Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szóltok bele a...

Mennyire szóltok bele a gyereketek vásárlási szokásaiba? Mit csinálhatnék, hogy anya rájöjjön, ez nem rossz dolog?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretek a plázákban vásárolni, 10 perc alatt kikészülök a tömegtől, a próbafülkés sorban állástól, így szerintem egy kezemen megszámolom, hogy hány boltba szoktam járni személyesen, ha annyira hiányzik a vásárlás élménye, vagy nagyon unatkozok. A legtöbb ruhámat online boltokból rendelem már jó két éve kb., de anya még mindig nem szokta meg...

Folyton hallgatom, hogy biztos rossz lesz a méretezés, nem úgy fog állni, sosem szállítják ki. Ezek megbízható oldalak (ASOS, Urban Outfitters, Farfetch, Net-a-Porter, Mytheresa, Cos, Revolve Clothing és még sok hasonló), szóval nem a 162. kínai boltból rendelek.

Eddig egy ruhát kellett elvigyek varrónőhöz, de azt tudtam, hogy nagy lesz, mert már csak M-es volt belőle, én pedig inkább S méretet hordok.

A másik, hogy nagyon szeretem a designer holmikat, így abból is van pár darabom. Néha ünnepekre is azt kérek és akkor is mennek a megjegyzések, hogy mégis hogy lehet ennyi pénzt elkölteni egy cipőre, vagy táskára, ruhára, ebből sokkal több dolgot vehetnék máshol.


De anya utál vásárolni, évente 2-3 alkalommal elmegy itt Pesten és neki ennyi. Jól öltözködik, csinosan, de nem érdekli a divat, szóval neki ezek csak ruhák.

Viszont nem értem, miért nem tudják szó nélkül hagyni ezt apával. Vagyis jó, apa annyira nem szól bele, mert neki mindegy (amúgy anyának is).


Annyira ellene van az online dolgoknak, hogy az hihetetlen, mintha az ördögtől való lenne. Tegnap is mondtam, hogy sütök sütit, csak nincs meg a recept. Mondja, hogy segít megkeresni, melyik könyvben láttam, erre mondtam, hogy netes. Teljesen kiakadt, hogy hát azt biztos nem csinálom meg, mert nem lesz jó...


17 éves vagyok, szeptembertől külön élek és még most is úgy viselkedik néha, mintha 10 éves lennék.


2016. febr. 29. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyenen problémázol, túl érett tényleg nem lehetsz! :)
2016. febr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt nem azt lehet kérdezni, amit csak szeretnék? :)
2016. febr. 29. 09:29
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Hát, én se vennék a gyerekemnek designer cuccokat karácsonyra, ha ilyen kell neki, szedje össze rá a pénzt. :D


A netes recepttel max annyi a baja, hogy 'nem megbízható" (és tényleg, netre bárki bármit felrakhat) de ilyenkor ne foglalkozz vele, írd ki egy lapra a receptet és kész.

2016. febr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"Mit csinálhatnék, hogy anya rájöjjön"

Magyarázhatnál.

2016. febr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Szokásos gazdag lányos kamu kérdés.
2016. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Ami azt illeti, ezek tényleg csak ruhák, még ha designer darab is.:-) Rendszeresen vásárolok különböző termékeket online, pont designer ruhát biztosan nem vennék, mert legalább azt tényleg érdemes felpróbálni. Különbözőek a méretezések, nem biztos, hogy az a szabás pont jól áll a te testalkatodhoz stb, stb, ha már kiad az ember a márkanévre nem kevés pénzt (ráadásul a te esetedben nem is a sajátodat), akkor az tényleg legyen kifogástalan.

Netes recepteket is érdemes megnézni, hogy ki tette fel, milyen visszajelzések vannak, rengeteg borzalmat lehet találni, kezdő szakácsnő nagyon ráfaraghat (ha a hozzávalók között ilyen-olyan félkész, előregyártott keverék port, ízesítőt stb látok, vagy az arányok ránézésre is gyanúsak, tovább sem olvasom.)

Egyszóval az online vásárlás, receptkeresés nem ördögtől való, de kellő körültekintést igényel.

2016. febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Onnantol ha mar nem az en penzemet kolti, nem szolnek bele semmikepp, de amig en adom a penzt addig en mondom meg mire koltheti (nyilvan bizonyos kereteken belul, tehat ha dok 20ezret ruhara, akkor o donti el milyen a ruha, de nem koltheti mondjuk cigire)
2016. febr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Mi a kérdés?
2016. febr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

kiváncsiságból megnéztem az általad írt honlapokat. hát enyhén szólva túlárazott termékek. van amiről nem csak egy nullát kéne lehagyni,hogy elfogadható ára legyen.

szóval ennek ismeretében azért csak van beleszólása . normális ember nem rendel több száz ezer forintos ruhákat a neten, anélkül,hogy megnézte volna élőben a ruhát,vagy felpróbálta volna. főleg,hogyha nem is a saját pénzedet költöd.

ilyen úri hisztivel, hogy rosszul vagy a sok embertől a bevásárló központokban... na jó, én se szeretem amikor fél órákat várok a próbafülke előtt. de ha nem csúcs időszakban megyek, akkor nincsen ilyen gond.

ráadásul a te általad linkelt árkategóriás boltokban nem is szokott olyan nagy tumultus lenni, mint egy h&m-ben.:)


szóval összefoglalva szerintem is hülyeséget csinálsz, de majd rájössz, amikor a saját megkeresett pénzedet költöd. addig kár tépni a szánkat.

2016. febr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt két különböző problémáról van szó:

1. Édesanyád nem bízik az internetben. Erre valóban nincs oka, a bolti vásárlás ma már semmivel sem biztonságosabb, mint az internetes vásárlás. Ráadásul a bolti vásárlás valóban sokkal több tipródással jár. Ami meg a recepteket illeti, ma a legtöbb szakácskönyvet is netről leszedett, ellenőrizetlen receptekből állítják elő futószalagon. Szóval nem megbízhatóbbak azok sem.


2. A másik probléma az ár. Ebben viszont édesanyádnak van igaza. Sokszor annyi pénzt kiadni egy ruhadarabra csak azért, mert valaki azt mondja rá, hogy "designer", az hülyeség. Teljesen érthető, ha aggódik, hogy a nehezen megkeresett pénzt meggondolatlanul ilyenekre költöd.

Egyezzetek meg, hogy kivételes alkalmakra kapsz egy-egy ilyen drága darabot, egyébként viszont érd be azzal, amivel mások. Vagy menj el dolgozni és keress rájuk pénzt.

2016. febr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!