Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek az egyetemista...

Engednétek az egyetemista gyereketeket dolgozni? Szorgalmi időszakban.

Figyelt kérdés

Otthon lakik, zsebpénzt már nem kap, úgyhogy szeretne elmenni dolgozni egyetem mellett,hogy legyen költőpénze.

Támogatnátok, vagy elleneznétek?


2016. febr. 3. 16:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
(Tudom,hogy nincs szükség az engedélyükre, de úgy értem, hogy támogatnátok -e benne, vagy kérnétek,hogy inkább koncentráljon az egyetemre és ne dolgozzon még?)
2016. febr. 3. 16:26
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem szólnék bele.
2016. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Én engedném. Nem árt, ha elkezd dolgozni pénzt keresni. Ha be tudja osztani az idejét, akkor hajrá.
2016. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Igen, hiszen szüksége van zsebpénzre ennyi idősen és nem árt ha szokja a munkát, sokan munka mellett végzik az egyetemet, főiskolát.
2016. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Persze. A munkatapasztalat akkor is sokat számít, ha nem a szakmában dolgozik (alkalmazkodás, felelősségvállalás, pontosság, pénz megbecsülése, miegyéb)

VANNAK, akik tényleg nem bírják a kettőt együtt, de az a ritkább. (Szóval azért azt sem árt megtanulni, hogy mikor mit kell előtérbe helyezni, és mikor miről kell lemondani.)

2016. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha dolgozni akar, akkor támogasd hadd menjen. Sose árt a munkatapasztalat. A másik, hogy ha nem akarod, hogy dolgozzon, akkor neked kéne adni a zsebpénzt, mert zsé nélkül elég nehéz beülni a csoporttársakkal egy kv-ra, sörre vagy moziba menni. Esetleg, ha alakul valami kapcsolat ahhoz sem árt egy kis pénz, hogy egy sütit tudjanak enni.
2016. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Naná! Főleg, ha nem kap zsebpénzt... akkor ne is dolgozzon, de ti se adtok neki? Ez így nem jó. Simán lehet vállalni munkát egyetem mellett is, persze figyelni kell, hogy ne menjen a tanulás rovására. No meg lehet részmunkaidős is, abból már el lehet lenni, ha ti segítitek pl. úgy, hogy fizetitek a lakást, mert az pl. nagy költség.
2016. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tesómról van szó. A szüleim nem akarják neki "engedni". De igen,jól írjátok, ha már ezt csinálják legalább adnának neki zsebpénzt.

De oké, nem adnak neki, nincs ezzel gond. De akkor legalább hagyják,hogy keresse meg magának, ne akadályozzák.

2016. febr. 3. 16:54
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Igen, mindenképp!

Az önéletrajzában sem árt, ha van munkatapasztalata.

2016. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Én egyetem alatt jártam dolgozni. Nekem egyszerű volt mert az egyetemnek volt egy kara a városunkban, így nem kellett elköltözzek itthonról mert gépészmérnökire mentem, az meg indult tőlünk nem messze így nekem az általános iskola, meg a középsuli is helyben volt meg az egyetem is. Én középsulisként is elkezdtem dolgozni részmunka időben plusz vállaltam heti 2 alkalommal 4-6 órába takarítást kimondottan férfias munka volt de nem szakadtam meg benne. Amikor érettségiztem akkor abbahagytam hogy többet tudjak tanulni meg ugye jártam külön tanárhoz is emiatt.

De amikor elkezdtem az egyetemet és kitapasztaltam hogy mi fér bele az időmbe és mi nem akkor vállaltam 2 naponta munkát a közeli áruházban hogy legyen egy kis pénzem. A szüleim nem kértek belőle soha semmit mondták hogy ők segítenek csak a költőpénzem keressem meg magam, mert ez már nem fért bele, meg mondták sose baj az ha tudom milyen az hogy munka. Persze amikor végeztem az egyetemmel akkor főállást kaptam a helyi gyárban mint gépbeállító mert a végzettségemmel megfelelő állást nem tudtak adni meg gyakorlatokon ott voltam sokszor és mondták hogy egyenlőre csináljam azt és ha lesz üresedés akkor gondolnak rám.


Ez is jó állás volt, nem is kerestem rosszul csak nem bírtam a 3 műszakot meg azt sem hogy minden hétvégén 1 napot otthon készenlétbe kellett lennem hogy ha hirtelen kellek akkor jön értem az autó és bevisznek, tehát nem tudtam erre terezni. Igaz akkor is kifizették a napomat ezért de pocsék volt nem tetszett főleg hogy egyszer otthon éjjel ébren kellett lennem készenlét alatt, ráadásul hétvégén.


Akkor ugye jelenleg Gyógyszer gyárba mentem ahol egyenlőre karbantartók mellé vettek fel mint kisegítő, és márciustól küldenek iskolába egy ráépülő képzésre ahol vegyi gépekkel kapcsolatos ismereteket kapok hogy megfelelő állást kaphassak, ami azzal jár hogy tisztában kell lennem a gyártásokkal mert ott sokszor egy gyártás alapján kell a gépeket üzemeltetnem illetve a nekem kiadott részletes leírások alapján kell kiadnom a munkát a különböző illetékes munkatársaknak akik elvégzik a gépek beüzemelését az adott gyártásokra hogy jó legyen minden. Persze nekem ezért még tennem kell, tehát 2 műszak mellett járok iskolába tanulni esti tagozatra amit a cég áll és mellette főállásban dolgozok. Szerencsére munkahelyemen a suli az első a főnökeim is mondták hogy az legyen az első tehát ha úgy lesz órám ami ütközik a munka időmmel akkor jelezzem és meglesz oldva hogy jó legyen. Nem egyszerű mert 2 naponta járok suliba rögtön munka után. Amikor délutános vagyok akkor van gyakorlatom amit a munkahelyemen töltök le 8 órába főállásként olyan munkakörbe ami egy vicc igazából.

2016. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!