Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Rovar) fóbiás anyukák,...

(Rovar) fóbiás anyukák, hogyan kezelitek ezt adott helyzetben?

Figyelt kérdés
Darázsfóbiám van kb. 5 éves koromtól, kicsit aggódom, hogy hogyan fogom ezt kezelni, ha megszületik a baba. Enni, vagy pokrócon megülni nem tudok nyugodtan, ha ott repked egy darázs. Nem szeretném a gyerekemnek átadni ezt a félelmemet, vagy hogy majd a közös programokba ez beleszóljon. Ti hogyan kezeltétek a saját darázs/pók/ egyéb állat fóbiátokat?

2015. okt. 14. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is fóbiám van az összes rovartól szinte, kivéve talán a molylepke és muslinca ami nem vált ki nálam különösebb ingert, de ilyen hogy darázs meg dongó vagy még durvább nagyobb és hangosabb bogarak pánikot okoznak nálam, és nálam is kb óvodás korom óta.

Kérdésedre válaszolva szerintem badarság ezen aggódni. Nem ücsörgök pokrócon alapból minek is tenném, ha a padon odajön egy darázs esetleg támad akkor felállok és odébb snasszézok míg el nem megy, ebből semmit nem fog leszűrni a gyerek.

Ha meg otthon bejön egy ilyen behemót bogár akkor férjem elkapja, ha nincs otthon azért annyi erőt tudok venni magamon hogy lefújjam azt a dögöt.

Miért lenne gáz a babának hogy anya fél a bogaraktól? Ettől ő még nem fog feltétlenül, de felnőtt emberek vagyunk, nem kell feltétlen sikítgatni ha nem muszáj. Ennél nagyobb gondunk ne legyen..

2015. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jajj, én a békákkal vagyok így. Sokszor elgondolkodtam, míg kisebb volt a gyerekem, hogy mi lesz ha ő majd megfogja és hozza, szerintem elájultam volna. Szerencsére nem teszi, de nem is fél tőlük,elég tapintatos, és tudja, hogy anya utálja őket. 5 éves
2015. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
S, nálunk a családban van kisgyermeknevelo -bölcsődei gondozó- aki sirogorcsot képes kapni, ha meglát egy pókot. Kivéve, ha dolgozik. Munka közben a félelmet valahogy elnyomás nála a kotelessegtudat és lazán megoldja a pók ,eltávolításat. Igaz, ilyenkor munka után kitörése rajta az addig vissza fogott félelem és otthon rendesen kiborul.
2015. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gabi86 ***** válasza:
Hát nem tudom,én is félek a darazsaktól és társaitól,de mióta a lányom megvan igyekszem nem pánikolni,pedig régen addig futottam míg jó messze kerültem tőlük.nem tudom hogy ez nalam fóbia e?!de volt nyáron olyan hogy körülöttem repkedett a darázs(nem is egy) és inkább becsuktam a szemem és azt mondogattam magamnak hogy nincsenek is ott.meg a masik állat a pók,meg nem fogom,de már nem rettegek tőle annyira.(régen pl idegen helyen nem tudtam aludni mert attól féltem ràm mászik és szinte egész éjjel vakaróztam).úgyhogy a lányomnak köszönhetem hogy nem vagyok ,,fóbiás,,.megfog mindent ami él és mozog.pl béka,nyáron fogtunk siklót meg bogarakat és nem fél tőlük.ezzel csak azz akartam szemléltetni hogy mi ültetjük beléjük a félelmet,de szerintem ez nem akkor baj mint gondolod.persze nem is jó,de mindenki fél vmitől.ez van. van egy ismerősöm aki pl fél a kutyáktól és a 2 éves lánya is fél tölük.pedig míg kisebb volt nem félt a kis lány.
2015. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is utálom a bogarakat :)

Sőt, a gyerekek előtt azonnal hánytam a hányástól és a széklettől, már a szagától is, sőt elég volt csak rágondolnom és már öklendeztem!

Viszont, amióta anya vagyok, simán tudom kezelni ezeket, mert felelősséggel tartozom a gyerekeimért, tehát nem futhatok el egy bogár miatt, ill. nem hagyhatom kakisan/hányásban a gyerekeket... :)

2015. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerek félelmét elsősorban a környezete félelmei határozzák meg. Magyarul tanulja. A párom állatkerti gondozó, elég gyakran találkozunk a dologgal, hogy a gyerek azért fél dolgoktól, mert azt tanulta otthon, hogy félni kell. Néha persze győz a kíváncsiság, de ilyenkor jön a szülő, és ráhozza a frászt a gyerekre.

Èn igyekszem legyőzni a félelmeimet. A nevelt lányom madárpókját pl én gondoztam, mert ugyan kikönyörögte a pókocskát, de mivel a baràtnője félt tőle így ő is félni kezdett. Én undorodram a póktól, de hősiesen gondoztam hónapokig.

2015. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!