Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ha egy olyan...

Szülők! Ti ha egy olyan dologért szidjátok le (nagyon) a gyereketeket, amiről később jösztök rá, hogy nincs igazatok akkor bocsánatot kértek tőle?

Figyelt kérdés

2016. márc. 20. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Termeszetesen
2016. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Ilyen még csak egyszer fordult elő, de bocsánatot kértem, hiszen neki is jár, ha igazságtalanok vagyunk vele. Bár itt arról volt szó, hogy egyszer már lebukott cigivel, akkor megígérte, hogy többet nem gyújt rá, majd mégis találtam egy szálat a nadrágja zsebében egy zsebkendőbe csavarva. Persze felelősségre vontam, tagadta hogy az övé, elpattant az agyam és nagyon leszidtam. Persze mikor lehiggadtam és elnézést kértem a viselkedésemért, és ő is beismerte, hogy tényleg az övé volt, nem gyújtott rá, csak kapta.
2016. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoktam csúnyán beszélni a gyerekemmel, de volt rá példa hogy igazságtalan voltam vele. Bántott a dolog és bocsánatot kértem. Szeretném úgy nevelni hogy lássa a felnőtteknek sincs mindig igaza és érezze hogy ő értékes ebben a világban. Értékesek az elképzelései és véleményei. Az én szüleim nem szoktak bocsánatot kérni tőlem. Úgy nőttem fel hogy szerettek, de nem tiszteltek. Sokat uralkodtak felettem és veszekedtek velem.Olyan apró dolgokben is amik nem indokolják a hangos veszekedéseket. Tekintélyelvben neveltek. Ha ilyenek a te szüleid is, ne haragudj rájuk! Ők azt hiszik hogy ez a legjobb neked, mert lehet hogy valaha őket is így nevelték. Megváltozni nem fognak, esetleg picit enyhül a stílusuk. Ajánlom figyelmedbe az Erőszak Mentes Kommunikációt! Nagyon hasznos. Youtube-on is találsz néhány videót róla.
2016. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem többször is volt már olyan, hogy később jöttek oda elmondani, hogy úgy is csinálhatom ahogy mondtam, vagy az is jó amit mondtam stb. de bocsánatot azt nem kértek (kérnek)...

Mindenkinek ment a zöld kéz!

2016. márc. 20. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Jösztök 😟😕😒
2016. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
utolsó ezzel mi a baj? Nyírségi tájszó... bár először nekem is furcsa volt de megszoktam.
2016. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már üzenetet is írtak erről... Bocsánat, nálunk így mondják. De akkor *jöttök.
2016. márc. 20. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerek is ugyanúgy megérdemli, hogy bocsánatot kérjenek tőle, ha kiderül, hogy neki van igaza.

Tőlem sohasem kértek, nekem nem lehetett igazam, mert csak egy gyerek vagyok. Ellenben a szüleim bármit megtehettek velem, mert ők a szüleim. Hazudtak, folyton ellentmondtak saját maguknak, kétszínűen viselkedtek. Nekem megszólalni sem lehetett mások előtt anyám beleegyező bólintása nélkül. Ezt mindig igazságtalannak éreztem.

2016. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek töle .
2016. márc. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!