Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most az milyen már, hogy apám...

Most az milyen már, hogy apám havi 30 ezret sajnál rám havonta mikor százezreket keres?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, tesóm is itt lakik velünk, és évekig ő kereste a kenyeret ránk. Most tudtam én is munkába állni, mert most lettem 18, erre apámnak könyörögni kell a havi 30 ezerért, és ha kérem, hogy hozza át, akkor az a válasza, hogy miért nem kapsz fizetést??? De mondom kapok, csak a tesóm 10 év munka után megérdemel annyit, hogy a fizetésemet neki adjam, hogy tudjanak házat újítani a férjével.... Ja, ez a havi 30 csak arra elég, hogy veszek 2 bérletet a suliba, kifizetem a telószámlám, aztán marad pár ezer költőpénzem.... ennyi.... Fősulira is direkt nem mentem, hogy ne havi 200 ezret kelljen adnia könyvekre meg albérletre vagy kollégiumra meg havi ellására, de a 30at is csak úgy adja mintha az élete múlna rajta!!! Mindent drágáll, a saját szarát megenné, olyan fukar (lehet hogy meg is eszi különben) de egyébként havi százezreket keres, meg gyűjti a pénzét a bankba. Én meg 18 évesen megváltom a világot a minimálbérrel!!!! Legszívesebben az ajtót sem nyitnám rá, az volna a legjobb, ha nem is kapnék tőle semmi pénzt, aztán nem kéne őt lesni mikor vendégségbe át akar jönni!!!!

Mit lehet egy ilyen hülye emberrel kezdeni?


2016. márc. 13. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

HA ilyen hülye vagy , akkor úgy kell neked.


A saját erkesetedet ne add a testvérednek, akkor lesz pénzed bérletre.


A 30ezert meg minden adná apád, ha nem tanulsz, hanem dolgozol?

2016. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a megoldást. Ne kérj, ne fogadj el tőle semmit. Megszakítod vele a kapcsolatot, a problémát saját magad megoldod.
2016. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Most tudtam én is munkába állni, mert most lettem 18 --- lehet előbb is.


a tesóm 10 év munka után megérdemel annyit, hogy a fizetésemet neki adjam, hogy tudjanak házat újítani a férjével --- ja, hogy te a tesódnak adod a pénzt, téged pénzeljen más?


Fősulira is direkt nem mentem, hogy ne havi 200 ezret kelljen adnia könyvekre meg albérletre vagy kollégiumra meg havi ellására --- tudod, mi 250 km-re lakunk az egyetemtől, ahova a lányom jár. Mivel az anyósom hozzánk van bejelentkezve, magas nyugdíjjal, nem kapott a gyerek kolit, albérletben lakik. Ketten nem keresünk nettó kétszázat... és képzeld, tanulhat, lakhat albérletben, haza is tud jönni, bérlete is van, ismeri a könyvtárt.

2016. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a problémádat. 18 éves vagy, vagyis nem jár már neked a gyerektartás. Rokontartás ami járna míg nappali tagozatos vagy , nem kötelező mint a gyerektartás. Ha keresőképes vagy, vagyis dolgozol, akkor nem kérhetsz rokontartási összeget. Vagyis apádnak már nem kéne 1 forintot sem adnia. Ha ad valami pénzt amit nem követelsz tőle, illik megköszönnöd.
2016. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A főiskola mióta kerül havi 200ezerbe? Nekem a kollégium havi 10000 Ft volt, emellé kaptam kb egy 20ast kajára és ennyi.

Az meg egy kivsit ellentmondásos, hogy először arra panaszkodsz, hogy sajnálja rád a 30ezret is, utána meg azt írod, hogy az lenne a legjobb ha semmi pénzt nem adna...

2016. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hol élsz, de engem és tesómat anya nevelt fel egyedül. Apám egy fillért nem fizetett, sőt el is tűnt már kb 13 éve. 21 éves korom óta dolgozom(érettségi után 2 éves okj-ra mentem). Szeptemberben meg elkezdtem a főiskolát. Én is vagy 200 km-t utazok havonta(levelezőn vagyok) és egyáltalán nem olyan drága mint gondolnád.

Úti költség 5000 ft oda-vissza

Koli max 10000 ft a konz. hétre.

+kaja.


Nálunk nem nagyon vannak könyvek. Többnyire ppt-kből tanulunk vagy kölcsönözzük a jegyzeteket. Esetleg pdf formátumban megtalálható az iskola honlapján is és aki akarja kinyomtatja(én pl tudok ingyen nyomtatni).


Ez messze nem 200e és engem se támogat senki. Mindent a fizetésemből próbálok megoldani. Ha úgy jön ki a hét, hogy nem elég a fizu, akkor anya ad pénzt és ennyi.


23N

2016. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
8-as vagyok: Mielőtt azt hinnéd, hogy jó a fizetésem, közalkalmazottként dolgozom részmunkaidőben. 100e körül van a fizum. És ebből kell kigazdálkodnom a dolgaimat.
2016. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

9, őszinte érdeklődés: azt hogy csinálod, hogy közalkalmazottként részmunkaidőben 100-at keresel???

Diplomával, teljes munkaidőben 85-öt kaptam közalkalmazottként 1 éve. És emelés nem volt.

2016. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom,hogy a válaszírókban olyan kevés a családi összetartás,hogy valakinek ez érthetetlen,hogy botrányos (én anya vagyok)hogy a gyerekének nem az a fontos,hogy EGYENESBEN legyen az élete.Egyesek csak a fikázásban lelik léhűtő örömüket...

Ami a magán véleményem,hogy most nem tudom a tesód ezek szerint úgy érezted apád helyett apád volt és most nagyon tartozol neki,hogy ilyen áldozatokat vállalsz?Abban azért igazuk van egyeseknek,hogy alkosd meg magad,keress jól,utána majd segíted te is őt,ha rád szorul és akkor már nem havi 30000ből...Azért ne legyél "utánfutó".

2016. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
úgy, hogy megkaptam idén a 3 évért járó fizuemelést, és kapok veszélyességi + ügyeleti pótlékot.
2016. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!