Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok hozzá,...

Ti mit szólnátok hozzá, hogyha a gyereketek nem fogadna be titeket válságos helyzetben?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyereketek albérletben él, egyszobás pici panel, ott alig lehet megmozdulni is.

A második gyerek (a lányotok) egy lakásban él, ahol van egy szoba kihasználatlanul még (későbbi gyerekszoba).

Harmadik gyerek tanköteles, veletek él.

Eddig albérletben éltetek, viszont annyira meg akarja emelni a tulajdonos az árat, hogy nem bírnátok fizetni. 3 hónap alatt nem találtatok elfogadható albit, 2 hét múlva kirak így vagy úgy.

Az elején csak annyit mondott, hogy biztos találtok valamit, keresgéljetek.

Felvetettétek lányotoknak, hogy nem-e költözhetnétek hozzá, míg nem találtok megfelelő lakást/házat, de ő minden alkalommal nemet mond, már fel se veszi a telefont nektek. Eljutottatok odáig, hogy letiltott facen, nem nyit ajtót, ha odamentek a házához (csak a férje jön ki egy idő után, hogy hívja a rendőrséget). Megszüntette a havi átutalását, amit minden hónapban segítségként küldött nektek.

Hátat fordított a családjának nehéz helyzetben... Ti mit tennétek ilyenkor?


2016. febr. 13. 22:13
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
92%

Így olvasva nagyon is megértem, hogy a gyerekük elzárkózik, és nem akarja, hogy a szülei odaköltözzenek. Nyilván ismeri őket, és tudja, hogy ha csak 3 napra is engedné abból 30 év lesz. Igaza van, hogy nem enged. Végül is segített azzal, hogy rendszeresen adott pénzt.

Mondjuk én a szülőket sem értem, hogy miért nem képesek kijönni a pénzükből.

2 keresőember és egy felnőtt gyerekük által havi pénztámogatással miért nem tudnak boldogulni?

A másik kérdésem: Miért akarják a gyereküket magukkal rántani a mélybe?

2016. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
93%
A havi átutalásból én is arra következtetek, hogy a lány tudta, hogy a szülő(k) nem fognak semmit tenni, hogy minél előbb különköltözzenek.
2016. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
94%
Biztos van valami oka.
2016. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
89%

Ha annyira eldurvult a helyzet, hogy nem veszi fel a telefont és nem nyit ajtót, a párja meg a rendőrséget emlegeti, akkor még biztos van a leírtakon kívül más is a háttérben... Nyilván nem most kezdődtek a családon belüli problémák, pénzt ennek ellenére is küldött.

Ha tényleg problémás a viszony, akkor megértem, hogy nem akarja, más kérdés, hogy ezt nyíltan meg kellett volna mondani 3 hónappal ezelőtt, hogy úgy tervezzetek ti is.

2016. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
5%

beperelném végső elkeseredésemben, hogy a bíróság kötelezze segítségnyújtásra. ugyanis rászoruló, szülőt támogatni kell...

mondjuk ha korábban valami nagyon durvát tettem volna ellene, akkor nyilván nem lenne képem hozzá, tehát ha gyerekkorában, rendszeresen terrorizáltam volna, ütöttem, vágtam, éheztettem, elkergettem otthonról...de ha semmi alapja nincs annak, hogy mondjuk méltatlanná válok a segítségre, akkor minden eszközzel kikényszeríteném...

mondjuk szégyen, hogy idáig jutott ez a világ, hogy bár megtehetné az ember, hiszen van kihasználatlan helység a házban, ennek ellenére a saját szülőjének nem segít, és inkább elnézné, hogy az utcán megfagyjon...

2016. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
51%

"A második gyerek (a lányotok) egy lakásban él, ahol van egy szoba kihasználatlanul még (későbbi gyerekszoba)."


Ki a tulajdonos és a haszonélvező?

Bérli a lakást vagy megvette?

Egyedül lakik benne?

Tehát ki jogosult dönteni róla, hogy ki menjen a lakásba?


Pl.:

Ha az anyósa lenne a haszonélvező és a férje a tulajdonos, akkor még csak beleszólása sem lenne abba, hogy kit engedjen be.

Persze ha jó a viszony, ilyesmit sokan megengednének átmenetileg. De jelenleg az a helyzet, hogy 3 hónap alatt sem tudtátok megoldani a lakhatásotokat, tehát most 5-en laknátok ott 2 helyett határozatlan ideig.

Adtatok be kérelmet önkormányzati lakásra?

volna hajlandóságotok távolabb költözni, ha ott találnátok lehetőséget? Vagy ragaszkodtok egy bizonyos környékhez?

2016. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
62%
Más: Van az elköltözendő család 3 tagja között szenvedélybeteg, akinek a "hobbijára" elmegy minden családi adott pénz végső soron?...
2016. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
90%
Ha valamilyen sorozatos katasztrófa miatt ilyen helyzetbe kerülnék, akkor nem válogatnék a "megfelelő" albérletek között, hanem mennék az elsőbe, amit ki tudok fizetni. Felnőtt gyerekekkel azért már kéne lennie vésztartaléknak, de ha ennyire nehéz az anyagi helyzet, akkor minden lehetséges segélyszervezetet, önkormányzatot végigjárnék, végülis a rászorultság és a családi krízishelyzet adott. A gyerek meg hadd boldoguljon, eddig segített, a lakás meg nyilván nem (csak) az övé, hogy egy füttyre, bizonytalan ideig befogadjon 3 embert.
2016. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
91%

"Megszüntette a havi àtutalàsàt"


Szóval eddig is ő húzta ki a szülőket a szarból?

Mièrt kellett neki tàmogatni őkey?

Nekem ebből az jön le, h a szülők kihasznàltàk, s most fel vannak hàborodva,hogy elege lett.

2016. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
90%

Más:

"Felvetettétek lányotoknak, hogy nem-e költözhetnétek hozzá, míg nem találtok megfelelő lakást/házat, de ő minden alkalommal nemet mond, már fel se veszi a telefont nektek. Eljutottatok odáig, hogy letiltott facen, nem nyit ajtót, ha odamentek a házához"


A felvetés szó azt jelenti, hogy érintőlegesen utalni rá szóban.

De ha MINDEN ALKALOMMAL NEMET MOND, MÁR FEL SEM VESZI A TELEFONT, AJTÓT SEM NYIT MÁR, az nekem nem a felvetés kategória.

2016. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!