Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a lányomat, hogy szakítson a párjával? (a többi lent)

Figyelt kérdés

21 éves lányom van, kicsi kora óta egyedül neveltem a nagyszülők segítségével, de ők már sajnos nincsenek az élők sorában. Sosem volt rossz a kapcsolatunk, mindig mindent megkapott, amit csak akart, pedig nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Körülbelül fél éve van neki egy barátja, ha jól tudom akkor ő az első szerelme. Úgy vélem, hogy a fiú csak átveri a lányomat, hiába bizonygassa a lányom, hogy ez nem így van. A megérzéseim is azt súgják, hogy valami nem stimmel vele.


Sokat veszekedünk emiatt a lányommal, múltkor azt vágta a fejemhez, hogy már végre szeretne a saját lábára állni és különköltözni, de én úgy látom, hogy még nem elég érett ehhez. Azt is mondta, hogy hiába vettem meg neki mindent, érzelmi dolgokat sosem kapott. (az anyja annak idején úgy döntött, hogy egy másik férfi mellett szeretné folytatni az életét).


Mit tehetnék? Engedjem, hogy a saját lábára álljon? Azt mondta nekem, hogy én vagyok az, aki visszahúzza őt.


2016. márc. 15. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
mindenkinek el kel követni a saját hibáit ha van esze majd tanul belöle ha nem azt csak magának köszönheti
2016. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Miből gondolod, hogy a lányodat átverik? És mi az, hogy a megérzéseid azt súgják...? Ennél azért jó lenne ha konkrétabb dolgot is tudnál mondani.


Ennyiből nekem úgy tűnik, hogy csak szimplán nem szimpatikus a srác.

2016. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

"a fiú csak átveri a lányomat"


Igazán leírhatnád, miről van szó. A leggyakoribb átverésfajta, ami ilyenkor felmerülhet, az az, hogy a fiú csak dugni akar a lánnyal, és azért, hogy megkapja, azt hazudja neki, hogy szereti. Na most ha már fél éve együtt vannak, akkor ez nem valószínű, mert az ilyen dolgok sokkal rövidebb lefolyásúak szoktak lenni.


Azt is mondod, szegények vagytok, tehát biztos nem a pénzére pályázik.


Akkor mégis mi a rákkal veri át a fiú a lányodat, és milyen célból?

2016. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Miből gondolod,hogy átveri ? Ha át is veri ,a lányod felnőtt ember,elmondhatod a véleményed ha kérdezi,de nem óvhatod meg a hibáitól. Ha nagyon erőszakos vagy,az még 21 évesen is dacot,és csakazértis attitűdöt fog eredményezni ,talán még tovább is lesz a pasival ...És a kapcsolatotok akár végérvényesen is megromolhat!


Az,hogy önálló szeretne lenni 21 évesen teljesen normális és természetes. Nem elég érett rá?Mikor lesz,ha betölti a negyvenet ?:D


Az érzelmek hiányát mérgében is mondhatta,hogy bántson,de lehetséges,hogy igaz,ezt mi nem tudjuk .


Engedjem,hogy a saját lábára álljon? -ez nem a te engedélyeden múlik :)

2016. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 acelsziv ***** válasza:
90%

" A megérzéseim is azt súgják, hogy valami nem stimmel vele. "

Az én megérzéseim meg azt súgják, hogy ráragadtál a lányodra, mint kullancs a kutyára. Akárki lenne a barátja azzal kapcsolatban mindig "lenne egy megérzésed"

Rohadt gyorsan változtass a hozzáállásodon. Fogadd el, hogy a gyereked felnőtt és támogasd ne keresztbe tegyél neki. A mostani viselkedéseddel épp porrá zúzod az eddigi jó kapcsolatot és a legjobb úton jársz afelé, hogy elveszítsd a lányodat és ne maradjon senkid az életben.

2016. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 gnoomage ***** válasza:
87%

Az ő élete, már egy 15-16 évesnek se lehetne normálisan megmondani, kivel mit csináljon, 21 évesen meg...


Babusgatod mint egy rossz 5 évest, miközben nem tanul meg élni....

2016. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
"Megérzésre" ne alapozz ilyet, mert jó úton haladsz afelé, hogy megutáltasd magad a lányoddal.
2016. márc. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%
úgyis azt fogja csinálni amit ő akar. ideje lenne odafigyelni a lányodra.
2016. márc. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

"Mindig mindent megkapott amit csak akart"


Érdekes, de azt hallottam, pont az így nevelt gyerekek szokták a szüleik fejéhez vágni, hogy "ne is törődtetek velem". Ugyanis ahogy nől a gyerek, egyre inkább úgy szűri le, hogy azért kapott meg mindent, hogy a szülő könnyebben szabaduljon, és még annyira se érdekelte a szüleit, hogy a saját érdekében néha tiltsanak neki valamit. Ráadásul ha eddig mindent megkapott, akkor nagyon nehezen viseli, hogy most amikor felnőtt, hirtelen elkezdesz neki valamit tiltani.


Amúgy egyetértek a fenti hozzászólásokkal, inkább próbáld megismerni a párját, esetleg a párja szüleit. Megérzések miatt kár elidegeníteni a lányodat.

2016. márc. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

A legokosabb, amit tehetsz, hogy hagyod. Legfeljebb csalódik. Erre is szüksége van a fejlődéséhez.

Ne élezd ki a helyzetet. Engedd el, és biztosítsd róla, ha mégsem úgy alakul a dolog, ahogy eltervezte, akkor számíthat rád.

2016. márc. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!