Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul koltottem el 70Millio...

Rosszul koltottem el 70Millio forintot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom ennyi legyen a problemam az eletben de engem bosszant.

Noss:

Orokoltem 1 lakast. 35 Milliot ert (foldel egyutt, 2 szintes lakas.) (33M ft ot kaptam erte elengedtem 3 milkat) Eladtam mert rossz helyen volt.

Plusz nyertem 20M forintot is. Es volt felre teve penzem is boven a ferjemmel egyutt.

Sokaig gondolkodtam h mit vegyek, vagy mit csinaljak

55M forinttal... kikertem mindenki velemenyet.

NOSS:

Anyukamek 1 lakasra vagytak ami 3 szobas. Epitettem nekik is plusz magamnak is (ferjemmel) (2 db 3 szobas lakas.)

Erre elment mindennel egyutt 46M ft sac/kn.( 20M a ket lakas 100 nm es mindketto, ismerosomtol vettunk minden epitesi anyagot, sajat cege van, plusz festes, padlo, padlo futes, muszaki cikkek stb...)

Berendeztem ahogy szeretnek izlesuknek megfeleloen 1 gyonyoru helyen ahol minden a szajukban van. Az enyem kozel hozzajuk van. ( 10Percre az sajatunkat is ugy rendeztuk ahogy akartuk...)

Leraktam a jogsit, 4M vettem 1 autot, es elmentunk a Maldiv szigetkre is 8 napra a csaladdal ( anyu tesom en ferjem)

Ezt azert irtam le hogy lassatok mire koltottem.

Plusz kb 500e forint ertekben vettem ruhakat, cipo,smink a paromnak is parfum ruhak stb. es ugye nekik feltlltpttem a hutot meg magunknak is,plusz ruhak nekik is ugye. Sac/kb 6-7 M ft-m maradt. Anyu kerdezte hogy mennyim van meg. Oszinten valaszoltam most pedig en vagyok a sz..r hogy" csak" ennyi maradt. Lekotottem azt a penzt 3 evre. (Kitudja milesz holnap alapon..)Kamatozik szepen addig. 500E a kartyamon van.... a tobbi a bankban. Ennyi mindent megtettem ertuk es mindenkinek elhordanak mindennek hogy csak 6M-om van kicsi a lakas 2 (!!!) Fore, nem tetszik nekik nem volt jo a nyaralas, stb.... en kikohogtem a belem hogy jo legyen nekik es ez a hala??? Sokan ugy neznek ram mint a veresrongyra. A telefont nem veszik fel ajtot nem nyitnak..... rosszat tettem? ? Mindenben kikertem a velemenyuket, mindent ugy csinaltam ahogy akartak..... es megis... nem lettem nagykepu ontelt pi..a ugyanugy dolgozom, napi 12 orat is akar..... es megis azvan hogy elszortam a penzt... tenyleg rosszul

Gazdalkodtam? Nem kellett volna ennyi mindent vennem? Mindent megvettem amit akartak, leraktam valamit az asztalra. Sokat koltottem ezekre????

Nem felvagasbol irtam le miket vettem de legalabb latjatok hogy mire koltottem es kb mennyit.

Szerintetek?? Lehet meg jo a kapcsolatunk? Lassak fel eve tart ez a helyzet...


2016. márc. 23. 14:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen igazam, de nekem ez úgy jött le, hogy pályáztak volna még minimum egy balatoni nyaralóra és ahogy kiderült, hogy nincs több elköltendő pénz, behiztisztek Vagy látván, hogy vettél magatoknak sok szép új ruhát, cuccot, várták volna, hogy ők is kapnak. Akárhogy is, ez irigykedés részükről, ami tekintve mennyit kaptak eddig, undorító. Én is bekopoknék azérz, hogy hallom ismerősöktől, hogy szar az egész lakás. Semmi baj, állítsuk vissza az eredeti állapotokat, ha úgy jobb volt. Azt meg, hogy még te próbálnál puncsolni, hogy javítsátok meg a kapcsolatot, felejtsd el. Ne alázd már meg magad teljesen.
2016. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nekik is vettem ruhat..... boven. Szerinted mire ment el 5-600 E forint? :)

Plusz fodrasz,kozmetikus, kormos, szemöldök tetko.... amit en kaptam azt ok is. Es ha oenz kellene nekik kernenek ( gondolom ) 6Millio forint nem keves a mai vilagban szerintem.... es a felre rakott penzeert ki dolgozott meg szerinted??? :) :) en jot akartam , legfokeppen a tesom csinalja a feszkot, anyu pedig oreg es megy mas utan. Sajna... nem eltunk rosszul de jobbat,sebbet akartam nekik.

2016. márc. 23. 16:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még egy picit messzebbre mennék vissza. Mielőtt "lett" ez a 70 milla, előtte milyen volt a kapcsolatotok? Ha harmonikus, normális, akkor ezt a reakciót nagyon nem értem. Akkor valakinek közben elgurult a gyógyszere, történt valami sérelem ami neked most nem áll össze. Viszont ha meg előtte is furán álltak a dolgaidhoz, megmondták mit csinálj, az övéknek érezték ami a tied, akkor azt nem értem miért adtál nekik annyi pénzt. Eleve mosolyszünet volt és ezzel akartad javítani a helyzetet?

Vagy azt tudom elképzelni, hogy ők nem így akarták volna, nem ezeket és nem így vettek volna, csak akkor nem szóltak, aztán most már lassan belefrusztrálják magukat abba hogy nem tetszik.

Mindenesetre valószínűleg hülyeség volt ennyi pénzt pik-pak elszórni, de az már mindegy, ha nem a te neveden van az ő házuk, akkor úgysem tudod 'visszavenni'. De azt jó lenne kideríteni mi a jó élet bajuk van.

2016. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hol nyertél 20 milliót? A Lottón?


Én segítenék a szüleimnek ha lenne pénzem de bizonyos kikötésekkel.

A lakás, autó az én nevemen lesz. Ha tetszik igy elfogadják ha pedig nem akkor menjenek és dolgozzanak meg érte ők.

2016. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A lakas az en nevemen van ok haszonelvezok.

Es elotte? Normal volt,bar neha volt vita de kinel nincs.... kerdeztem toluk hogy mit es hogy akarnak.... nem szoltam bele,max ha kerdeztek adtam tanacsot hogy pl melyik szonyeg illene a nappaliba,vagy melyik lampa a jobb..... mindenben ok dontottek.

A hazat is ok terveztek meg tervezovel persze.ezert nem ertem hogy mi lehet a gond most.. ugy erzem hogy ha az eletemet adnam sem lenne eleg .... :/

Es hol nyertem? Lotton igen :) a fortuna velem volt, es a ferjemmel :) 6 szambol 5 jott be. Az utolsot melle lottuk 1 picit ( 19et huztak de nekunk 21 volt beirva.. ) ennek is orulok am nagyon! :) meg maradt is belole 1 keves. Ugye kitudja mi lesz holnap alapon,plusz gyereket is szeretnenk 2-3 even belul.

2016. márc. 24. 01:14
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul. Annyi pénzed volt, amiről más csak álmodni mer, és te fogod, és eljótékonykodod gyakorlatilag közel a felét olyanoknak, akik nem tudják értékelni. Nyilván ismerted őket, eddig se lehettek angyalok. Ha ezzel akartad megvenni a hálájukat, akkor sajnos nem sikerült :S Vannak olyan embertípusok, akiknél ezek a dolgok nem működnek, és ezzel számolnod kellett volna, mikor ilyen nagylelkű voltál.


Kezdjük ott, hogy eleve el sem mondtam volna, pontosan mennyim van, max megtámogattam volna őket pár millióval, a többit pedig saját célra, illetve, ha már tervben van, a leendő gyerekeimre fordítottam volna (az így félretett pénzből vettem volna lakást, kocsit az összes gyereknek, ha itt az ideje, fizettem volna a tanulmányaikat).


Nem tudom, kinek a nevén van anyukádék lakása, vagy ki most a haszonélvező, de ha tehetem, én megmondanám nekik, hogy ha ennyire nem tetszik, akkor már teszem is ki holnap a lakást az ingatlanos oldalra, elvégre nem kötelező ott lakni, el is lehet menni.


Kicsit olyan, mintha nagyon a kedvünkben akarnál járni. Nem tudom, miért, talán valami komplexus lehet az oka, de ne hagyd, hogy ennyire kihasználjanak :S Még akkor sem, ha a családtagjaidról van szó, mert láthatóan nagyon természetesnek veszik, hogy így odapakolod nekik a dolgokat.

2016. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, rosszul.


Látszik a leírásod alapján, hogy nem értesz a pénzhez, és mivel könnyen jött, nem is tudtad hogyan kell kezelni.


Általában aki vagyonhoz jut (mert igenis 70 millió olyan vagyon, ami relatíve kevés embernek van itthon), tehát aki ekkor összeget felhalmoz, az az úton megtanulja helyesen kezelni, vagy el se jut ide. De te ugye egyszerre jutottál hozzá.


Én ezt a 2 fő hibát látom:


1. Viszonlyag rövid idő alatt költötted el. Nyilván van egy átfutása annak, h lakást veszel, nyaralás stb., de akkor is pár hónap alatt a seggére vertél egy olyan összegnek, amit sokan egy élet munkájával teremtenek elő.

Ha hosszabb idő lett volna, akkor át tudtad volna gondolni, h nem ilyenekre kellene elszórni: " kb 500e forint ertekben vettem ruhakat, cipo,smink a paromnak is parfum ruhak stb."

Ezek egyszeri dolgok, aztán a pénz meg a lefolyóban.


2. Nem szabad jótékonykodni. Nyilván ha az ember tud, és szükséges akkor segít. De a segítség nem egyenlő a viszonzás nélküli pénzeléssel.


Sajnos csak magadnak köszönheted a helyzeted, mert ha utána néztél volna, az interneten egy csomó forrást találsz az ehhez hasonló szitukról.

2016. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem bunkóságból mondom, de szomor, hogy egy olyan ember kap csak úgy a semmire 70 milliót, aki sem bánni nem tud a pénzzel, se helyesen írni.

A tipikus esete annak, amikor valakit megszédít a pénz illata és azt sem tudja, mit csináljon vele.

Tényleg rosszul költötted el. Lehet, jobban jártál volna, ha felújítasz egy rászoruló családnak egy lakást, mint a szüleidnek építettél egyet.

2016. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2018. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!