Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszik rám apám?

Jogosan haragszik rám apám?

Figyelt kérdés

Szóval alapverően normális ember, dolgozik, van pénze, viszont néha szokott inni, és kb 1 hete olyan szintre leitta magát, hogy az hihetetlen. Magára veszélyes volt, mert összeesve találták meg.. Ezért én kihívtam hozzá a mentőket hogy vigyék el, de nem akart elmenni velük, megmondta a mentősöknek hogy lehet takarodni, elekzdett 1 kézzel fekvőtámaszokat csinálni, akik kihívták a rendőröekt, és elvitték őt a kórházba.. Mikor apumat kiengedték akkor azt mondta fajin vagyok, hogy elárultam őt, én meg mondtam neki hogy nem tehetek róla, nem akartam hogy kárt tegyen magában. (Ha rájön ez a bolond óra akkor hetekig folyamatosan iszik, 10-20 ezreket 2 naponta elver a kocsmába simán, és nem akartam ezt.)

14 éves fiú vagyok.



2016. márc. 5. 14:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól cselekedtél. Nem rád kellene haragudnia, hanem saját magára, amiért erre a szintre jutott. Az a baj, hogy attól, hogy a válaszadók hogy látják a dolgot, még haragudni fog.
2016. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De igazából normálisan dolgozik, saját vállalkozása van.. Csak néha anyum miatt rájön a "bolondóra" (elváltak egy ideje, és egyedül érzi magát) Emellett neki ez szégyen is volt, amit megértek mert ismeri őt mindenki, és tisztelik.
2016. márc. 5. 14:24
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha fontos vagy neki, akkor talán arról az oldalról meg tudnád fogni, hogy érted megváltozzon. Mondd neki, ha ez még egyszer előfordul, elköltözöl anyukádhoz!
2016. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Anyumhoz nem, mert őt gyűlülöm. Tönkre tett kiskoromban idegileg :).
2016. márc. 5. 14:27
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetned kéne vele. Mondd el neki, hogy megijeszt, amikor ezt csinálja. Félsz, hogy történik vele valami, és kérd meg, ne tegye. Mondd meg, hogy szereted, és nem tudod ilyen állapotában nézni.

Mennyi ideje vannak ilyen kirohanásai? Csak a válás óta, vagy már előtte is voltak?

2016. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Előtte soha. De ez a kirohanás sem gyakori. Évi 4-5 maximum.. De akkor nagyon.. Szóval nem alkoholista.. Csak érzi azt, hogy nincs mellette egy nő se. És másik nőt nem is szeretne miattam, mert én se akarok. Ezt mondta: " Én is megtehetném, hogy anyád után dugnám a nőket, de miattad nem teszem meg".
2016. márc. 5. 14:30
 7/26 A kérdező kommentje:
Mármint nem akarom, hogy nevelőanyám legyen, értitek.Nem tudom elképzelni, hogy legyen anyám.
2016. márc. 5. 14:31
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint nem akarom, hogy nevelőanyám legyen, értitek.Nem tudom elképzelni, hogy legyen anyám."


Ez elég önző hozzáállás a részedről? Apukádnak is szüksége van társra, barátnőre, nőre. Miért zavarna téged, ha boldog lenne valakivel? Az persze fontos, hogy a nő rendes legyen veled. Nem kell, hogy átvegye anyád helyét, nem kell, hogy anyáskodjon feletted, elég ha rendes és jó fej veled.

De apukádnak szüksége van társra. Nem élhet egyedül. Nemsokára te is elhagyod a szülői fészket, ő pedig végképp egyedül marad. Ez így nem élet.

2016. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

" Mondd neki, ha ez még egyszer előfordul, elköltözöl anyukádhoz!"


Na, ez csak olaj lenne a tűzre...


nos, ha valaki összeesik, az nem egy normális állapot. Épp ezért nyugodt hangon magyarázd el apukádnak - de csakis akkor, amikor józan!- hogy mivel összeesett, ezért aggódtál érte és rosszul látja, mert nem elárultad, hanem megmentetted pl. egy alkoholmérgezéstől.

Ha nem a mentőket hívod, hanem rögtön a rendőrséget, akkor még talán mondhatná, hogy elárultad - de szerintem akkor sem.

Ha nem lett volna indokolt, akkor nem vitték volna kórházba - nyilván nagyon magas volt az alkohol-szintje.


Tényleg próbáld meg megértetni vele, hogy Te aggódsz érte + az sem valami jó dolog, hogy a Te jelenlétedben hülyére issza magát, próbálja meg visszafogni magát.

Ha meg szégyelli, mert mindenki ismeri, akkor nem a gyerekét kellene okolni, hibáztatni, hanem visszavenni az ivásból.


Helyesen cselekedtél és valószínű, ezzel valóban megelőzöd a további dorbézolást.

Ugyanis a szenvedélybetegek legnagyobb problémája az - és ezzel a legrosszabbat csinálja a család - hogy elnézi, takargatja a dolgot - a szenvedélybeteg meg ezzel azt az üzenetet "kapja", hogy nincs baj - s még mélyebbre süllyed :-(

2016. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Jó, ez igaz. Lehetséges hogy beszélek vele erről. De viszont tényleg nem akarok egy olyan nőt, aki anyáskodik felettem.. Rühellem ha törődnek velem, sajnos még apukámtól se bírom elviselni.
2016. márc. 5. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!