Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a lányomat, hogy szakítson a párjával? (a többi lent)

Figyelt kérdés

21 éves lányom van, kicsi kora óta egyedül neveltem a nagyszülők segítségével, de ők már sajnos nincsenek az élők sorában. Sosem volt rossz a kapcsolatunk, mindig mindent megkapott, amit csak akart, pedig nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Körülbelül fél éve van neki egy barátja, ha jól tudom akkor ő az első szerelme. Úgy vélem, hogy a fiú csak átveri a lányomat, hiába bizonygassa a lányom, hogy ez nem így van. A megérzéseim is azt súgják, hogy valami nem stimmel vele.


Sokat veszekedünk emiatt a lányommal, múltkor azt vágta a fejemhez, hogy már végre szeretne a saját lábára állni és különköltözni, de én úgy látom, hogy még nem elég érett ehhez. Azt is mondta, hogy hiába vettem meg neki mindent, érzelmi dolgokat sosem kapott. (az anyja annak idején úgy döntött, hogy egy másik férfi mellett szeretné folytatni az életét).


Mit tehetnék? Engedjem, hogy a saját lábára álljon? Azt mondta nekem, hogy én vagyok az, aki visszahúzza őt.


2016. márc. 15. 23:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Engedd őt tévedni. A szerelmet meg kell élni. Ezt te nem tudod neki pótolni szülőként. Ha zsákutcába fut, majd rájön. Ha nagyon ellenzed most a boldogságát, nem fogja veled megosztani azt sem ha nem boldog. Engedd ezt a kapcsolatot, ne érezze korlátozva magát. Ha viszont figyelmeztető jeleket látsz a fiún, finoman !!! oszd meg a lányoddal amit látsz, de a döntést hagyd meg neki. Ha csalódik érezze hogy hozzád tud fordulni bármilyen gondja van.
2016. márc. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Kb. 1,5 vagy 2 év és elmúlik a szerelem.Kibújik a szög a zsákból.A lány lehet, hogy önszántából szakít a barátjával.Én is hiába tiltottam az enyémet, annál kevesebbet volt velem itthon.
2016. márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%

"mindig mindent megkapott, amit csak akart"

Ok.

Okozat:

Ha a gyerek "akarhat", a szülő pedig teljesít, akkor nem kell meglepődni azon, hogy diktál, irányít, döntéseket (nem feltétlenül jókat) hoz, illetve, hogy ebbe nem kíván beleszólást engedni.


Aztán itt vagy a gyerekét egyedül, tehát társ nélkül nevelő apa, ami ugye nem éppen egy egészséges (fél)párkapcsolati minta. Az ember társas lény, neki is igénye van rá. Namost a csalódás=tapasztalat kell ahhoz, hogy az ember elkerülje a nagy buktatókat, ha pedig te el akarod venni már a kis buktatót, akkor a gyerek csak nagyot bukhat.

Az elég érett sem kor és más döntésének a kérdése, ha el akarod rontani a kapcsolatotokat úgy, hogy semmit nem nyersz, tiltsad, de eljön a kor, amikor nem tarthatod vissza (a 21 már az bőven), legfeljebb úgy váltok el, hogy nem mer hozzád visszavfordulni. Ezt akarod?

Inkább segíteni kéne azzal, hogyan éljen együtt valakivel anélkül, hogy pl. egyoldalúan állná a költségeit (nemcsak pénz, hanem lelkiek terén)...

Igen, akkor is el kell engedni, ha ez rossz lesz, ami azért nincsen kőbe vésve. Nyilván nem neked kell finanszírozni ezt, mert a saját lábra állás éppen azt jelenti, hogy nem a tiéden áll, tehát bármi, ami nincs meg, és igényli, előteremti vagy lemond róla (ha tényleg megkapott mindent, akkor ezt is csak most kezdheti el megtapasztalni).

2016. márc. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, olyannak tűnsz, mint a szüleim, csak ők olyan messzire mentek, hogy mindenki, aki ismeri őket, elkerült engem, elmaradt mellőlem. Így én olyan barátokkal vettem körbe magam, akik elég messze élnek ahhoz, hogy a szüleimmel véletlenül se találkozzanak, de itt vagyok 31 évesen, 9 éve szingliként, most költözöm el, és olyan ritkán fogok találkozni a szüleimmel, amennyire csak lehet. Igen, tudom, adtak meg dolgokat, de gyönyörűen tudnak mások előtt színlelni, miközben otthon semmi nincs rendben.

Ha nem állítod le magad időben, ugyanezt éred el te is a lányodnál, és majd örülhetsz, ha telefonon hajlandó lesz beszélni veled. Sok sikert!

2016. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

bizonygatja


Engedd el.

2016. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy nem tudod rábeszélni, hogy szakítson!


Minél inkább győzködöd, annál inkább ellököd magadtól!

Annyit tehetsz, hogy engedd el, és biztosítsd róla, hogy bármikor vosszamwhet hozzád, ha szeretné.

Tudom nehéz, de ez az élet rendje, ha tetszik, ha nem.

38N

2016. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb, amit tehetsz, hogy hagyod élni. Ha segítséget, tanácsot kér, állj mellette, de ne kioktatóan, viszont ennyi idősen már elég nagy hozzá, hogy önálló döntéseket hozzon, és ne fogd a kezét, mint egy óvodásnak. Te hány évesen önállósodtál a szüleidtől? Borzasztó rossz hozzáállás a szülők részéről, ha huszonéves gyereküket még önállótlannak tartják. Ha meg valóban így van, azt a szülő cseszte el...
2016. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképpen átgondolom újra a helyzetet. Viszont az is benne van az egészben, hogy szinte miatta adtam fel az egész életemet, hogy neki mindene meglegyen, és most furcsa, hogy csak így el akar menni.
2016. márc. 16. 11:12
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
Ez az élet rendje, ő nem tartozik neked azzal, hogy most ő is feladja az életét, még fiatal. Itt az ideje, hogy magaddal is többet foglalkozz, és bízz abban, hogy jól nevelted, és megállja a helyét. Ha a szüleimnek adhattam volna tanácsot idegenként évekkel ezelőtt, ugyanezt mondtam volna nekik, és reméltem volna, hogy megfogadják. Sajnos nekik senki nem adott ilyen tanácsot, és az lett a vége, hogy elhidegültünk egymástól, és pocsék a kapcsolatunk. Ne kövesd el ugyanazt a hibát.
2016. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%

"miatta adtam fel az egész életemet, hogy neki mindene meglegyen, és most furcsa, hogy csak így el akar menni.

"


Igen, mert felnőtt. És hogy hogyan nevelted, az majd a saját felnőtt életében fog megmutatkozni.

Nem sajátíthatod ki. Ő nem egy fa, akit nevelgettél, gondozták, és örökre ott fog állni a kertedben.


Őrizd meg vele a jó kapcsolatot, mert ha balhék közepette távozik, akkor esélyes, hogy jó darabig nem akar majd veled találkozni, és ha zsákutcába fut a kapcsolat, akkor majd nem mer hozzád fordulni tanácsért, segítségért, mert te ugye "megmontad".


"Ha szeretsz valakit vagy valamit, akkor engedd szabadon. Ha visszatér hozzád, akkor a tiéd, ha nem, akkor soha nem is volt a tiéd."

Adam J. Jackson

2016. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!