Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ezt megengednétek?...

Szülők, ezt megengednétek? Hogy lehetne titeket rábeszélni?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz október elején a születésnapja. És a másik két barátnőnkkel megszeretnénk lepni.

Az a terv, hogy reggel elindulnánk négyen rendesen suliba, ahogy szoktunk (az egyikünknek van jogsija és az apukája vett neki egy autót, ezért mindenhova kocsival megyünk), de nem a suliba mennénk, hanem az autópályán elmennénk Budapestre (210 km, kb 2 és fél óra autóval). Ott délelőtt megreggeliznénk, egész nap vásárolnánk, beülnénk mozizni és este elmennénk az Operettszínházba, mert játsszanak egy musicalt, amit régebben látott, és azóta azt hallgatjuk, hogy még egyszer látni akarja és velünk akarja megnézni.

Aztán utána még elmennénk vacsorázni a kedvenc helyünkre, ahol ott lennének a legközelebbi barátaink (kb 25-en), lenne torta, meg minden.

Csak ezt már el kéne kezdeni szervezni, mert van, akinek több ezer km-ről kell hazajönni, le kell szervezni az egészet. Viszont emiatt mi négyen kihagynánk egy napot a suliból.


Szerintetek hogy hozzuk ezt el a szüleink előtt?

(16-17 évesek vagyunk)


2014. szept. 16. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
93%
Nem sok esélyt látok arra, hogy valaki többezer kilométert fog ztazni emiatt. És 16évesen nem is lehet jogsid.
2014. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
98%
A vásárlást kihagynám, a többi nem rossz. Bár négy 16-17 évest én bizony féltenék az autópályán felnőtt nélkül, sajnálom....
2014. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:

Van, aki utazik emiatt ennyit, főleg, ha az illető a lány barátja.

17 évesen már simán lehet az embernek jogosítványa.

2014. szept. 16. 22:21
 4/76 anonim ***** válasza:
94%
Hát, én nem vonom kétségbe, hogy mind a négyeteknek milliomosok a szülei (benzin, egész nap vásárlás, mozi, operettjegy, 25 fős vacsora, stb), de kétlem, hogy teljesen hülyék lennének, hogy 4 16-17 éves lányt elengednének 2 napra bulizni Pestre...
2014. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
90%
Én egy szülinap miatt nem engednélek hiányozni az iskolából. Tartsátok meg hétvégén, vagy aznap délután.
2014. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem. 17évesen lehet kezdő jogsija, de normális szülő nem engedi egyedül vezetni akko sem. Pár éve volt hasonló. Négy csaj bulizott, oszlopnak mentek, egy azóta tolószékes, a másiknak amputálták mindkét lábát.
2014. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
98%
Színház véget ér 10 körül, éjfél után érnétek haza, akkor hogy lenne a vacsora?
2014. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
91%

1) nem engednélek el benneteket kocsival ilyen hosszú útra

2) nem engednélek egy szülinap miatt lógni a kocsival.

De ugyanezt hétvégén úgy, hogy valamelyik szülő vagy szülők veletek mennek (1 vagy 2 kocsival), úgy simán, és csak a kocsiban kéne együtt lenni, utána engednélek titeket egyedül a városban, de egy napra mozi és musical is? nem sok az a jóból? és de, emiatt több ezer kilométert utazni túlzásnak tűnik, akármilyen jó barátok is. :)

2014. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:

Ez nem annyira sok pénz szerintem.

Tavaly és idén elengedtek minket fesztiválokra, a nyaralónkba is leköltözhettünk 2 hétre "négyesben" (néha voltak mások is), meg az egyikünk nővérénél is voltunk párszor Pesten, tavaly olyanokért nem mentem be a suliba, mert koncertre mentünk este, vagy mert kimentünk Bécsbe vásárolni, vagy mert szimplán csak féltem egy dogától, vagy nagyon ki voltam.

Szóval szerencsére nálunk nagyrészt partnerek a szüleink ilyenekben.


Hétvégén nem jó, mert akkora van szervezve az igazi bulija, amit ő szervezett, sok vendéggel, nagy felhajtással, szóval arról nem rángathatjuk el emiatt.

Meg ezt a szülinapján lenne jó csinálni, nem napokkal később.


Nem érnénk haza éjfél körül, mert Pesten lenne a vacsora is, a többieket külön busz hozná oda. De ez még nem biztos, mert lehet, hogy bérelnénk egy helyet inkább későbbre, szóval ez még nincs letisztázva.

2014. szept. 16. 22:34
 10/76 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem hiányozhatna ilyen miatt a suliból és Pesten sem vezethetnének egyedül.
2014. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!