Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák mit tennétek ilyen...

Anyukák mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy esemény a lakhelyetektől messze és erre a gyereketek elszeretne menni de ti nem engeditek ezért a tudtotok nélkül elmegy rá.Vagyis megszökik otthonról mivel neki nagyon fontos a rendezvény de ti semmi áron nem engeditek el.Milyen büntetést szabnátok ki ezután a tette után?
2016. márc. 9. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős s mi volt az amire nem engedted el?
2016. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

Nem kapna büntetést, viszont jó ideig csak a kötelezőt beszélném vele, nem lennének ölelgetések, poénkodások, szeretgetések.


Ez van, az érzelmi terror híve vagyok. :D

2016. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Jó darabig nem menne sehova, hanem a nyelvtankönyve mellett ülne mindaddig, amíg meg nem tanulja az írásjelek használatát.
2016. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
A legnagyobb büntetést kapná, amit kaphatna, akkor is, ha időbe telik, mire felfogja: nem bíznék meg benne többé.
2016. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Valami kompromisszumot keresnék. Elengedném, de csak idősebb testvérrel/unokatestvérrel/nagybátyjal stb. Ha ez nem lehetséges, akkor elkísérném én.

Nem vagyok a büntetés híve, a lelki terroré meg pláne. (kedves Lépkedő fenyőfa, ne csodálkozz, ha a gyereked később önbizalom hiányos lesz, szorongani fog mert benne lesz egy érzés, hogy nem vagyok szerethető...Bocs az offért.)

Szóval, milyen esemény ez és miért nem akarod elengedni a gyereket? Hány éves a gyerek?

2016. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni. Hány éves a gyerek és hova nem mehetett el?
2016. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

#5: Humorérzékre még gyúrhatnál kicsit. Szerinted van olyan lény, aki szándékosan érzelmi terrort alkalmazna, aki pedig igen, az belátná, hogy azt teszi?


Ne legyél ilyen fapina, az sem tesz jót a gyereknevelésnek.

2016. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen esetben én elég engedékeny lennék, ha nem érezném veszélyesnek a helyet, időpontot, utazást... ezért elég komolyan megbüntetném, mert a sajét fizikai épségével játszott volna. Valami olyannal büntetném, amiből tanul... valószínűleg extra házimunka, kevesebb zsebpénz (plusz megnézetnék vele pár dokumentumfilmet, ami témába vág). Nem szobafogság, netmegvonás meg ilyenek, azzal senki nem járna jól.
2016. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ.


Egy délutáni sporteseményre 30 Km-re vagy egy éjféli sátánista koncertre romániába?


A net megvonása a minimum és a legjobb módszer a mai kölyköknél.

2016. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
5: Nem a kérdésre válaszoltál. Szép és jó, amit leírtál, de hova kötsz kompromisszumot, ha az eset már megtörtént? Nem az volt a kérdés, mit lehet tenni ebben a konfliktusban, el kellene-e engedni a gyereket, hanem hogy mit tennél, ha nem engedted el a messzi rendezvényre, és ő elszökött és titokban elment rá. Az eset után vagyunk, utólag már könnyű okosnak lenni, hogy milyen feltételekkel engedted volna el...
2016. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!