Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is korai a költözé...

Szerintetek is korai a költözés? Jogos amit anya csinál?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok,vidéken éltem eddig a családommal,volt munkám,jó is volt a fizetés és minden,de már untam itt élni.Múlt héten szerdán elmentem egy állásinterjúra Pesten,ez volt az első hely ahová beküldtem az életrajzom próba cseresznye alapon,és hívtak,elmentem,megkaptam.Pénteken mentem még egy kört,sikerült kivennem egy nagyon jó kis albérletet,nagyon tetszik,és árban is egész jó.Amint hazajöttem (még szerdán) boldogan újságoltam a családnak,hogy 16-ától új munkám van Pesten.Apa örült neki,a húgom is,de anya kiakadt.Szerinte túl korai elköltöznöm,és kár a spórolt pénzem kaucióra meg ilyesmire elszórni,mi lesz ha nem válik be a munkahely stb. stb. Én elmondtam neki,hogy nagyon szeretem őket,de felnőtt vagyok,saját életet szeretnék élni.Azóta nem áll velem szóba.Ma lesz egy kis búcsúvacsora,9-kor indulok fel Pestre.Azt mondta ő el fog addig menni itthonról.Próbáltam kérdezgetni,hogy hogy kell vezetni egy háztartást de persze nem segít.Apa nem ért hozzá,a húgom meg csak főzni tud.Hogy békítsem ki anyát?Hogy éljek egyedül mikor semmihez nem értek úgymond?Pl. a lakás bútorozott de olyanok hogy porszívó,vasaló járnak amúgy hozzá?Egyáltalán a parkettát porszívóval kell tisztítani?Hogy kell vasalni?Hogy kell a konyhát meg a fürdőt kitakarítani?Az ablakokat milyen időközönként kell tisztítani és kívül is?Mosni hogy kell?Mit kell tenni a mosógépbe,és színfogó cucc használata mellett moshatok mindent egybe?Fogalmam sincs semmiről,még a vizet is odaégetem és nincs aki megmondja mit hogyan.
2016. márc. 15. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott az internet...

Bár, ha annyihoz nem értesz 20 évesen, hogy hogyan kell a saját szobád kitakarítani, akkor gondok lesznek.

2016. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy az adott albérletben mi van, a tulajdonostól tudod megkérdezni, erre nincs egyértelmü szabály.


A háztartás vezetése nem olyan, amit röviden el lehetne mondai, de a neten (akár ezen az oldalon is) rengeteg tippet találsz, amikböl össze tudod szedni, hogy neked mire van igényed.


Az albérletet én is kicsit elhamarkodottnak találom, mert ha a próbaidö alatt felmondanak a munkahelyen, akkor ott állsz egy lakással, amit fizetni kell, jövedelem nélkül.


De a különköltözésnek többek közt az a lényege, hogy megtanulj önállósodni és a saját problémáidat egyedül megoldani.


Szóval szerintem neked nagyon ideje volt a költözés, anyád meg majd megbékél idöbel, valószínüleg csak nem képse felfogni, hogy a "kisfia" felnött mbmer, akinek nincs szüksége arra, hogy "anyuka" mindent a feneke alá tegyen.

2016. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajitenem. Van állásod. A lakásod meg vhogy rendbentartod majd. Nem korai, és boldogulsz
2016. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van e értelme Pestre költözni, az a fizun meg az albérlet árán múlik. Pl. ha havi 50k elmegy albira, miközben 100k-t keresel, akkor nem sokat fogsz tudni megtakarítani.


Abból, amit írtál, anyukád viselkedése minimum furcsa, de nem látok bele az életetekbe. Az is fura, hogy semmire nem tanított meg a háztartás dolgai közül.


sütés-főzés: ott az internet, minden le van írva, egy tojást csak meg tudsz főzni az alapján első körben. Ha rendes kaját akarsz csinálni, akkor egytálételekkel próbálkozz, azok csak olyanok, hogy mindent beraksz a tepsibe, be a sütőbe, aztán lehet enni. Kísérletezett bátran, bele fogsz jönni, nem űrtudmány.


Porszívó, vasaló, partvis, felmosó, mosógép szokott lenni albikban.

Parkettát, hidegburkolatot partvissal és jól kifacsart felmosóval takarítsd heti 1x, szőnyeget meg porszívóval.

Vasaláshoz nem értek..:)


Ablakokat és függönyöket ritkán kell takarítani/mosni.

Ablakhoz van ablaktisztító spray meg egy-két tiszta rongy kell.


Mosás: ha nem ereszt színt semmid, akkor lehet egyben mosni mindent, vagy szétválogathatod fehérre és színesre a cuccokat. A mosógépek nem bonyolultak, használati utasítást keress, általában van egy 30 perc körüli programjuk, az jó kell legyen neked.

3 helyre lehet általában mosószert és öblítőt betölteni:

I: előmosáshoz mosószer, mi kb sosem használjuk

II: főmosáshoz mosószer

+ egy 3. hely öblítőnek, ez adja a ruha illatát

Egyikbe se tegyél túl sokat.


Mosás után meg terigess ki, a pólokat próbáld kirázni kicsit, hogy kevés gyűrődéssel tudd terigetni őket.


Konyha, fürdő takarításhoz nézegesd a boltban, hogy mit írnak a tisztítószerekre, meg fogod találni, amire szükséged van.


Ne aggódd túl a dolgokat, ezeket mind embereknek találták ki, te is képes vagy mindre! Ha valamit nem tudsz, interneten megtalálod!

2016. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök akik egyedül laknak?

Talán rokonok?

Míg anyud megbékél addig őket megkérdezheted a legfontosabb dolgokról.

Ha meg anyukád megbékél a helyzettel akkor meg már ő is segíteni fog :)

2016. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen háztartásos kérdéseket nem tudsz megoldani, akkor azt mondanám, ne menj még el otthonról. de megértem, hogy 20 éves vagy, és meguntad. igazad van. van állásod, lakásod, lesz barátnőd is. a háztartást meg lehet tanulni úgy ha beleszoksz. de ha kell segítség irj privit nyugodtan :)
2016. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mar ragad a kosz akkor ideje takaritani..ezt jegyezd meg :DDDD

ANyukád meg gondolom nem akwrja elfogadni hogy felnőttél...enyém se :D felhoztam hogy majd el akarok menni...1 hétig halgattam annyira kiakadt. :D

2016. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Neked is meg kellett volna kérdezned anyukádat a háztartás alapvető dolgairól, ha már régóta tudod, hogy el akarsz költözni.

Porszívó, vasaló - nem tudom, erről meg kellett volna kérdezned a tulajt, nekünk hagytak egy csomó mindent az előző albérletünkben, csak a ruhákat kellett vigyem.

A parkettát lehet, sőt kell is porszívózni, de van külön parkettaápoló szer, ezt vízzel kell feloldani és felmosni vele. Mással ne, mert károsíthatja a parkettát, a fényezését stb.

A konyha és a fürdő takarítása. Nálam alapvető felszerelés a gumikesztyű, főleg, ha a fürdőt takarítom. Továbbá szintén alapfelszerelés a Domestos. Én ezzel szoktam lesúrolni a wckagylót. A Domestosnak van tisztítókendője, az is megfelelő. A zuhanytálcát vagy kádat súrolószerrel (por állagúval) szoktam, hagyom állni egy kicsit és alaposan lesúrolom. A krómozott felületekre van kifejezetten súrolószer, mert arra nem lehet mindenfélét kenni. Cillit Banget használj, de nézd meg a csomagolásán a kis ikonokat, hogy milyen felületekre használható. A tűzhelyet is le kell súrolni, erre én Cifet szoktam használni, meg egy kis vizet.

Az ablakokat van aki kéthetente, van aki havonta szokta. Erre a legjobb az ilyen spriccelős ablaktisztító és újságpapír (Nemzeti Sport, Metropol).

A mosáshoz azt tudom javasolni, hogy nézd meg, milyen típusú mosógéped van az albérletben és keress hozzá használati útmutatót. Nagyjából egyformán működnek, de jobb, ha látod leírva. Mosógépbe mosóport és öblítőt szoktak, vagy ilyen mosógélt. Én színfogót nem használok.

2016. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem korai, viszont gyors. Gondolj bele, nem egészen egy hét telt el a bejelentés és a költözés között, anyukádnak egyszerűen nem volt ideje feldolgozni az egészet. De ne aggódj ezen, majd kiheveri a sokkot és igazat fog adni neked, főleg ha látja, hogy jól érzed magad.

A házimunkán ne parázz, mindenki megoldja valahogy. Majd rájössz és kitapasztalod, mit hogyan szeretnél csinálni.

Én nem szoktam túlzásba vinni, ablakot pl. akkor takarítok, ha látom hogy koszos. Ez nagyjából minden másra is igaz. Így az én igényemnek épp megfelelő a lakás.

A vasalás lehet kemény dió, ha inget hordasz, de amúgy nem gáz és nem is feltétlen szükséges. Ingnél a sorrend nálam gallér, eleje, háta, másik eleje, vállrésze, ujja. Így nem annyira gyűrődik a már kivasalt rész. De más meg pont a fordítottjára esküszik, szóval nincs tuti módszer.

A főzést simán meg tudod tanulni, a netes recepteknél is ott szokott lenni, hogy milyen szintű tudás kell hozzá, keresd a kezdőt.

Mosásnál szerintem inkább válogasd szét a holmikat legalább világos-sötét szinten, de úgyis összemosol majd ezt-azt, ezzel számolni kell. Nekem a dupla öblítés (van ilyen gomb a gépeken általában) és az öblítő nélküli mosás a heppem, de ha öblítőznél, akkor tedd azt.

Anyukád pedig hívd fel és beszélj vele gyakran, hogy ne érezze magát annyira egyedül :)

2016. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha arra vágysz hogy önálló legyél akkor itt az ideje, a házimunkával úgyis feltalálod majd magad. Anyukád pedig beletörődik.
2016. márc. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!