Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja megszabni, hogy...

Miért akarja megszabni, hogy mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lassan 20 és anyukámmal élek, meg az öcsémmel. Az egyetem mellett főállásban dolgozom, mert nem vet fel a pénz minket. Elköltözni nem akarok, mert öcsém nagyon rossz korban van, nekem egészségügyi gondjaim vannak és anyukám pedig alig van itthon. Megcsinálok mindent idehaza, amit tudok, a főzés kivételével. Még a testvérem szülői értekezletére is én járok.

3 napja kiderült, hogy a kedvenc zenekarom, akiket már 6 éve imádok, Budapesten fognak fellépni novemberben. Elég drága a jegy igazából, 12-20 ezer forint, de mondtam, hogy sosem járok úgysem sehová és szórakozás címszó alatt csak a könyvtárakra költök félévente 6-10 ezret. Minden álmom, hogy láthassam ezt a bandát élőben. Nagyon sokat köszönhetek nekik.

Amikor lelkesen elmondtam anyukámnak, hogy szeretném megrendelni a jegyet, teljesen kiakadt.Leharapta a fejem, hogy mennyire idióta vagyok és szórom a pénzt.

Borzasztóan rosszul esett, hiszen egyébként minden pénzemet neki adom és tényleg mindent megteszek, hogy jobb legyen.

Tudom, hogy 140 ezerből (kb. annyit keres) nehéz fenntartani egy háztartást, két gyerekkel, de sok mindent állok, mindent ami tőlem telik (öcsém edzőjét, az edzőtermi bérletet, magántanárt, az internetünket, a laptop részleteit stb.).

Bánt, hogy ennyit is sajnál tőlem.

Kinek van itt igaza?


2016. márc. 17. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Menj el a koncertre! Ennyi neked is megjár, így is sok lemondással jár az életed, ne vegyék el tőled ezt a lehetőséget.
2016. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna anyukádnak elmondanod, mennyibe kerül a jegy.

Csak annyit mondani, hogy ekkor és itt lesz egy koncert, amire elmész. Hogy tudja, miért nem vagy otthon aznap délután.

Ha netán megkérdezné, mennyibe fog kerülni a jegy, azt kéne válaszolni, hogy lényegtelen, hisz a sajátodból fizeted.


Csak egy gyors számvetés: ha főállásban dolgozol, akkor legalább havi 70e Ft körül van a bevételed, nem? Ez évente több, mint 800e Ft. Ennek kb. 2%-át költöd könyvtárra, és most további kb. 2%-át egyszeri szórakozásra. Ha nyáron elmennél egy hétre a Balatonra, lazán elmenne arra is ennyi (de inkább több). Nehogy már 20 évesen ennyit ne költs a saját vágyaidra, saját szórakozásodra!

2016. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Mindenképp menny el!!! Megértetted? Ez nagyon fontos. Anyukád a fejedre van nőve és ez nem jó. Máskor szó nélkül rendeld meg a jegyet, csaj aztán közöld.


Ez nagyon fontos mert később még kissebb dolgokra sem fogsz elmenni ha ezt most hagyod.

2016. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!