Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a lányomat, hogy szakítson a párjával? (a többi lent)

Figyelt kérdés

21 éves lányom van, kicsi kora óta egyedül neveltem a nagyszülők segítségével, de ők már sajnos nincsenek az élők sorában. Sosem volt rossz a kapcsolatunk, mindig mindent megkapott, amit csak akart, pedig nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Körülbelül fél éve van neki egy barátja, ha jól tudom akkor ő az első szerelme. Úgy vélem, hogy a fiú csak átveri a lányomat, hiába bizonygassa a lányom, hogy ez nem így van. A megérzéseim is azt súgják, hogy valami nem stimmel vele.


Sokat veszekedünk emiatt a lányommal, múltkor azt vágta a fejemhez, hogy már végre szeretne a saját lábára állni és különköltözni, de én úgy látom, hogy még nem elég érett ehhez. Azt is mondta, hogy hiába vettem meg neki mindent, érzelmi dolgokat sosem kapott. (az anyja annak idején úgy döntött, hogy egy másik férfi mellett szeretné folytatni az életét).


Mit tehetnék? Engedjem, hogy a saját lábára álljon? Azt mondta nekem, hogy én vagyok az, aki visszahúzza őt.


2016. márc. 15. 23:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező, kérlek, nagyon szépen kérlek olvasd el a válaszom és nagyon gondold át hogy mit cselekszel vagy fogsz!

21 éves lány vagyok, a lányoddal korodbeli. Nekem 15 évesen volt első nagy szerelmem, nagyon bele voltam őrülve, és nagyon szerettem. Még talán a mai napig úgy látom hogy ő volt az akit mindigis kerestem értelmileg, fizikailag.

DE a sors közbeszólt, ő végig engem csalt egy másik lánnyal, akit nekem úgy állitott be hogy már szakitottak (mivel velem összejött). Persze kis naiv voltam, elhittem.

Másfél hónapig jártunk kb, utána (hosszúsztori, nem irom le), szakitottam vele, majd ő magától mondta el hogy neki már nagyon nagy bűntudata volt mert be kell vallja hogy egész végig megvolt neki a volt barátnője. Gondolhatdo hogy agyonütött akkor ez a mondata.

Ő azzal érvelt akkor hogy azért tartott negem is, meg őt is, mert tudta hogy velem nem tud komolyan tervezni (??) és bennem látta azt az értlemet amit a másik barátnőjében nem igazán, de azzal viszont ki tudta élni fizikai szükségleteit, velem nem. Furcsa személy volt.

Lényeg az, hogy édesanyám már az első perctől kezdve óvott, és neki gyanús volt, pedig nem is ismerte őt.

Lehet hogy neked is igazad van, de lehet hogy tévedsz vele kapcsolatba.


Viszont az hogy lányod kivel van együtt, abba ne szólj bele. Emlékszem édesanyám ahányszor beleszólt a dolgaimba (pedig óvni akart) annyiszor gyűlöltem meg.

Hagyd, hadd élje az életét, ha rátukmálod a szakitást hidd el csak magad ellen fogod forditani!

A családunkban is volt egy eset erre, keresztapám (20 év felett) megismerkedett egy szép kis nővel (nem magyarral) de a szülei nem engedték azt a kapcsolatot. Elvett ezek után egy magyar nőt (jelenlegi keresztanyukámat), de látszik rajta hogy fáj az neki hogy ő nem azzal lehetett akivel akart elején, maga az a csalódottság.

Szóval ezzel a tiltogatással nagyon vigyáznod kell!

Ha pedig attól félsz hogy neadjisten tényleg át akarja verni a lányod, de közben teherbe esik, és otthagyja, akkor ezt a részét beszéld meg alaposan lányoddal!

De a szakitást semmiképpen se erőltesd!


Bár az én sztorim 15 évesen játszdott le, hidd el hogy a mai napig gondolkozásilag nem változtam, mert nagyon korán érő gyermek voltam.


T.

2016. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
73%
Anyai nagyanyám azóta fúrja szüleim kapcsolatát (már lassan 30 éve a házasságukat), amióta megismerték egymást. Pedig semmi oka nincs rá azon kívül, hogy anyámat meg akarták tartani maguknak a szülei időskori gondozónak. Most meg nagyanyám szégyelli, ha a faluban kérdezik tőle, miért nem megyünk hozzájuk. Ő csinálta magának...
2016. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%

"Viszont az is benne van az egészben, hogy szinte miatta adtam fel az egész életemet, hogy neki mindene meglegyen, és most furcsa, hogy csak így el akar menni."


Miért? Azt szeretnéd, hogy ne legyen saját élete? Egész életében apuci pici lánya maradjon?

2016. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 acelsziv ***** válasza:
80%

"Viszont az is benne van az egészben, hogy szinte miatta adtam fel az egész életemet, hogy neki mindene meglegyen, és most furcsa, hogy csak így el akar menni."

És emiatt ő egész életében a szoknyádon üljön? Na most ásd el magad nagyon gyorsan... Szánalmas vagy.

2016. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
72%
Hacsak nem veri a barátja, hadd döntsön ő a saját kapcsolatáról. És igen, attól, hogy felnevelted, még joga van felnőni.
2016. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!