gyakran megvernek, de én nem vagyok olyan jó gyerek, mint az öcséd. Mondjuk a cigit nem próbáltam, de csak azért mert félek hogy mit kapnék.
2016. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Szubjektív, hogy túlreagálta-e, de az biztos, hogy ez nem jó módszer egy gyerek észhez térítéséhez. A fiúvécében is tud cigizni, vagy bárhol máshol, ahol nincsenek ott a szülei. Anyám 14 évesen fél évig cigizett titokban, aztán egyszer lebukott, és miután látta, hogy a szülőket ez nem különösebben érdekli, azon nyomban elment tőle a kedve - mert nem hiába a mondás: ,,a tiltott gyümölcs íze mindig a legédesebb". Nem erkölcsös dolog bárkire ráeröltetni a saját értékrendünket, még ha az lenne a ,,helyesebb".
2016. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
46%-os nagyon unalmas vagy már... Ez új account? Mert eddig 42%-os voltál.
2016. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Ja, a "16 F" minden kérdéshez odaböfögi, hogy őt ezért mennyire megverték/megverik/megvernék.
2016. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!