Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja megszabni, hogy...

Miért akarja megszabni, hogy mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lassan 20 és anyukámmal élek, meg az öcsémmel. Az egyetem mellett főállásban dolgozom, mert nem vet fel a pénz minket. Elköltözni nem akarok, mert öcsém nagyon rossz korban van, nekem egészségügyi gondjaim vannak és anyukám pedig alig van itthon. Megcsinálok mindent idehaza, amit tudok, a főzés kivételével. Még a testvérem szülői értekezletére is én járok.

3 napja kiderült, hogy a kedvenc zenekarom, akiket már 6 éve imádok, Budapesten fognak fellépni novemberben. Elég drága a jegy igazából, 12-20 ezer forint, de mondtam, hogy sosem járok úgysem sehová és szórakozás címszó alatt csak a könyvtárakra költök félévente 6-10 ezret. Minden álmom, hogy láthassam ezt a bandát élőben. Nagyon sokat köszönhetek nekik.

Amikor lelkesen elmondtam anyukámnak, hogy szeretném megrendelni a jegyet, teljesen kiakadt.Leharapta a fejem, hogy mennyire idióta vagyok és szórom a pénzt.

Borzasztóan rosszul esett, hiszen egyébként minden pénzemet neki adom és tényleg mindent megteszek, hogy jobb legyen.

Tudom, hogy 140 ezerből (kb. annyit keres) nehéz fenntartani egy háztartást, két gyerekkel, de sok mindent állok, mindent ami tőlem telik (öcsém edzőjét, az edzőtermi bérletet, magántanárt, az internetünket, a laptop részleteit stb.).

Bánt, hogy ennyit is sajnál tőlem.

Kinek van itt igaza?


2016. márc. 17. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fog hianyozni a kasszabol a penz oke....

Ha tenyleg nem koltesz kb semmire akkor menj el. Gondolom van felretett penzed.

2016. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
3 embere ez édes kevés még a te diákmelodal is, ilyen helyzetben egy drága koncert jegy luxus, sajna ez van
2016. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem azért akadt ki anyukád, mert ok, hogy a TE kereseted, de ő sem merne magára ennyit költeni, holott neki is van saját keresete.
2016. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Menny el a koncertre!!! Ha a szülőire nem sajnál téged küldeni, holott az a szülő dolga lenne, akkor egy koncert is legyen oké.
2016. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Hát, nézd, megértelek, de anyukádat is megértem. Szerintem vedd meg a 14 k-s jegyet állóhelyre, ha van rá pénz, és beszéld meg anyukáddal, hogy ha nagyon megszorultok, eladod.
2016. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne röhögtess már, novemberig még 7 havi fizetést kapsz, abból 5 ezret nyugodtan eltehetnél magadnak a jegyre és az utazásra, megérdemelsz ennyit. Öcsédnek sem lenne muszáj edzőterembe járni például...
2016. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Neked van igazad.

Így is erődön felül segítesz, ennyit igazán megérdemelsz. Gondolom, úgysem a legdrágább jegyet akarod megvenni.

2016. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem kötelező edzőtermet, magántanárt fizetni, ez nem a Te dolgod. MInek vállalt 2 gyereket, ha nem bír nekik biztosítani megfelelő életet? Mivel nagykorú vagy, a rezsi felén/harmadán, a kaja harmadán kívül többet hazaadni. Ha többet adsz haza, az csak jótékony plusz. EGy évben egyszer igazán menj el a koncertre, hiszen a magántanár rendszeresen többe kerül, ennyi neked is jár, nem Te vagy a felelős az öcséd életéért teljes mértékben. Önzőség, ha ennyit sajnál tőled, miközben az öcséd edz és magántanárhoz jár rendszeresen. Ha lesz valakid és minden pénzt hazaadsz még egy kávéra sem tudtok beülni, vagy majd akkor midnent a barátod fizessen, mert Te minden pénzt hazaadsz? Mégis mit gondol anyukád, meddig megy ez az életforma, mi lesz ha majd elköltözöl?
2016. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ha akarsz menj el... persze! Ha már tanulni és dolgozni van jogod, had legyen már egy kis kikapcsolódásra is. Ok, hogy a pénz nem a fán terem, de ne garasoskodjunk már... most te vagy a pénzért, vagy a pénz érted?
2016. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Neked van igazad, menj el a koncertre és ne legyen bűntudatod, hiszen minden tőled telhetőt megteszel és még többet is. Sokkal többet. :) Nagyon rendes vagy a családoddal, ennyit bőven megérdemelsz és ahogy már írták, az öcséd magántanár és edzésköltségei mellett, nehogy már egyszer egy évben ne mehess el szórakozni, bakker.

Amúgy The Cure? :)

2016. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!