Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 17 éves fiadat?

Elengednéd a 17 éves fiadat?

Figyelt kérdés

Van egy baráti család, akikkel évente változóan 1-3 alkalommal tudunk találkozni a távolság miatt. Most hétvégén itt töltenek a városunkban egy napot, és mivel pont aznapra esik a férj születésnapja, tartanak egy viszonylag nagy vacsipartit. A nagylányaink egy napon születtek és azóta is imádják egymást, így egyértelmű, hogy a lányom jön (ő 19 éves). A fiaink között 2 év különbség van, és soha nem volt köztük baráti viszony sajnos. Rajtunk kívül még egy család lesz ott.


Egyértelműnek vettem, hogy akkor mi megyünk 4-en, de a 17 éves fiam közölte, hogy ő nem akar jönni, mert 18. születésnapja lesz egy osztálytársának, és hivatalosa a buliba a 15 km-re lévő városba. Alapból el szoktuk őt engedi bulizni, mert megbzható gyerek, de most nem tudom. Én szívem szerint engedném, de nem szeretném, ha a barátainknak rosszul esne, hogy nem jelenünk meg teljes létszámmal. Férjem, akinek a férj gyerekkori barátja, közölte a fiammal, hogy ne is álmodjon a buliról, erre a gyerek már egy napja alig szólal meg.


Szerintetek kinek van igaza? Ti elengednétek? Nyilván nem a szavazatok alapján fogunk dönteni, de jó lenne látni, hogy más hogy gondolja.


2016. márc. 22. 19:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

"nem szeretném, ha a barátainknak rosszul esne, hogy nem jelenünk meg teljes létszámmal."


Alapból azt gondolom, hogy nem egy nyegle kamasz fogja ugráltatni a családot, de ebben az esetben teljesen felesleges lenne odarángatni őt. A másik család kicsit sem fogja hiányolni.. és inkább ne üljön ott és vágja a pofákat egész este, elrontva ezzel a hangulatot. Én egedném.

2016. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Én engedném. Neki az ő barátai a fontosak, férjednek az övé. Nem is értem, ne haragudj ez egy kicsit fura felfogás férjed rèszéről.

Másik oldalról ha a barátaitok helyében lennèk egy percet nem problémáznék ezen

2016. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Én elengedném. Ha veletek megy, csak végig fogja unatkozni vagy duzzogni az estét, mivel még társasága sem lesz (írtad, hogy nem igazán jönnek ki a másik fiúval), míg a barátai viszont hívták, és velük jól érezné magát. Esetleg az is jó lenne, ha megoldható, hogy egy kis időre menjen veletek, köszöntse fel az ünnepeltet, kicsit marad, aztán mehet a buliba.
2016. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 gnoomage ***** válasza:
79%
Miért lenne fontosabb egy nektek fontos buli mint a srác élete? A most szerzett kapcsolatai lehet évekig, évtizedekig kitart, nem egy esetben a szülőket is túléli... Ha menni akar menjen, inkább barátokat szerezzen mint egy olyan bulin ülljön amin nem akar ott lenni és a korkülönbség miatt még társasága se lenne + miattatok még el se lazulhatna...
2016. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Elengedném. Neki az a fontosabb.
2016. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
1-el értek egyet, menjen a buliba, amúgy is eljön az az idő minden családban, amikor a felnőtté váló gyerekek már nem jönnek el a "család barátai" bulikra, ez így normális, nálunk is így volt és a környezetemben is mindenhol így történt. Normális ember ezen nem sértődik meg, neked is vonzóbb a saját társaságod (korosztályod), ezzel a fiad is így van. Most gondolj bele, milyen unalmas/röhejes/ijesztő lenne, ha neked kellene a 17 évesek házibulijába menni
2016. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

hadd menjen a barátaival..

ő nem is jön ki azzal a baráti családotokkal. akkor minek menjen? inkább menjen a saját barátaival szerintem.

bár én idősebb vagyok mint a fiad, de még emlékszem, hogy mennyire utáltam a kötelező családi ebédeket..ahova csak azért kellett mennem mert mit szólnak,hogyha nem megyek..de egész este unatkozhattam.

majd megmondjátok a másik családnak, hogy programja volt, amit már hamarabb megszerveztek. szerintem senki nem fog megsértődni

2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Aztán miért kéne elrángatni egy olyan összejövetelre ami csak nyűg neki? Hogy unatkozzon magában pár órát? Én akkor is leléptem otthonról, ha hozzánk jönnek rokonok meg ilyen "családi barátok". A ti barátaitok nem az övé. Ha nincs kedve menni nem megy ilyen egyszerű, vannak saját programjai. A férjed meg egy gyökér.
2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

A fiú láthatóan nem nagyon kötődik a családhoz, a barátjához viszont igen. Ha kényszeríteném, a csalódottság miatt vélhetően nem érezné jól magát az összejövetelen. A másik családban ha jófej emberek vannak, akkor ebből nem csinálnak nagy ügyet, természetes, hogy egy 17 éves fiú inkább a haverjaival bulizik. Ha meg nem értik meg, így jártak, én nem kerítenék nagy feneket ennek.

Na meg az egésznek lenne egy olyan érzete, hogy az, hogy _rólam_ mit gondol a másik család, nagyobb prioritást élvez, mint hogy a fiam hogy érzi magát. Én már csak ezért sem zsarolnám a fiamat azzal, hogy "Ne is álmodj a buliról, mert mit fognak gondolni ŐK, ha nem jössz".

Szóval én elengedném a születésnapra.

2016. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
17 évesen már támogatni kell a családról való egészséges leszakadást. Az apja barátai neki nem a barátai.
2016. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!