Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy reagálnátok erre...

Szülők, hogy reagálnátok erre a változásra? (Transznemű kérdés)

Figyelt kérdés

Tegyük fel: Van egy 21 éves lányotok,akit fél évig nem láttok,és mire hazajön egy fiú jön haza.


A szülők erősen homofóbok (anyuka mellé mélyen vallásos,apuka csak szimplán utál mindent ami LMBT).Nem mondtam nekik semmit arról,hogy transz vagyok,így szándékozok bejelenteni.Visszacsinálni természetesen nem tudják,szóval vagy kellek így is,vagy így jártak.


Ti hogyan reagálnátok?


2016. márc. 6. 00:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

"NEM fognak megbocsátani"


mégis mit kellene megbocsátaniuk?

2016. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom, utolsó, mondjuk cirka 17 év hazugsagot? Mert ha valóban transznemu a kérdező, az elég korán kiderul. Ez megbocsathatatlan. Mondjuk elképzelt se tudom mégis hogy nem lehet észre venni, de mindegy. A hazugság megbocsathatatlan, a tervezett sokkoló akció pedig minden biztosítékot kiverne egy normális embernél, bármilyen nyitott is.
2016. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Aki kérdezte hogy csak a hajam vágattam e le: Nem,hormon injekciókat kapok,és a melleimet is eltávolították.A hangom mély,az arcomon szőr nő (még nem sok),az izomzatom is férfias lett,mondjuk ezt inkább a kondinak köszönhetem,tehát a rövidebb hajamnál kicsit már több a változás.Sajnálom már így utólag,hogy nem mondtam többet nekik előre.Az a baj mikor anyának próbáltam beszélni arról hogy van egy barátnőm (ami sokkal enyhébb téma mint a transzneműségem) sírógörcsöt kapott és hisztizett mint egy öt éves,majd egyszerűen nem vett tudomást a dologról.
2016. márc. 6. 15:52
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Fel ev alatt hogy sikerült eljutni a teljes mastectomiaig? Igencsak kamunszeru lett így a történet... Ezt ugyanis hosszú pszichiátriai terápia előzi meg. Külföldön is, mielőtt benyogned ezt a verziót.
2016. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Pszichoterápiára már 1,5 éve járok,igazoltan transz vagyok,e nélkül nem is távolíttathattam volna el a mellem..de te biztosan jobban értesz hozzá.
2016. márc. 6. 20:17
 16/19 anonim ***** válasza:
94%

Én kb így: "mit ronthattam el, hogy nem merte eddig elmondani?"

De ez én vagyok, egy homofób szülő lehet, hogy más helyzet. :/

Sok sikert!

2016. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Spectre_R42 válasza:
73%
Kedves kérdező, én mint 20 éves sorstársad ugyan ezzel a problémával küzdök. Vagyis hát majdnem ugyan ezzel. Én két éve mondogatom nekik a dolgokat és azóta igazából fiúként is élek, mert nálam elég volt egy hajvágás és mindenki fiúnak néz tőle, de ha minden jól megy, nem sokára elköltözök és belevágok az átalakulásba. És hiába mondtam el a szüleimnek és hiába tudják, hogy mi lesz, már előre félek, hogy teljesen ki fognak akadni rajta, ha haza állítok, pedig nem is vallásosak. Szerintem ne számíts túl sok jóra, de azért szorítok, hogy rendben menjenek a dolgok ;) Mondjuk szerintem, ha egy szülő igazán szereti a gyerekét, akkor előbb-utóbb lemond ezekről a berögzült, konzervatív előítéletekről és úgy fogadja el a saját vérét ahogy van.
2016. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
Van hol laknod, van munkád? Akkor nem nagy törés, ha nem foglalkoznak veled. Én így jártam, de jobb, ha kiderül, hogy ki nem szereti az embert, még ha a családja is az.
2016. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Hogyan reagáltak a szüleid? Elfogadták, hogy transznemű vagy?
2020. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!